Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Marmarams Ataşehir' de Fiyatlar 379.000 TL' den Başlıyor

Ataşehir' de Rams Yapı güvencesiyle yeni bir proje yükseliyor.
Mail At
Marmarams  Ataşehir' de Fiyatlar 379.000 TL' den Başlıyor

Hayata geçirdiği projelerle geleceğin yaşam alanlarını tasarlarken ödeme kolaylıkları sunmayı ihmal etmeyen Rams Yapı, şimdi de MarmaRAMS projesindeki avantajlı fiyatlar ve cazip ödeme seçenekleri ile  dikkat çekiyor.Rams Yapı güvencesiyle İstanbul Anadolu yakasının her geçen gün değer kazanan bölgesi Esatpaşa'da göz kamaştırıcı bir mimariyle  yükselen, 1+1 ,  2+1 ve 3+1 daire seçeneklerinden oluşan MarmaRAMS’ın ayrıcalıklı dünyasında sizde yerinizi ayırtın. Üstelik 379.500 TL den başlayan fırsatlardan yararlanmak ve daha detaylı bilgi almak için sizi MarmaRams satış ofisine bekliyoruz! Son gün 31 Temmuz!  

 

MARMARAMS, YEDİ KAT GÜZEL HAYAT...

RAMS YAPI güvencesiyle ‘Yedi kat güzel hayat’ sloganıyla temelleri atılan MARMARAMS projesinde 7’şer katlı 6 blokta 1+1’den 3+1’e kadar 25 farklı büyüklükteki 240 dairenin yanı sıra ihtiyaç duyulabilecek her şey bir arada yer alıyor. Proje kapsamındaki ticari alanlar sayesinde ihtiyaçlar yakınlaşıyor, hayat fazlasıyla kolaylaşıyor.İnsan odaklı peyzaj düzenlemesi, geniş yeşil alanları, büyüleyici göleti, yürüyüş parkuru, çocuk parkı, basket sahası, açık-kapalı yüzme havuzları, saunası, fitness center’ı, basket sahası, masa tenisi, bilardosu ve langırtı ile ruhen ve bedenen yenilenmeyi sağlayacak MARMARAMS, hayat standartlarının yanında yatırım anlayışına da değer katacak bir yaşam konsepti.

 

RAMS YAPI tarafından, yaşama sanatını bilenlere estetik, kalite, sağlamlık, güvenlik ve zevk unsurlarının bir arada sunulduğu 5810 m2 alan üzerine inşa edilen MARMARAMS projesinde, kapalı ve ortak kullanımlı otopark sistemi aynı anda sunuluyor. Proje, 7 gün 24 saat aktif olarak çalışan güvenlik kamera sistemi ve tüm giriş çıkışların denetlendiği özel güvenlik hizmetiyle fazlasıyla güvenli bir yaşam vadediyor. Tabi bu da çocuklara, onlar için tasarlanan kapalı ve açık oyun alanlarında neşeyle gülüp oynamaları için kusursuz bir ortam sunuyor.

MARMARAMS PROJESİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN


Emir Sezgin: Konut Satışları Hız Kesmiyor

Pronote Gayrimenkul Geliştirme ve Danışmanlık’ın gerçekleştirdiği araştırma ve sektör analizine göre 2017 Mayıs sonu itibariyle Türkiye’de son 5 yılın en fazla konut satışı gerçekleşti.Emir Sezgin: Konut Satışları Hız Kesmiyor

Bir önceki yılın aynı dönemine göre konut satışları %6,13 artış gösterdi.
 
Gayrimenkul sektöründe kullanıcılara, mal sahiplerine ve yatırımcılara aracılık ve danışmanlık hizmeti sağlayan Pronote Gayrimenkul Danışmanlık’ın Kurucu Ortağı Emir Sezgin, 2017 Mayıs sonu itibariyle Türkiye genelinde konut satışlarının son 5 yılın en yüksek seviyesine ulaştığını belirtiyor. Sezgin, Mayıs ayı itibariyle Türkiye genelinde konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre %6,13 artış göstererek, 556 bin 784 adede ulaştığı üzerinde duruyor.
 
Konut Satışlarında Lider İlk 5 İl; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa.
2017 Mayıs sonu itibariyle en fazla konut satışının gerçekleştiği ilk 5 ilin İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa’da olduğunu belirten Emir Sezgin, bir önceki yılın aynı dönemine göre konut satışlarında Ankara, İzmir ve Bursa’da sırasıyla;  %13, %5, %9 artış yaşandığına dikkat çekiyor. Sezgin, İstanbul’da konut satışlarında bir önceki yılın aynı dönemine göre değişiklik yaşanmadığını, Antalya’da ise yaklaşık %4 oranında azalış görüldüğünü kaydediyor.
 
