Kentsel Dönüşüm Kasımpaşa'nın Çehresini Değiştirecek 2015-05-01

Kasımpaşa Kentsel Dönüşüm ile Tarihi silüetine kavuşacak
Kentsel Dönüşüm Kasımpaşa'nın Çehresini Değiştirecek 2015-05-01

İstanbul’un en gözde semtlerden biri olması fikrinde yola çıkarak hazırlanan ve Kasımpaşa'nın gelişmesine katkı sağlayarak tüm görünüşünü farklılaştıracak çalışmayı anlatan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "Burası kentsel güzelliğe katkı sağlayacak olan merkez, konaklama, alışveriş ve eğlence birimleriyle ilçenin kalbinin attığı bir yer olacak dedi. Hazırlanan planlar doğruştusunda yapılması planlanan ikibinbeşyüz araçlık otopark ile bölgenin en önemli sorunu ortadan kalkacağı ifade edildi. Kasımpaşa geleceğin en gözde İstanbul merkezlerinden birisi unvanını alacak" şeklinde sözlerine devam eden Demircan Yatırımcıları Kasımpaşaya beklediklerini belirtti.

 

Kentin gelişimine uygun olarak eskiyen bölgelerini yeniden inşa etmek, Gayrimenkul, konut, ticari alan ve sosyal donatı işletmeleri oluşturmak, ayrıca deprem riskine karşı tedbirler almak için gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projelerine Kasımpaşada eklenmiş oldu.

 

Piyalepaşa Bulvarında başlayacak ve  Fişekhane Deresi Caddesi, Tahtakadı Sokağı ile Bahriye Caddesi'nin bir kısmını kapsayacak şekilde düşünülen alan yaklaşık olarak 55 bin metrekarelik alanda uygulanacak. Kentsel Dönüşüm Projesi ile semt tarihi kimliğine kavuşacak.


DİĞER HABERLER