Denizbank İşletme Kart'a Master Card İnovasyon Ödülü

Denizbank'a bir ödül daha
Denizbank İşletme Kart'a Master Card İnovasyon Ödülü

İSTANBUL (AA) - DenizBank, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) hayatına değer katmak üzere hayata geçirdiği İşletme Kart ile MasterCard Inovasyon Ödülü'nün sahibi oldu.

DenizBank açıklamasına göre, Banka KOBİ'lere yönelik yenilikçi ürünü İşletme Kart ile uluslararası ödeme sistemlerinin önemli kuruluşları arasında yer alan MasterCard tarafından "Inovasyon Ödülü"ne layık görüldü. Banka, İşletme Kart'ın bu başarısı ile KOBİ'lerin büyümesine ve rekabetçi yapıya kavuşmasını destekleme yönündeki misyonunu tescillemiş oldu.

İşletme Kart, 2013 yılında çıkarılan tüm ürün ve hizmetlerin herhangi bir başvuru sistemi olmaksızın incelendiği ve kullanıcıya sağladığı faydanın yanında pazara getirdiği inovasyon bazında değerlendirildiği organizasyonda, "ATM'den cuma çek, pazartesi günü faizsiz, masrafsız öde", "Yıldırım Hızında Kredi-Turuncu 24" gibi özellikleriyle Türkiye'deki ticari kartlar arasında öne çıktı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen DenizBank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Sun, İşletme Kart’ın bundan 7 yıl önce hayata geçirildiğini belirterek, zaman içerisinde eklenen taksitlendirme, öteleme, indirim sağlama, avantajlı kredi gibi fonksiyonlar sayesinde esnafın ihtiyaçlarını tek elden karşılayabileceği bir platform haline geldiğini kaydetti.

DenizBank olarak, sürdürülebilir ekonomik ve sosyal gelişimleri açısından, KOBİ'lerin ne kadar önemli bir noktada konumlandığının bilincinde olduklarını vurgulayan Sun, "Bu anlayışımızın ve niş sektörlere odaklanma prensibimizin doğal bir uzantısı olarak, uzun zamandır büyümelerine destek olmak, güçlerine güç katmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İşletme Kart ürünümüzün aldığı İnovasyon Ödülü, hem KOBİ'lerimizin hayatını Deniz'de güzel kılma misyonumuzun, hem de inovasyona yönelik yatırımlarımızın haklı bir karşılığı olarak bizleri gururlandırdı" ifadelerini kullandı.

Sun, İşletme Kart'ın uzun yıllardır ticari kart pazarında adet liderliğini kimseye bırakmadığını ve bugün itibariyl 275 bin kullanıcıya ulaştığını dile getirerek, "Diğer yandan teknolojik alt yapısı itibarıyla da Türkiye'de bir ilk ve hala tek. Önümüzdeki dönemde de KOBİ'lerimizin ve dolayısıyla Türkiye ekonomisinin gelişimi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" değerlendirmesini yaptı.


Paylaş:

KONUT KREDİSİ