Yılsonunda toplam 1 milyon 400 bin adet konut satılması bekleniyor.
Türkiye’de son 5 yıldaki konut satış istatistiklerini değerlendiren Sezgin, bir önceki yıl Mayıs sonu itibariyle Türkiye genelinde toplam konut satışlarının, yılsonu itibariyle gerçekleşen satışın yaklaşık %40’lık bir bölümünü oluşturduğunu kaydediyor. Sezgin, 2017 yılsonunda yaklaşık 1 milyon 400 bin adet konut satışı gerçekleşmesini bekliyor.
 
Satılan Her 2 Konuttan 1’i İlk Satış.
2017 Mayıs sonu itibariyle Türkiye genelinde satılan 556 bin 784 adet konutun %45’ini, konutun ilk defa satılması anlamına gelen ‘‘ilk satışlar’’ oluşturuyor. Bu oran da yaklaşık her 2 konuttan 1’ine denk geliyor. Yatırımcının yeni konuta olan talebinde artış olduğunu söyleyebiliriz.

Yabancıya Satışlarda Iraklılar Yine Zirvede.
Türkiye genelinde yabancılara yapılan konut satışları incelendiğinde, 2017 Mayıs sonu itibariyle toplam 7.745 adet konutun yabancılara satıldığını görüyoruz. Yabancılara yapılan satışlar, bir önceki yılın aynı dönemine göre %2 azalış göstermiştir. En fazla konut satılan alan yatırımcıların başında ise Irak, Suudi Arabistan ve Kuveyt vatandaşları geliyor.
Yabancı yatırımcıların en çok tercih ettiği ilk 3 il ise sırasıyla; İstanbul, Antalya ve Bursa olarak karşımıza çıkıyor.


Nazmi Durbakayım: Yeni Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Hakkında Görüşünü Açıkladı

1 Ekim 2017 kaosunu engellemek için Bakanlık re’sen yetki kullanmalıNazmi Durbakayım: Yeni Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Hakkında Görüşünü Açıkladı

“Yeni Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği”, 1 Ekim 2017’de sona erecek olan “2013 Haziran % 25 Yönetmeliği” ile yerinde yenilenmesi için sözleşmesi yapılmış,  riskli bina tespiti yapılmış, tahliyesi ve hatta yıkımı yapılmış bina/site malikleri korkulu rüya görmesine neden oluyor.

Hatırlanacağı gibi 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun’a bağlı olarak plan tadili yapmadan ve emsal artışı zorlaması olmadan yerinde dönüşüme imkan veren 1 Haziran 2013 tarihli yönetmeliği (2013 Haziran %25 Yönetmeliği), mevcut imar hakları tamamen kullanılmış risk taşıyan, yenilenmesi gereken bina ve sitelerin dönüştürülmesine olanak sağlıyordu. Söz konusu yönetmelik şartlarıyla yeniden yapılabilen bina ve sitelerde; hak sahiplerine mevcut metrekarelerinden daha fazla rant yaratmadan, sadece yapının yenilenme giderleri ve makul bir Yüklenici kar payını sağlamak ile mümkündü.

Yürürlüğe giren “Yeni Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği, 2013 Haziran % 25 Yönetmeliği’nin, dönüşüm sürecine girmiş olan projelere 1 Ekim 2017 tarihine kadar neticelendirilme şartı getirdi. Ancak dönüşüm sürecine giren, riskli bina tescili yapılarak tahliye tebligatları yapılan, hatta tahliyesi yapılan ve yıkılmış sitelerde müteahhit ve belediye yetkilerini aşan sorunlar, kat maliklerinin korkulu rüyası oldu. Vasi tayini, gaip malik, tebligat yapılamaması gibi art niyetli girişimler nedeniyle ruhsat başvurusu için gerekli şartları tamamlayamayan yükleniciler ve kat malikler, 1 Ekim 2017 tarihinden sonra büyük bir kaos sürecine girmekten ve projelerin ortada kalmasından büyük endişe duyuyor. Müteahhitler “Yeni Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği” ile sektöre tanınan 1 Ekim 2017 tarihine kadar olan sürenin, ortaya çıkacak sorunların çözümlenmesi için yeterli olmayacağı görülüyor.

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım 2013 Haziran %25 Yönetmeliği şartlarını kullanmak sureti yola çıkan yüklenicilerin projelerinde akamet riski, kat maliklerinin ise evsiz kalma riski taşıdığını belirtti.  Başkan Durbakayım, evleri yıkılmış, evlerini tek ederek kiraya çıkmış veya bir yakınlarının yanına geçici yerleşmiş insanların çok ağır mağduriyetlerinin söz konusu olabileceğinin altını çizdi.

