1+1'ler ne kadar?

Günümüzün yaşam stili artık küçük, kullanışlı evlere kaymaya başladı. Özellikle çalışan, bekar ve genç kesimin tercih ettiği 1+1'ler, inşaat firmalarının gözbebeği haline geldi.
1+1'ler ne kadar?
Her biri özenle tasarlanıyor, 1 oda 1 salon içerisinde tüm yaşam konforlu bir şekilde sağlanıyor. Yatırımlık olarak tercih eden de var,  yaşamayı tercih eden de. Birbirinden iddialı projelerin hangisinde 1+1 daire tipi mevcut, fiyatı ne kadar? İşte cevabı:

Konut alımında tüketici tercihlerinin büyük daire tiplerinden 1+1'lere doğru kayması, inşaat firmalarının da projelerinde 1+1'lere ağırlık vermesine sebep oldu. Hemen hemen her projede konumlandırılan 1+1'ler en çok “beyaz yakalı” kesim tarafından tercih ediliyor. “Kutu gibi ev”im olsun tabirine uygun dizayn edilen 1+1'ler, ihtiyaçlara cevap vermesi yönünden de oldukça kullanışlı.

Fiyatlar bölgelere göre değişiyor

1+1 daireler düşük metrekarelerde konforlu bir yaşamı vaadediyor. Dairelerin metrekare fiyatları ise bulundukları bölgeye göre değişiyor. Anadolu Yakası'nda Kartal'da inşaa edilen yeni projelerin metrekare fiyatları 2800 TL'den başlıyor 3200 TL'ye kadar çıkıyor. Küçükçekmece bölgesinde ise fiyatların biraz daha düştüğü görülüyor. 2450 TL ile 2900 TL arasında değişen fiyatlarla, Küçükçekmece'de 150 bin ile 180 bin TL arasında lüks ve konforlu 1+1 daireye sahip olmanız mümkün oluyor. Durum Ataşehir ve çevresine geçtiğimizde ise bambaşka bir hal alıyor. 3500 TL'den başlayan metrekare fiyatları 5000 TL'ye kadar çıkıyor. Şişli'de ise 5 bin TL'den 12 bin TL'ye kadar artış gösteriyor.


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05