Muammer Ceylan Fikirtepe'ye 90 Ay 0 Faiz Avantajı ile Temel Attı

Zer Muhteşem Yeni Yıl Konutları Temel Atma Törenin de Muammer Ceylan'dan Basına Özel Açıklamalar Geldi
Muammer Ceylan Fikirtepe'ye 90 Ay 0 Faiz Avantajı ile Temel Attı

Ceylan İnşaat, Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi kapsamında Kadıköy Göztepe’de hayata geçirdiği projesi Zer Muhteşem Yeni Yıl Konutları’nın temelini dualar eşliğinde kesilen kurbanlarla attı… Temel atma töreni, Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ozan Ceylan ile emlak basını ve Fikirtepeliler’in yoğun ilgisiyle gerçekleşti…

Ceylan İnşaat, Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi Zer Muhteşem Yeni Yıl Konutları’nın temelini bugün gerçekleşen törenle attı. Tören öncesinde emlak basını ile bir araya gelen Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, “İnşallah Ocak 2019’da da anahtar teslim töreni ile bir araya geleceğiz” diyerek projenin teslim tarihini açıklamış oldu.

Toplam 192 konut ve 15 ticari üniteden oluşan projeye 2 yıl önce başladıklarını kaydeden Ceylan, “Zer Muhteşem Yeni Yıl Konutları, 3.60 emsalle yapı ruhsatı alan ilk proje oldu. Fikirtepe’de 5 dönümden küçük arsalara ruhsat verilmezken 3 bin 339 metrekare arsa üzerinde proje gerçekleştiriyoruz. Proje için Fikirtepeli hak sahipleriyle hızlı anlaşmamız ve Bakanlık nezdinde olumlu karşılanan çalışmalarımızla ruhsatımızı aldık ve bugüne geldik” dedi.

“Avrupa’dan büyük sermaye akışı bekliyoruz”

Basın sohbet toplantısında önemli açıklamalar yapan Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, 16 Nisan’da gerçekleşecek referandumdan dolayı Avrupa ülkelerindeki Türk yatırımcıların büyük baskı gördüğünü, yatırımcıların referandumdan sonra Avrupa ülkelerinde bulunan sermayelerini ve yatırımlarını Türkiye’ye aktaracaklarını ifade etti. Ceylan, referandum sonrasına dikkat çekerek, “Şu an Almanya’da her hesap hareketi incelenen ve en ufak hatası halinde çok büyük cezai müeyyidelerle karşılaşacak olan Türk yatırımcı, 16 Nisan’da “Evet” kararının çıkmasını bekliyor. Avrupa’da büyük stres altında kalan gurbetçi yatırımcı 17 Nisan’dan itibaren birikimlerini Türkiye’ye aktaracak” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Afrika gezisinde neler oldu? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurtdışı seyahatlerinde müteahhit grubunda mutlaka yer alan, aynı zamanda TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan Ceylan, “Afrika ülkelerine yönelik ziyaretimizde gördük ki, demiryolu ihalesi olsun, Madagaskar’a gemiyle elektrik transferi olsun tüm konularda Sayın Cumhurbaşkanımız’ın büyük ilgi ve desteğini gördük. Cumhurbaşkanımız Erdoğan, tüm ülkelerde Türk müteahhit ve yatırımcıya öncelik verilmesi konusunda ağırlığını koydu ve işadamlarımızın önünü açtı” değerlendirmesinde bulundu.

“Yüzde 1 büyüme 25 bin kişilik istihdam sağlıyor”

Hükümetin vergi düzenlemesi ve konuta yönelik avantajlar sunması ile hareketlenen konut sektöründe yüzde 1 oranında büyümenin 25 bin kişilik istihdam sağladığını dile getiren Ceylan, “Gayrimenkul sektörü beraberinde 250 alt sektör koluyla hareket ediyor. Gayrimenkulde yüzde 1 oranında büyüme gerçekleştiğinde tüm sektörlerde toplam 25 bin kişilik istihdam açılıyor” dedi. Konut sektöründeki duruma da değinen Ceylan, “Konut sektörünün yüzde 10’u markalı konut sektörü, yüzde 10’u TOKİ ve kalan yüzde 80’i mahalle arasında bina yenileyen müteahhitlerden oluşuyor. İnanıyoruz ki düzenlemelerle markalı konuta ilgi artacak ve kampanyalarla markalı konut üreticisi firmaların işleri açılacaktır” şeklinde konuştu.