“Bakanlığımızın, böyle bir kargaşa yaşanmasına müsaade etmeyeceğine ve söz konusu yönetmelikte gerekli tadilatı yapacağına inanıyoruz” diyen Nazmi Durbakayım, bu kapsamda sıkıntıya giren projelerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bizzat devreye girmesinin tek çözüm olduğunu ifade etti. Başkan Durbakayım “Art niyetli girişimler nedeniyle 1 Ekim 2017 tarihine kadar ruhsat alınamadığı için hak sahiplerinin zarar görmesini engellemek adına; kanun düzenleyici sıfatını taşıyan Bakanlığın devreye girmesi gerektiğini düşünüyoruz. Vasi tayini, gaip malik, tebligat yapılamaması gibi art niyetli girişimlerle engellenen projelerin yerel idarelerden devir alınmasını ve Bakanlığın re’sen yetki kullanarak ruhsatlarının verilmesine imkân sağlanmasını önermekteyiz’ açıklamasını yaptı.

 


Kozapark, Alarko çelik kazanlarla ısınacak

İstanbul Esenyurt’ta inşaatı süren 42’şer katlı 7 gökdelen bloğundan oluşan Kozapark projesinde, toplam kapasitesi 50 MW olan 28 adet Alarko çelik kazan kullanılıyorKozapark, Alarko çelik kazanlarla ısınacak

3 katlı AVM, bir otel ve 1+1 ile 5+1 arasında değişen farklı metrekarelerdeki 4 bin 896 lüks rezidans bölümlerinin bir arada olduğu proje, Alarko Carrier’ın en büyük kapasiteli uygulamalarından biri olma özelliğini taşıyor.

Kozapark projesindeki binalarda ısıtma ve sıcak kullanım suyu temini için, Alarko tarafından üretilen 26 adet CGS 3-1500 (1.500.000 kcal/saat) ve 2 adet CGS 3-1750 (1.750.000 kcal/saat) üç geçişli sıcak su kazanları tercih edildi. Kazanların çatıya yerleştirilmesiyle, baca ve tesisat maliyeti en aza indirilirken cihazların yüksek basınçtan korunması mümkün oldu. Dairelerdeki ısıtma tesisatını yüksek basınçtan korumak için de ısıtma sistemi belirli katlarda çelik plakalı eşanjörlerle birbirinden ayrıldı. Mevsim geçişlerinde düşen kapasiteyi karşılamak ve acil durumlarda yedekli çalışmayı sağlamak amacıyla her blokta, 2’şer kazan dairesinde 4 kazanla kaskad sistem kuruldu. Modülasyonlu brülörler, binanın değişken ısı yüküne (değişken ısı enerjisi ihtiyacına) verimli ve konforlu şekilde cevap verilmesini sağladı.

Yüksek verim değerleri ve uzun ömürleriyle öne çıkan Alarko CGS tip çelik kazanlar, tasarım ve üretim teknikleriyle hem Avrupa hem de ulusal normlara uygun üretiliyor. Büyük hacimli yanma odası ve maksimize edilen ısı transfer yüzeyleriyle kazan verimi ve suya aktarılan enerji en yüksek seviyeye çıkıyor. Kazanların verim değerleri maksimuma çıkarken, gaz ve su tarafı dirençleriyle bekleme kayıpları minimum değerlerde gerçekleşiyor. Kozapark projesinde de kullanılan üç geçişli kazanlarda  yanma gazları, yanma odasını, iki geçişli kazanlara kıyasla daha kısa yoldan, daha kısa sürede ve daha düşük sıcaklıkta terk ediyor. Böylece atmosfere daha düşük azot oksit salınıyor. Kazanlarda kullanılan ekopanel kaskad çalışmaya imkân verirken kazanın ömrünü uzatıp daha tasarruflu bir kullanım sağlıyor. Ekopanel kendisine bağlı sensörlerle dış havayı sürekli kontrol ediyor; hava soğuksa kazanın su sıcaklığını yükseltiyor, hava sıcaksa düşürüyor. Haftalık döngülü programlama sayesinde kazan suyu sıcaklığının gereksiz yere yüksek tutulması önleniyor. Ayrıca ekopanel, gerekli ekipmanlara komuta ederek, kazan içinde yoğuşma olmasını engelliyor.


