Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Emlak Konut GYO Projeleri Expo Turkey By Qatar Fuarı’nda Uluslararası Yatırımcılarla Buluştu

Türkiye ve Katar’ın stratejik ortaklığını dünya sahnesine taşıyan Expo Turkey By Qatar Fuarı’na katılan Emlak Konut GYO, Türkiye’deki yatırım fırsatlarını yabancı yatırımcılara anlattı.
Mail At
Emlak Konut GYO Projeleri Expo Turkey By Qatar Fuarı’nda Uluslararası Yatırımcılarla Buluştu

Türkiye ve Katar arasındaki iş ortaklığını daha hacimli hale getirebilmek için 19-21 Nisan tarih aralığında Katar’da düzenlenen Expo Turkey By Qatar Fuarı’na katılan Emlak Konut GYO, Körfez ve Orta Doğu Bölgesinden birçok yatırımcı ile bir araya geldi.

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, iki ülkenin Körfez Bölgesindeki diğer ülkelere yatırım ve işbirliği fırsatlarını da kuvvetlendiren fuarda, son dönemde yabancı ülke vatandaşlarına gayrimenkul satışının önünü açıp kolaylaştıran yasal düzenlemeler kapsamının genişletilmesi sonrası Türkiye’deki artan yatırım fırsatlarına dikkat çekti.

Kişi başına düşen milli gelirde dünyanın en zengin ülkesi olan Katar ile ülkemizin ticaret ağının artması yönünde çalışmaların devam etmesi gerektiğini dile getiren Ertan Yetim; “son zamanlarda ülkemizde artan Katar kaynaklı yatırımlarla ve diplomatik yakınlıkla beraber Expo Turkey By Qatar fuarı hem Emlak Konut olarak bizler için hem de diğer Türk yatırımcı firmalarımız için ayrı bir önem teşkil ediyor. Özellikle Katar’ın en çok yatırım yaptığı dördüncü ülkenin Türkiye olduğu gerçeğini düşününce iki ülke arasındaki ilişkiler farklı bir boyut kazanıyor.” dedi

Fuar süresince Körfez ve Ortadoğu ülkeleri yatırımcılarıyla yaptığımız görüşmelerde mütekabiliyet gerekmeksizin yabancı yatırımcıların gayrimenkul yatırımı yapmasının önünü açan yasalarımızı, devlet teşvikleriyle hazırlanan KDV indirimlerimizi ve yabancı yatırımcıya vatandaşlık yolunun açılması gibi hayata geçen devlet destekli düzenlemeleri anlatma fırsatı bulduk.

Türkiye yabancı yatırımcılar için bir cazibe merkezi

Türkiye’nin dünyadaki önemine de değinen Ertan Yetim; “özellikle Körfez ve Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere yabancı yatırımcılar için, tarih boyunca birçok medeniyete heyecan veren, iki kıtayı birleştiren, stratejik konumu ve günümüz mega kentleşmesiyle Türkiye ekonomisinin de can damarını oluşturan İstanbul her geçen gün cazibesini artıran bir vizyon ortaya koyuyor. Bizlerde bu cazibeyle Global arenada rekabet gücü yüksek olan İstanbul’un, marka değerini daha da artırmak için çalışmalarımıza bu doğrultuda yön veriyoruz. Bu bağlamda projelerimizi hayata geçirirken sosyal hayat, ulaşım ve ekonomik sürdürülebilirlik felsefesini göz önünde bulundururken hem kültürel kimliğimizi korumaya ve hem de teknolojik gelişmeleri projelerimize kanalize etmeye özen gösteriyoruz.

Emlak Konut olarak dışa açılmanın hem sektörümüz hem de ülkemizin birçok birimi için çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu doğrultuda kendimizi ve ülkemizi temsil edebileceğimiz platformalarda yer almaya gayret gösteriyoruz. Expo Turkey By Qatar Fuarı da bunlardan biriydi. Tüm katılımcı firmalarımızın çok verimli bir fuar dönemi geçirdiğini düşünüyorum. İnşallah rakamlara da olumlu yansıyacak şekilde gerek sektörümüzde gerekse turizm, sağlık, mobilya, teknoloji gibi alanlarda da çok hızlı geri dönüşler alacağımıza inanıyoruz. Bundan sonrada böyle platformalarda yer almaya devam edip her zaman olduğu gibi milli bilincimiz ve sorumluluğumuz ile çıtamızı daha da yukarıya çıkarmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Gayrimenkul sektörü hız kesmiyor

Agency Gayrimenkul kurucu ortaklarından Gül Gül, “Hükümetin olumlu çalışmalarına tüketiciler de olumlu yanıt verdi. Gayrimenkul sektörü hız kesmiyor

Yabancı ve gurbetçi vatandaşlara yönelik teşviklerin yanında tapu harcındaki indirim gayrimenkul sektörünü hareketlendirdi. Tüketiciler de sektör de 2017’yi verimli geçirecek” dedi.

