Kentsel Dönüşüm dahilinde Yeni Mahallede Yıkım 2015-07-06

Yeni Mahallede Toplam 1700 Konut Yıkılıp Yapılacak
Kentsel Dönüşüm dahilinde Yeni Mahallede Yıkım 2015-07-06

Yenimahalle Belediyesi, planlanan kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenilenecek olan 25 Mart Mahallesi SSK Blokları’nda yaşayan vatandaşların mağdur olmaması için harekete geçti.Kentsel Dönüşüm Projesini üstlenecek firma ile vatandaş arasında aracı olan belediye, Deprem riski olan konutların yıkılarak yerine yenilerinin yapılmasında bölge halkına yardımcı olacak.

Belediye Kentsel Dönüşüm’de daire sahiplerinin yetersiz müteahhit firmalarca mağdur edilmesini önleyerek, Kentsel Dönüşüm projesinin hızlı bir biçimde bitirilmesi için takipçi olacak. Ankara’nın ve Yenimahalle’nin önemli yerleşim noktalarından 25 Mart Mahallesi’ndeki SSK Blokları, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıda masaya ayrıntılarıyla değerlendirildi.

Yeni Mahalle Kentsel Dönüşümde yaklaşık bin 700 konutun yıkılması söz konusu olacak.

KENTSEL DÖNÜŞÜMLE BİRLİKTE İLÇEYE YAKIŞAN BİNALAR KAZANDIRILACAK
Yenimahalle Belediyesi’nin kentsel dönüşüm projedeki tek amacının yüklenici firmaya karşı vatandaşın hakkını savunmak ve projenin bir an önce tamamlanması için işin takipçisi olmak olduğuna vurgu yapan Yaşar, “Benim tek isteğim, burada yaşayan vatandaşların mağdur olmadan daha sağlıklı, daha güzel, sosyal donatı alanları olan temiz evlerde yaşamasıdır. Ayrıca 25 Mart Mahallesi, Yenimahalle’nin giriş kapılarından biri. Bir belediye başkanı olarak insanların Yenimahalle’ye girdiklerinde prestij bir projeyle, şık binalarla karşılaşmasını, ilçemizin giriş kapısının güzel olmasını istiyoruz. Belediye olarak hedefimiz, sizin haklarınızı korumak ve ilçemize yakışan binaları Yenimahalle’ye kazandırmaktır” dedi.

GEREKLİ TEKNİK BİLGİLER VERİLDİ
Bu alanda yeni yapılacak konutlara ilişkin örnek proje çalışmaları devam ederken, SSK Blokları’nın olduğu alanda kurulacak kentsel dönüşüm tanıtım ofisinde vatandaşlara gerekli teknik bilgi verilecek.


DİĞER HABERLER