İşbankası İslahiye ve Nurdağında Kentsel Dönüşüm Protokolü İmzaladı 2015-06-17

İşbankası Kentsel Dönüşüm Kredilerine İslahiye ve Nurdağında Hız verdi
İşbankası İslahiye ve Nurdağında Kentsel Dönüşüm Protokolü İmzaladı 2015-06-17

İş Bankası ile İslahiye ve Nurdağı belediyeleri arasında kentsel dönüşüm protokolü imzalandı.

Hak sahiplerine kentsel dönüşüm kredisi kullandırılması ve konut almak isteyenlere finansman sağlanması amacıyla İslahiye Belediyesi Kafeteryası'nda düzenlenen toplantıda hazırlanan protokol imzalandı. Protokole göre, İş Bankası kentsel dönüşüm kredileriyle hak sahibi maliklere, yeni yapılarının inşa sürecinin tamamlanması aşamasına kadar uzun vadeli konut kredisi koşullarında uygun finansman olanağı sağlanacak.

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, törendeki konuşmasında, İslahiye'de kentsel dönüşüme acilen ihtiyaç bulunduğunu söyledi.

Vural, inşaat konusunda ciddi sıkıntıların bulunduğunu, şuana kadar kurallara uygun inşaatların yapılmadığını bunun da kentsel dönüşüm düzenlemelerinde sıkıntılara yol açtığını belirterek 2016 yılında ilçede doğalgazın programa alındığını ancak ilçedeki yapıların yüzde 80'inde yapı kullanım izninin bulunmadığını kaydetti.

İş Bankası Genel Müdürlüğü Bireysel Krediler Bölüm Müdürü Recep Haki ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından aralık ayı sonunda açıklanan veriye göre bakanlıkça onaylanan kentsel dönüşüm kredilerinde İş Bankası'nın yüzde 46 pazar payıyla bugüne kadar en çok kredi kullandıran banka konumunda olduğunu kaydetti.


DİĞER HABERLER