Agency Gayrimenkul’ün kurucu ortaklarından Gül Gül, gayrimenkul sektörünün fotoğrafını çekti. 2016’da gayrimenkul sektöründe inişler ve çıkışlar yaşandığını hatırlatan Gül Gül, “Global ekonomideki tedirginlik, referandum süreci ve belirsizlikler gayrimenkul sektörünü de soru işaretleriyle karşı karşıya getirdi. Ancak 2016’nın son çeyreğinden itibaren hükümetin attığı adımlar gayrimenkul sektörüne rahat nefes aldırdı” dedi.

‘Tüketici fırsatları iyi değerlendirdi’

Hükümetin teşviklerine tüketicinin de olumlu yanıt verdiğini dile getiren Gül Gül, “Yabancı yatırımcılara yönelik atılan adımlar önemli bir potansiyeli de Türkiye’ye yöneltti. Bilindiği gibi ülkemize 1 milyon dolarlık gayrimenkul yatırımı yapan yabancı yatırımcı vatandaşlık hakkı kazanıyor. Bunun yanında gurbetçi vatandaşlarımıza yönelik de KDV indirimi uygulanıyor. Bu olumlu hamlelere tapu harcı indirimi eklendi. Düşledikleri eve bir adım daha yaklaşan tüketicilerin de fırsatları iyi değerlendirdiğini düşünüyorum” dedi.

‘Ekonomi için kilit rol oynuyor’

Sektörün 2017 yılını olumlu geçireceğine inandığını belirten Gül Gül, “Gayrimenkul sektörünün ekonomi açısından ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Ekonominin en önemli dişlilerinden biri olan gayrimenkul sektörünün 2017’yi çok iyi bir şekilde geçireceğini ve Türkiye ekonomisine can suyu olmaya devam edeceğini düşünüyorum” ifadesini kullandı.


Çanakkale 1915 Köprüsü geliyor konut fiyatları artıyor

Temeli 18 Mart’ta atılan ve bittiğinde Çanakkale’nin Lapseki ve Gelibolu ilçelerini birbirine bağlayacak olan Çanakkale 1915 Köprüsü (Çanakkale Boğaz Köprüsü), her iki bölgede de konut fiyatlarını artırdı. Çanakkale 1915 Köprüsü geliyor konut fiyatları artıyor

sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 Mart ayı verilerine göre son üç senede Gelibolu ve Lapseki’deki satılık ve kiralık konut fiyatlarında artış görülüyor. Bölgedeki arsaların sayfa görüntülenme rakamları incelendiğinde ise son bir senede Gelibolu’da yüzde 47, Lapseki’de ise yüzde 54’lük artış söz konusu.

Çanakkale’nin yükselen yıldızları: Gelibolu ve Lapseki

Çanakkale Boğazı'nın ilk, Marmara Bölgesi'nin 5. asma köprüsü olacak Çanakkale 1915 Köprüsü bölgeyi cazibe merkezi haline getiriyor. sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 Mart ayı verilerine göre son üç senede Gelibolu’da kiralık konut fiyatları yüzde 71 arttı ve ortalama 721 TL oldu.  Satılık konutların satış fiyatı ise yüzde 55 artarak ortalama 183.792 TL oldu.

Lapseki’de ise üç senede kira fiyatlarında yüzde 54 artış oldu ve konutlar ortalama 577 TL’den kiralığa çıkarıldı. Satışa sunulan konutlardaki fiyat artışı ise yüzde 121 oranında gerçekleşti; konutlar ortalama 229.514 TL’den satışa sunuldu.


GYODER, Katarlı yatırımcıları Türkiye’de gayrimenkul yatırımına davet ediyor

GYODER, ‘Expo Turkey by Qatar’da; hızla gelişen Türkiye gayrimenkul sektöründeki yenilikleri ve yatırım fırsatlarını tanıttı. GYODER, Katarlı yatırımcıları Türkiye’de gayrimenkul yatırımına davet ediyor

Türkiye’nin gayrimenkul yatırımı içir cazip bir ülke olduğunu belirten GYODER Başkanı Aziz Torun, “Türkiye’nin sunduğu güzellikleri ve gelecek vadeden gayrimenkul sektörünü aktardığımız Katarlı yatırımcılardan çok olumlu tepkiler aldık. Bu fuarda yaptığımız görüşmelerin, Türkiye gayrimenkul sektörü ve Katarlı yatırımcılar arasında verimli işbirlikleri için önemli bir başlangıç olduğuna inanıyorum” dedi.