“1 milyon dolarlık vatandaşlığa 25 bin kişi müracaat etti”

Hükümetin olumlu düzenlemelerinden biri olan 1 milyon dolar yatırım yapan ve üç yıl boyunca satmayan yabancıya Türk vatandaşlığı verilmesiyle ilgili olarak görüşlerini de basınla paylaşan Ceylan, “Edindiğim bilgilere göre 1 milyon dolar yatırım yaparak Türk vatandaşı olmak isteyen 25 bin kişi var. Bunlar başvurularını yaptı, değerlendirme aşamasında” dedi.

“Yokluğun, yoksulluğun ne demek olduğunu bilirim”

Gazetecilerle özel sohbetinde Fikirtepe’de projelerin ilerleyişine de gündeme getiren Ceylan, Zer Muhteşem Yeni Yıl projesini iki yıl önce devraldıklarını, iki yıl da kendilerinin çabaladıklarını ifade ederek şunları söyledi;

“192 konutun yüzde 60’ı yani 115’i hak sahiplerinin. Biz burada hak sahiplerinin yararına çalıştık. Bakın şimdiki nesil çok şanslısınız, istediğiniz her şeyi bulabiliyorsunuz. 38 yıldır ticaretin içinde, devletten 1 kuruş kazanmadan, Karaköy’de bakır ticaretiyle işe başlamış bir büyüğünüz olarak açıkça söyleyebilirim ki, yokluğun ve yoksulluğun verdiği ezilmenin ne olduğunu çok iyi bilirim. Biz bu proje için Fikirtepe’de çalışırken de, diğer projelerimizde de ‘5 lira yerine 2 lira kazanalım yeter ki başkası da kazansın’ dedik. Şimdi 9.500 TL-10.000 TL bandında olan metrekare fiyatlarının yanında 6.500 TL’den satışa çıktık”…

90 ay 0 faiz! 

Ceylan İnşaat olarak projelerinde vatandaşı banka faizlerine zorlamamayı şiar edindiklerini vurgulayan Muammer Ceylan, “Yatırımcımız banka faiziyle uğraşmasın diye 90 ay boyunca faizsiz vade kampanyası başlattık. Yüzde 20-30 peşinat ödemesinden sonra geri kalanı 90 ay vadesiz taksitlendiriyoruz. İsteyen istediği zaman parasını geri alabilir. İkinci seçenekte peşinat olsun olmasın 60 ay vade yapıyoruz ve üçüncü seçenekte ise yüzde 30 peşin geri kalanı anahtar teslimde… Projenin yüzde 40’ı satıldı” diye konuştu.

Ceylan İnşaat Çeliktepe projesinde son durum ne?

Muammer Ceylan, Ceylan İnşaat’ın Avrupa yakasındaki projelerinden Zer Çeliktepe hakkında da açıklamalada bulunarak şunları söyledi; “Çeliktepe’de çok büyük ve güzel bir proje yapacağız. Levent’in en büyük projesini yapıyoruz. Üçte iki (2/3) çoğunluğu yakalamış durumdayız. İnşallah seneye başlayacağız. Mecidiyeköy’de Trump Tower’ın arkasında da Bakırköy’de de projelerimizi açıklayacağız. Göztepe, Kartal ve Fikirtepe’deki projemizle toplam 1 milyar TL’lik yatırımı hayata geçiriyoruz”.

ZER Muhteşem Yeni Yıl Konutları iletişim

Tel: 444 70 16
Web: www.muhtesemyyk.com


Paylaş:

Emlak Gündemi