Eston Şehir Mahallem’de açık hava sinema keyfi

Bahçeşehir’in en güzel projesi Eston Şehir Mahallem, yazlık sinema nostaljisi yaşamak isteyenleri bu cumartesi tanıtım ofisinin bahçesinde “Olanlar Oldu” filminin gösterimine çağırıyor.Eston Şehir Mahallem’de  açık hava sinema keyfi

Az katlı, yeşille iç içe konseptiyle özlenen mahalle kültürünü yeniden başlatmayı hedefleyen Eston Şehir Mahallem’de etkinlikler devam ediyor. Eston Şehir Mahallem yazlık sinema nostaljisi yaşamak isteyenleri açık havada sinema keyfine davet ediyor. Keyifli bir bahçede gerçekleşecek bu özel geceyi, ikram edilen mısır, dondurma ve gazoz nostaljisi daha da renklendirecek. 8 Temmuz Cumartesi akşamı saat 20:30’da gerçekleşecek “Olanlar Oldu” filminin gösterimine 7’den 70’e herkes davetli.

Eylül’de taşın Ocak’ta öde

Özlenen mahalle kültürünü yeniden başlatmayı hedefleyen Eston Şehir Mahallem’de hayat Eylül ayında başlıyor. Projenin dikkat çeken özelliklerinden biri toplam 68 dönüme yayılan ve 47,5 dönümü açık ve yeşil alan olarak tasarlanan az yoğunluklu bir proje olması. Her biri bahçeli, teraslı veya balkonlu olan dairelerin pencereleri, gün ışığını en fazla alacak şekilde yerden tavana kadar yükseliyor. Projede otopark girişleri, sitenin dış kabuğundan verilerek çocuklara özgür ve güvenli bir mahalle ortamı yaratıldı. Eston Şehir Mahallem’in sunduğu yeni kampanya ile yüzde 1 peşinatla ödemeler Ocak 2018’de başlayacak.

Web    : estonsehirmahallem.com

Tel       : 444 8616


Greenox'ta İstanbul’un merkezinde “içi dışı yeşil bir bina”

Büyükdere Caddesi’ne 420 metre mesafede, “dünyanın 2. ve Türkiye’nin ilk dikey ormanı” yükseliyor. Greenox'ta İstanbul’un merkezinde “içi dışı yeşil bir bina”

Insanoğlunun doğadan aldıklarını doğaya geri vermeyi hedefleyen bir yeşil dönüşüm projesi olarak öne çıkan Greenox, İstanbul’da hızla devam eden kentsel dönüşüme “yeşil” bir yaklaşım getirecek. Aycan - Feres İş Ortaklığı tarafından gerçekleştirilen ve tamamlandığında “dünyanın 2. ve Türkiye’nin ilk dikey ormanı” unvanını alacak yeşil bina projesi, ağaç ve bitkilerle kaplı dış cephesiyle, şehrin ortasında doğadan kopmadan yaşama fırsatı verecek.

Dünya çapında hızla büyüyen kent nüfusuyla birlikte artan yapılaşmanın yarattığı en büyük sorunların başında, yeşil alanların giderek yok olması, kentlerin her geçen gün daha zor nefes alması, hatta hava kirliliğine yenik düşmesi geliyor. Bu sorunlara çözüm olarak geliştirilen “dikey orman” konsepti, dünyadaki en son trendi temsil eden sürdürülebilir mimari örneği. İlki 2014’te Milano’da inşa edilen dikey orman projelerinin ikincisi olan Greenox, İstanbul’un kalbi Büyükdere Caddesi’ne 420 metre mesafede, 4. Levent’te yükseliyor. 13 bin metrekare konut, bin metrekareden fazla sosyal tesis ve her daire için otopark alanına sahip 17 katlı Greenox, 170 dairenin yanı sıra, 900 ağaç ve 25.500 bitkiye ev sahipliği yapacak. Kasım ayında tamamlanması planlanan Greenox’ta, 50 ila 91 metrekare arasında değişen 1+1 ve 2+1 daireler, teslim öncesi yapılan kampanya kapsamında 399 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Dikey orman Greenox’un dış cephesine yerleştirilecek ağaç ve bitkiler, şehrin nefes almasına yardımcı olacak. Oksijen üretecek bitki örtüsü, karbondioksit ve toz partiküllerini emecek. Isı ve nem yalıtımı sağlayarak, daha az enerjiyle, binanın yazın daha serin ve kışın daha sıcak olmasını sağlayacak. Dış cephede oluşturulacak zengin bitki örtüsü, bulunduğu bölgedeki biyolojik çeşitliliği artırırken, kanatlı canlılar için de yaşam alanı oluşturacak. Greenox’un yalnız dış cephesi yeşil olmayacak, Leed Gold adayı bina, kendi kendine yeten, enerji ve su tasarruflu sistemlerle donatılacak.

 
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