Katar’ın başkenti Doha’da 19-21 Nisan 2017 tarihlerinde, Türkiye’den çok sayıda gayrimenkul firmasının katılımıyla gerçekleşen ‘Expo Turkey by Qatar’da yerini alan GYODER, Türkiye gayrimenkul sektöründeki son gelişmeleri ve yatırım fırsatlarını, yatırımcılarla paylaştı. GYODER Başkanı Aziz Torun ve Başkan Yardımcısı Füsun Yılmaz Phillipson’ın da bulunduğu GYODER standında, Katarlı sektör temsilcileri, bireysel ve kurumsal yatırımcılarla, yakın vadede önemli adımların atılacağı özel görüşmeler yapıldı.

Ülkemize daha fazla yatırımcı çekecek potansiyele sahibiz

Türkiye’nin, 19 milyar dolar yatırım değeriyle Katar'ın dış yatırımlarında dördüncü sırada yer aldığını belirten GYODER Başkanı Aziz Torun, “Türkiye-Katar ekonomik ilişkilerinin gelişmesi, gerek bölgede faaliyet gösteren Türk firmaları, gerek Türkiye’de yatırım yapmak isteyen Katarlı yatırımcılar için çok önemli. Türk şirketlerin Katar’daki etkinliği her geçen gün artarken, Katarlı yatırımcılar da Türkiye’deki gayrimenkul yatırımı seçenekleri ile tanışıyor. Gayrimenkul sektörü olarak, Katar ile ilişkilerimizi geliştirerek, ülkemize çok daha fazla yabancı yatırımcı çekecek potansiyele sahibiz” diye konuştu.

Türkiye’de gayrimenkul yatırımı çok cazip

Bulunduğu coğrafya itibarıyla Türkiye’nin, çevresindeki birçok ülkeden daha güvenilir, daha istikrarlı bir ülke olduğunun altını çizen Aziz Torun, Türkiye’deki gayrimenkul yatırımları da, Avrupa’daki yatırımlara göre çok daha fazla kazandırmaktadır. Bugün ekonomisi güçlü, istikrarlı, güvenli, gelişmiş altyapı yatırımları ile modern bir Türkiye algısı ve farklılaşmış marka şehirlerimizle, yabancı yatırımcılara cazip seçenekler sunuyoruz. Bu özelliklerimizi, yatırımcı olarak Türkiye’ye çekmek istediğimiz hedef kitleye anlatmaya devam ediyoruz. Yabancı  yatırımcıların kararında, sadece konut niteliği ve niceliği değil aynı zamanda mülk edindikleri şehri ‘bir yaşam alanı’ olarak görmeleri de çok etkili oluyor. Bunun en tipik örneğini İstanbul’da görüyoruz. Çünkü İstanbul, marka şehir olarak dünyanın dört bir yanından yatırımcıların ilgisini çekiyor” dedi.

Yabancı yatırımcıların beklentileri dikkate alınmalı

Türkiye’ye ilgi duyan yatırımcılara hitap eden projeler geliştirmek gerektiğini savunan Aziz Torun, şöyle konuştu: “Yabancı yatırımcıların Türk gayrimenkul ürünlerine ilgisi ve talebi, 2012'de Mütekabiliyet Yasası ile başladı. Geçen süre içinde yabancı yatırımcıların nasıl konut istediklerini öğrendik. Bundan sonra istenen tipte ve boyutta konut yapmaya ağırlık verebiliriz. Örneğin Katarlılar daha büyük daireyi tercih ediyor. Yabancı yatırımcının talep ve beklentilerini doğru okuyarak, bu beklentilere uygun farklı projeler üretmenin yanı sıra, ürün çeşitliliğini de artırmalıyız. İstanbul ile sınırlı olmayan talepleri de göz önünde bulundurarak, Akdeniz, Ege gibi bölgelerimizde de yabancılara yönelik projeler geliştirmemizin, sektörümüzü yukarı taşıyacak ve yatırımcı çekecek adımlar olduğuna inanıyorum.”

