Yozgat Boğazlıyan Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor 2015-07-06

Toki Boğazlıyan Kentsel Dönüşüm Projesine Başlıyor
Yozgat Boğazlıyan Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor 2015-07-06

Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde, eski sanayi sitesi bölgesinde kentsel dönüşüm projesi uygulanacak.

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı Kentsel Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu, Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal'ı makamında ziyaret etti.

 

Konyalıoğlu, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, Boğazlıyan'da kentsel dönüşüm projesinin son aşamaya geldiğini söyledi.

 

Boğazlıyan Eski Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesi'ne 6-7 yıldır uğraş verildiğini, ancak bir mesafe kat edilemediğini ifade eden Konyalıoğlu, "Belediye Başkanımız Hamdi Erdal'ın göreve başlamasıyla birlikte yoğun destek ve çabalarıyla hayal edilemeyen bir sonuç inşallah bu yıl hayata geçirilecek" dedi.

 

14 Temmuz'da Boğazlıyan Kentsel Dönüşüm Projesinin ihalesini gerçekleştireceklerini belirten Konyalıoğlu, "285 konut, belediye hizmet binası, kültür merkezi, ticari bilimlerden oluşan üç blokluk ticari alan ve sosyal kalitesiyle bir yaşam alanı oluşturmayı hedefliyoruz. Gerçekten Yozgat için örnek olabilecek bir proje olduğunu düşünüyorum. Boğazlıyan'a hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu. 

 

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Boğazlıyan Kentsel Dönüşüm Projesi'nin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

 

Boğazlıyan için verilen her sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Erdal, "Toplu konut alanları, ticari ve sosyal tesisleri ile Boğazlıyan'a yakışır modern bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçecek. Ben bu konuda bizlere yardımcı olan ve desteğini esirgemeyen tüm yetkililer ve Boğazlıyan halkına teşekkür ederim" dedi.

 

Ziyaretin ardından Konyalıoğlu ve Erdal, kentsel dönüşüm projesinin uygulanacağı alanda incelemelerde bulundu.


DİĞER HABERLER