Türkiye’nin En Büyük Üçüncü Sağlık Yatırım Projesi AE Arma-Elektropanç’a Emanet

Türkiye’nin en büyük sağlık yatırım projelerinden olan İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi’nin 2. Kısım elektrik taahhüt işlerini AE Arma-Elektropanç üstlendi.
Türkiye’nin En Büyük Üçüncü Sağlık Yatırım Projesi AE Arma-Elektropanç’a Emanet

İleri teknoloji deprem izolatörlerine sahip olmasıyla dünyanın en büyük deprem sismik izolatörlü binası ünvanını alan İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi, bu sayede deprem sırasında ve sonrasında tüm operasyonlarına devam edebilecek. Günde 30 binden kişiye hizmet verecek dev projenin 2020 yılında tamamlanması planlanıyor.

Uluslararası inşaat sektörünün saygın dergisi Engineering News Record'un (ENR) açıkladığı  ‘Dünyanın En Büyük Uluslararası 250 Müteahhitlik Firması’ listesinde yer alan ve Orta Doğu’nun en büyük 25 teknik müteahhidi arasında olan AE Arma-Elektropanç, Türkiye’nin en büyük sağlık yatırım projelerinden İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi’nin 2. Kısım elektrik taahhüt işlerini üstlendi. AE Arma-Elektropanç, üç ana bölümden oluşan projenin 278 bin m2’lik MH-A blok kısmından sorumlu olacak.  Yaklaşık 1 milyon m2 kapalı alanda 2682 yatak kapasitesine sahip projenin 2020 yılında tamamlanması planlanıyor.

Dünyanın en büyük deprem sismik izolatörlü binası

İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi, ileri teknoloji deprem izolatörleri barındıracak. 2000’den fazla sismik izolatörle donatılacak olan Hastane, bu özelliğiyle yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini hiç bir aksama olmadan yerine getirmeye devam edebilecek. İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi, sahip olduğu kapalı alanın büyüklüğüyle de dünyanın en büyük deprem sismik izolatörlü binası olma özelliği taşıyor.

Türkiye’nin en büyük sağlık projelerinden birinde yer almaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten AE Arma-Elektropanç CEO’su Burak Ç. Kızılhan;

“Sadece yurtdışında değil, yurtiçinde üstlendiğimiz projelerle de Türkiye’nin en büyük teknik müteahhitlik firmalarından biri olmaya devam ediyoruz. Tasarımlar çerçevesinde her zaman en kaliteli, gelişmiş ve çevre dostu sistemleri kullanıyor, bakım ve işletme açısından da çevre dostu ve bakımı kolay sağlanan sistemlerle sürdürülebilirlik hedeflerine katkıda bulunuyoruz. İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi’nin tüm halkımıza hayırlı olmasını dileriz” diye konuştu.


Paylaş:

Yapı ve Sektörel Haberler
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Sürdürülebilirliğin Sanata Dönüşmesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-01-09 11:25