Gayrimenkulü bir ihracat kalemi olarak görmeliyiz

Yabancı yatırımcıya yönelik ‘1 milyon dolarlık konut alana vatandaşlık hakkı tanınması’, ‘KDV muafiyeti sağlanması’ gibi düzenlemelerin sektörün elini güçlendirdiğini belirten Aziz Torun, “Yabancı yatırımcılara yapılacak satışlar, hem gayrimenkul sektörü hem de ülke ekonomisi için önemli olduğundan, gayrimenkulü bir ihracat kalemi olarak görmeliyiz. GYODER olarak, bu yaklaşımla, çok sayıda uluslararası fuara katılıp sektör temsilcileri ile birlik olduk, yan yana bir duruş sergiledik. Tüm bu çalışmalarımızla Türkiye gayrimenkul sektörünü temsil ederek, ülkemizin tanıtımına katkıda bulunduk. Yabancıya satış düzenlemesi yapıldığında ilk çalışmamız, yabancıların yanlış yönlendirilmesini önlemek oldu. ‘How to buy property in Turkey?’ kitabıyla yabancı bireysel yatırımcının Türkiye’de gayrimenkul sahibi olabilmesinin yollarını gösterdik” dedi.

GYODER Başkan Yardımcısı ve Organizasyon, İletişim ve Üyelik Geliştirme Komitesi Başkanı Füsun Yılmaz Phillipson, uluslararası fuarlarda Türkiye’nin gücünü öne çıkarmak için tüm firmaların işbirliği içinde hareket etmesi gerektiğini belirtti. Füsun Yılmaz Phillipson, şöyle devam etti: “Uluslararası fuarlar sadece gayrimenkul sektörünün değil, Türkiye’nin temsili açısından da bizim için çok büyük önem taşıyor. GYODER olarak bu temsilin sürekli ve daha verimli olması adına uluslararası fuarlarda her sene daha güçlü konumlanıyoruz. Yurtdışında gerek bireysel gerek kurumsal yatırımcıya yönelik hazırladığımız yayınlarımızla gayrimenkul sektörünü anlatıyoruz. ‘How to Buy Property in Turkey?’ bireysel yatırımcıya ‘Invest in Turkey’ ise kurumsal yatırımcıya yönelik hazırladığımız yayınlar. Sektörde başlattığımız ‘Güç Birliği’ ile de tüm sektörü yurtiçinde olduğu gibi uluslararası organizasyonlarda da bir araya getiriyoruz. Bu fuarda ilk defa GYODER olarak ortak bir alan oluşturduğumuz GYODER Presentation Hub’da hem üye firmalarımız projelerini katılımcılara daha detaylı anlatabilecek, hem de Türkiye gayrimenkul sektörünün hukuki, vergisel boyutlarını anlatacağız. Katar ve Türkiye  arasındaki güçlü işbirliğini daha da güçlendirmek ve karşılıklı faydayı arttırmak için buradayız.Expo Turkey by Qatar gayrimenkul sektörü ile tanımlı olmadığından daha zengin bir buluşma platformu yarattı. Fuarda farklı başlıklarda iş görüşmeleri yaparak duruşumuzu ve ilişkilerimizi daha da güçlendirdik . Türkiye gayrimenkul sektörünün, kurumsal ve bireysel yabancı yatırımcıdan hakkettiği ilgiyi henüz alamadığına inanıyorum. Bundan sonra, yabancı  yatırımcıya yönelik yapılan yeni düzenlemelerin olumlu desteği ile, yabancı yatırımcının beklentisine cevap verecek, dünya standartları ile örtüşen, proje ve  yatırım modellerini geliştirerek bu çalışmalarımızı daha sürekli ve yakın ilişkilerle yöneterek yürümeliyiz. GYODER olarak sektörü uluslararası platformlarda ‘Türkiye gücü ve güç birliği’ stratejisi ile desteklemeye devam edeceğiz. Bundan sonraki durağımız ise tüm bunları sürdürülebilir kılmak üzere Cidde olacaktır.”

‘GYODER Presentation Hub’da proje detayları ve fırsatlar anlatılıyor
GYODER üyesi gayrimenkul firmalarından ARTAŞ AVRUPA KONUTLARI, ASTAŞ, EMLAK KONUT GYO, KUZU GRUP, RE-PIE, SİNPAŞ GYO, SUR YAPI, TEKNİK YAPI, TORUNLAR GYO ve FYP’nin de stant alarak katıldığı ‘Expo Turkey by Qatar’da çeşitli etkinlikler de gerçekleşti. Fuar alanında yer alan ‘GYODER Presentation Hub’da,  20’şer dakikalık interaktif sunumlar ile gayrimenkul firmaları; hayata geçirdikleri projelerle ilgili detayları ve Türkiye gayrimenkul sektöründeki fırsatları, Katarlı yatırımcılarla paylaşıldı.

