3. Köprü Çavuşbaşı Viyadüğü Beton imalatların %66'si tamamlandı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü Çavuşbaşı Viyadüğünde Çalışmaları %50 Geçildi.
3. Köprü Çavuşbaşı Viyadüğü Beton imalatların %66'si tamamlandı
 3.Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nde Anadolu Yakası TEM bağlantısını sağlayacak olan Çavuşbaşı Viyadüğü’ndeki çalışmalarda da büyük aşama kaydedildi.
 
ICA tarafından hayata geçirilen 3.Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nde çalışmalar devam ediyor. Projenin Anadolu yakası TEM bağlantısını sağlayacak olan Çavuşbaşı Viyadüğü’nde büyük bir ilerleme sağlandı. Yaklaşık 400 metre uzunluğundaki 35 numaralı viyadüğün 22 ayağı olacak.
 
Viyadükte beton imalatlarının yüzde 66’sı tamamlandı. V-35 viyadüğü saha mühendisi Adnan Gültekin, “Temmuz ayında çalışmalar başladı. Temellerimizi açtık, temel imalatı yapıldı. Elevasyon yapımına başlandı, daha sonra başlıkların bazıları yapıldı. En yüksek ayak 42 metre yüksekliktedir.” dedi.
 
Kuzey Marmara Otoyol Projesi’nin Asya 2 Kısmı Sanat Yapıları Şefi Eran Erdem ise, “Yaklaşık 100 kişi bu viyadük için çalışıyor. Çalışmalar gece gündüz sürüyor. İki tane kule vinç, 2 tane elevasyon ve 2 tane de başlık kalıp sistemiyle işler devam ediyor. Günde 150 metreküp beton döküyoruz. Şu ana dek yaklaşık 30 bin metreküp beton döktük. Toplam 41 metrelik, 350 adet prekast kirişin montajı yapılacak” diye konuştu.
 
Viyadüğün Ağustos ayında bitirilmesi planlanıyor. V35 Viyadüğü ile Asya yakasında TEM bağlantı yolu, Deve Geçidi mevkiinden Kuzey Marmara Otoyolu’na bağlanacak.

Paylaş:

HABERLER