Fuarın ilk günü METAL YAPI, SUR YAPI, TEKFEN GAYRİMENKUL, projelerini katılımcılara anlattı, Moral Hukuk Bürosu da yabancı yatırımcılar için Türkiye’de yatırım yapmanın hukuksal boyutu ile ilgili bilgi paylaştı. Fuarın ikinci günü SOYLU YAPI ve TEKNİK YAPI’nın yeşil yapılar ve İstanbul’da yatırım fırsatlarına değinecekleri sunumların yanı sıra, Katar Sertifika Standartları ile ilgili bir workshop düzenlenecek. Üçüncü gün ise TORUNLAR GYO, FYP,Dome Mimarlık ve CBRE’nin katılacağı Pesentation Hub’ta, genel görünüm, arz ve talep analizi, gayrimenkulün değeri ve projelere yatırımın cazip yönleri, katılımcılarla paylaşılacak.

GYODER’den, yabancı yatırımcıları doğru yönlendiren kaynak

Türkiye gayrimenkul sektörünün çatı örgütü olarak, Türkiye’de sektörle ilgili gelişmeler ve yenilikler hakkında bilgi aktaran GYODER; yabancı yatırımcılara yol göstermek amacıyla hazırlanan, ‘How to buy property in Turkey’ kitabını da katılımcılarla paylaştı. GYODER’in, ‘Türkiye'den gayrimenkul edinmenin hukuki yolları’ gibi detaylı bilgilerin de yer aldığı bu özel çalışması, ülkemizde gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere yönelik en güncel ve önemli bir kaynak niteliği taşıyor.
 


Expo Turkey by Qatar’da SeaPearl Ataköy rüzgarı esti

Türkiye ve Katar’ın stratejik ortaklığı Expo Turkey by Qatar’la dünya sahnesine çıktı. Expo Turkey by Qatar’da SeaPearl Ataköy rüzgarı esti

İki büyük ülke, ekonomik ilişkilerini kuvvetlendirmek ve bölgede etkin bir ticari güç olmak amacıyla bir araya geldi. Expo Turkey by Qatar, Türkiye ve Katar arasındaki işbirliği olanaklarını artırmayı hedeflerken, bu iki ülkenin Körfez Bölgesi’ndeki diğer ülkelerle yatırım ve işbirliği fırsatlarını da kuvvetlendirdi.

Fuara SeaPearl Ataköy projesiyle katılan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, “Sektörümüz, her geçen gün adını global platformlarda duyurarak bu alandaki gücünü tüm dünyaya gösteriyor. Bu fuarda da Katarlı yatırımcılara ülkemizi ve ülkemizdeki yatırım fırsatlarını anlattık. Türkiye, konumu ve sahip olduğu özelliklerle yabancı yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği marka bir ülke. Bunu bu platformda bir kez daha anladık” dedi.

Belirsizlik ortadan kalktı

Ülkemizin önemli bir referandum sürecini başarılı bir şekilde geride bıraktığına dikkat çeken Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, “Türk iş dünyası olarak sonuçların ülkemizin kalkınma mücadelesine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı için koyduğumuz hedeflere şimdi daha da yakınız. Kuzu Grup olarak yatırım, üretim ve istihdam için daha çok çalışmaya hazırız. Ülkemizde yatırım yapmak için sonuçları bekleyen yabancı yatırımcı için de ‘belirsizlik’ ortadan kalkmış oldu” diye konuştu.

Katarlı yatırımcıları ülkemize davet ettik

Fuar süresince Türkiye’nin istikrarlı, güvenilir ve yatırım için cazip olduğunun altını çizdiklerini belirten Özen Kuzu, “Sektörümüz hükümetimizin aldığı önemli kararlarla hareketlilik kazandı. Türkiye’de en az 1 milyon dolarlık gayrimenkul satın alan yabancılara Türk vatandaşlığı verilecek olması önemli bir gelişme. Bunun yanı sıra yabancı yatırımcılara KDV muafiyeti sunulması da büyük bir fırsat. Tüm bu gelişmeler ülkemizde yatırım yapma kararı alan yabancı yatırımcılar için birer avantaj oldu. Fuarda tüm bu gelişmeleri ve projelerimizi yatırımcılara anlattık, onları ülkemize davet ettik” dedi.

SeaPearl Katarlıların ilgisini çekti

Katar Ticaret Odası As Başkanı Muhammed Bin Towar Alkowari de SeaPearl ile yakından ilgilendi. Projeyi oldukça beğendiğini söyleyen Muhammed Bin Towar Alkowari en kısa sürede projeyi yerinde görmeye geleceğini açıkladı. Bu şekilde güzel projelerin Katarlı yatırımcının da dikkatini çektiğini ifade eden Alkowari, Türkiye ve Katar’ın yakın zamanda güzel işbirliklerine imza atabileceğinin altını çizdi.

Katar’lı perakende devi Abu Issa Holding Kurucusu ve Ceo’su Mr. Ashraf da projeyi ziyaret edenler arasındaydı. Ashraf, SeaPearl’ü daha önce yerinde ziyaret ettiğini ve çok beğendiğini ifade etti. Katarlı yatırımcılara projeyi anlattığını söyleyen Ashraf, Kuzu Grup’u da yakın takip ettiğinin altını çizdi.

Yeni ortaklık fırsatlarını araştırdık

Expo Turkey by Qatar’a, İstanbul’un en değerli bölgelerinden Ataköy’de denize sıfır bir konumda Qatari Diar ortaklığıyla inşası devam eden SeaPearl Ataköy projesi ile katıldıklarını belirten Özen Kuzu, “Şu an için Katar’da yatırımımız bulunmamakta ancak fuarla birlikte fırsatları takip etme fırsatı yakaladık. Fuar süresince hem bu projemizin tanıtım çalışmalarını yapma hem de yeni ortaklık fırsatlarını araştırma şansı bulduk” diye konuştu.

Lokasyon, sosyal olanaklar ve geniş daire tipleri ilgi görüyor

Katarlı yatırımcıların SeaPearl Ataköy ile yakından ilgilendiklerine ve satın alma kararlarını Türkiye’de projeyi gördüklerinde vereceklerine dikkat çeken Kuzu, “Projemiz her şeyden önce İstanbul’un en önemli lokasyonlarından birinde, denize sıfır bir konumda yer alıyor. Bu sebeple lokasyon yabancı müşterilerin satın alma kararlarında birinci dereceden etkili oluyor. Diğer bir etken ise tüm detayların düşünüldüğü geniş metrekareli daire seçenekleri... 398 metrekareye varan 4.5+1 dairelerimiz de yine yabancı yatırımcıların seçimlerinde önemli rol oynuyor. Kesintisiz deniz manzarasına açılan kat bahçeleri, eşsiz barok peyzaj alanı ve biyolojik göletler ile SeaPearl şehrin tam merkezinde kaostan arınmış bir vaha olarak düşünülebilir. Bu da şehrin merkezinde huzurlu ve sakin bir hayat sürmek isteyen yabancı yatırımcı kitlesini cezbediyor. Geniş sosyal alanlarımız, marinaya yakınlık, Jumeirah’ın işletmesini üstlendiği 5 yıldızlı otelimiz de yatırımcıları SeaPearl’e çeken diğer özellikler olarak karşımıza çıkıyor” diye konuştu.

İlk etap teslimler Temmuz 2017’de

Yaklaşık 2 milyar 700 milyon dolar yatırım değeriyle hayata geçirilen SeaPearl Ataköy, toplamda 1401 konut içeriyor. 217 bin metrekare inşaat alanına, 6 bin 185 metrekare gölet alanına, 33 bin metrekare de yeşil alan ve yürüyüş yollarına sahip olan 1. etap projede metrekare birim fiyatları ortalama 8 bin dolardan başlıyor. 20 katlı 4 blokta 631 üniteden meydana gelen ve bu yılın 4’üncü çeyreğinde teslimlerine başlanacak ilk etapta, alanları 88 ila 398 metrekare arasında değişen 1+1’den 4,5+1’e kadar farklılık gösteren konut tipleri yer alıyor. Projede 60 ay sıfır faiz kampanyasının yanı sıra 120 ay 0.45 faiz uygulanıyor.

SeaPearl Ataköy projesini ‘ihtişamın doğuşu’ olarak yorumlayan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, “İstanbul’da yaşamakla İstanbul’u yaşamak arasındaki fark, bizim hikâyemizin başlangıç noktası oldu. Denizsiz yaşanamazdı İstanbul... Düşünceler hayallerle birleşti, İstanbul’un en nezih ve merkezi semtlerinden Ataköy’de, denize tam sıfır noktasında ihtişamlı bir yaşam projesi ortaya çıktı” dedi.

 

 

 

 

Muhteşem bir deniz ve en nadide incisi SeaPearl Ataköy

Mavinin her tonunun, yakamozların, yunusların, martıların, yıldızların, güneşin doğuşu ve batışının eşsiz güzelliği içinde, en değerli inciler gibi parıldayan ihtişamlı bir yaşam SeaPearl Ataköy’de ev sahiplerini bekliyor.

 

Büyüleyici mimari

SeaPearl Ataköy, ihtişamlı yaşamı en tutkulu haliyle mimarisine de yansıtıyor. Dalgalardan ilham alan dış hatlarıyla, denizin ruhu blokların görünümüne yansıyor. SeaPearl Ataköy’deki 4 blok, alt katlardan yukarıya çıktıkça, yeşil tonlarından gri ve mavi tonlara dönüşerek, yeryüzünü gökyüzüyle buluşturuyor. Ataköy’e bakan arka cephesinde yer alan modernize edilmiş Selçuklu motifleri ve görkemli girişleriyle İstanbul’un siluetine özgün bir hava katıyor.

 

Her katta bahçe ve deniz

SeaPearl Ataköy’de, yaşam alanının her odası, kesintisiz ve muhteşem Marmara Denizi manzarasına açılıyor. Ahşap zeminli, doğal çimli ve geniş teraslı kat bahçesinde günün 24 saati eşsiz manzaranın tadı çıkarılabiliyor.

 

Zengin sosyal alanlar

Ev sahiplerini her gün sultanlar gibi ağırlamaya hazır barok tarzı büyüleyici peyzaj alanı, Osmanlı ile Fransız saray mimarisinden esinlenerek tasarlandı. Geçmişten geleceğe benzersiz dokunuşlarla duyguları taçlandıran ve araç girişi olmayan 33 bin metrekarelik bu alan, 1.200 metre uzunluğundaki sahil bandıyla bütünleşiyor.Zengin sosyal olanaklarıyla da dikkat çeken SeaPearl Ataköy’de her bloğun kullanımına özel 150 ila 200 metrekare arasında değişen fitness salonları, yoga salonları, dinlenme alanları ve bunların yanı sıra çocuk oyun alanları, deniz kenarında yürüyüş imkanı, tenis kortu, streetball sahası, yaya yolları, biyolojik gölet, seyir adası ve barok tarzı peyzaj alanı da bulunuyor.

 

Jumeirah markası SeaPearl Ataköy’de

Proje içerisinde, aldığı ödüller ve hizmet kalitesiyle tüm dünyada tanınan Jumeirah’ın işletmesini üstlendiği 2019 yılında hizmet vermeye başlaması planlanan 202 oda ile 62 rezidanstan oluşan 5 yıldızlı otel, içinden sular geçen benzersiz bir lobi alanı ve mimari tasarımıyla dikkat çekiyor. Rezidans biriminde alanları 44 ila 298 metrekare arasında değişen 1+1’den 4,5+1’e kadar farklılık gösteren konutlar bulunuyor. Otel biriminde ise alanları 47 ila 480 metrekare arasında değişen standart, junior suite, executive suite, hospitality suite ve presidental suite yer alıyor. Bu alanlarda 2 bin 344 metrekare konferans salonu, 2 bin 800 metrekare VIP Club, 244 metrekare VIP business center, 1400 metrekare yeme içme alanı, 500 metrekare denize sıfır restoran, 3 bin 265 metrekare spor salonu, 900 metrekare market alanı, Türk Hamamı, fitness-spa alanı, açık/kapalı yüzme havuzu ve butik dükkanlar da bulunuyor. Otelin dış mimarisi de diğer birimler gibi Evrenol Architects imzası taşıyor. Otelin iç mimarisi ve dekorasyonu için ise Burj Al Arab gibi tasarımlara imza atan dünyaca ünlü iç mimar Khuan Chew ile anlaşma sağlandı.


Netaş, Expo Turkey by Qatar’da ürün ve çözümlerini tanıtacak

Türkiye’nin dijital geleceğinin mimarı Netaş, bölgenin yükselen iki ülkesi olan Katar ve Türkiye arasındaki bağları güçlendirmek hedefiyle düzenlenen Expo Turkey by Qatar fuarında ürün ve çözümlerini tanıtacak. Netaş, Expo Turkey by Qatar’da ürün ve çözümlerini tanıtacak

Netaş, Akıllı Stadyum, Akıllı Eğitim, Akıllı Şehirler, VIO-Video İletişim Ortamı, NOVA-Siber Güvenlik Ürünleri, Netaş Siber Operasyon Merkezi, Netaş IoT Platform gibi öncü çözüm ve hizmetlerini katılımcılarla paylaşacak.

Türkiye’nin lider dijital dönüşüm şirketi Netaş, 19-21 Nisan tarihleri arasında Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleşecek olan Expo Turkey by Qatar fuarında çözüm ve ürünlerini tanıtacak. Türkiye ve Orta Doğu ülkeleri arasındaki iş birliği imkânlarını artırmayı hedefleyen fuarda Netaş’ın tanıtacağı çözümler ve ürünler arasında VIO-Video İletişim Ortamı, NOVA-Siber Güvenlik ürünleri, Netaş Siber Operasyon Merkezi, Netaş IoT Platform gibi öncü ve Türkiye’nin dijital dönüşümüne yön veren Akıllı Stadyum, Akıllı Eğitim, Akıllı Şehirler gibi projeler yer alıyor.

Türkiye’nin dijital dönüşüm öncüsünden akıllı çözümler

Türkiye’nin 1 numaralı sistem entegratörü Netaş, Türkiye’nin “bölgede teknoloji üssü” olma hedefine hizmet eden çalışmalarını Expo Turkey by Qatar’da sergileyecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Netaş, Türkiye'deki 45 stadyumun e-biletleme yazılım çözümleri ve hizmetleri de içeren Akıllı Stadyum projesinde stadyumların ağ altyapısını ve ağ operasyon merkezlerini de kurdu. Eğitim dikeyinde ise dijital dönüşümü artırmak için Türkiye’nin önemli bir atılımı olan Akıllı Eğitim projesi kapsamında binlerce sınıfın dijital altyapısını yapılandırmaya devam ediyor. Netaş, uluslararası pazarlarda büyük projelere de imza atıyor, bunlardan bir tanesi Afrika'nın en büyük petrol şirketlerinden birinin bulut üzerinde dijital dönüşümünü de gerçekleştirmesi. Proje dahilinde Netaş, 5 ilde 6 veri merkezi tasarladı.

Yerli yazılımlarla Türkiye’ye ve bölgeye anlamlı katkılar

Türkiye’de ve uluslararası alanda 50 yıllık bilgi birikimi ve ArGe’den aldığı güçle Netaş, yerli kaynaklarla kendi ArGe merkezinde geliştirip pazara sunduğu çözümlerle kurumlara ve ekonomiye güçlü katkılarda bulunuyor. Bu çerçevede Netaş, VIO (Video İletişim Ortamı) markası altında, kurumlar ve sektör özelinde, kurulum gerektirmeden web üzerinden bağlanan güvenli video konferans iletişim platformu sunuyor. Ayrıca, güvenlik açıklarını tespit eden, saldırılara karşı koruma sağlayan ve güvenli medya iletişimi sağlayan NOVA markası altında VoIP, Web ve Medya için geliştirilen bir siber güvenlik ürün ailesi bulunuyor. Netaş’ın siber güvenlik konusunda attığı bir diğer önemli adım ise siber güvenlik operasyon hizmetleri (SOC), ağ operasyon hizmetleri (NOC), danışmanlık ve yönetilen hizmetler servislerini tek bir çatı altında sunan Netaş Siber Operasyon Merkezi. Bu merkezle Netaş, kurumlara verimli, güvenli ve gelişmiş BT yönetim hizmetleri sağlıyor. Netaş, bu çözümlerin yanında çağın en önemli kavramlarından “nesnelerin interneti” konusunda da bulut üzerinde çalışan Netaş IoT Platformu ile bu alanda etkili hizmet sunuyor. Netaş IoT Platformu, günümüz IoT uygulamalarının ihtiyaçları doğrultusunda, birçok istemciye aynı anda hizmet verebilirlik amacıyla veri, temel servisler ve çoğullanılabilirlik boyutlarında ölçeklenebilir şekilde tasarlandı.

Dijital Geleceğin Mimarı

Netaş, Türkiye, Kuzey Afrika, BDT ve Asya Pasifik'teki telekom operatörleri, kamu ve özel kuruluşlar için teknoloji danışmanlığı ile satış sonrası servis arasında değişen, kapsamlı ve hedef odaklı çözümler üretmekte ve Türk Silahlı Kuvvetleri için yeni nesil savunma iletişim çözümleri geliştirmektedir.
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