Acity Alışveriş Merkezi ni Ece Grubu Yönetecek

Ankara’nın Parlayan Yıldızı Acity Alışveriş Merkezi, ECE Türkiye’ye Emanet!
Acity Alışveriş Merkezi ni Ece Grubu Yönetecek

 

Türkiye’de büyük ölçekli alışveriş merkezi projelerinin geliştirilmesi, planlanması, gerçekleştirilmesi, kiralanması ve yönetimi alanında hiz- met vererek başarılı projelere imza atan ECE Türkiye, Başkent Ankara’daki yeni pro- jesiyle büyümeye devam ediyor. ECE Türkiye, A1 Grup ile yapılan anlaşmaya göre, Ankara’daki Acity Alışveriş Merkezi’nin konsept tasarımını, kiralamasını ve uzun dö- nemli yönetimini üstlendi. 2013 yılı sonunda tamamlanması planlanan genişleme pro- jesi kapsamında, Alışveriş Merkezi’nin mevcut kiralanabilir alanı 25.000 m2’den 39.000 m2’ye çıkartılırken; mağaza sayısı ve otopark kapasitesi de artırılacak. Geniş- leme projesi ile birlikte Acity Alışveriş Merkezi’nin toplam yatırım hacmi, 175 milyon ABD Doları’na ulaşacak.

ECE Türkiye Genel Müdürü Andreas Hohlmann: “Acity, ECE Türkiye tarafından yöne- tilecek olan on ikinci alışveriş merkezi. Ankara’da çok iyi tanınan ve başarılı olan Acity’yi yönetim portföyümüze katmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Şehrin hızlı geli- şen bu bölümünün büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz. Biz de sektörde- ki deneyimimiz ile Acity’yi müşterilerimiz, kiracılarımız ve yatırımcımız A1 Grup için çok daha iyi noktalara getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

2008 yılında hizmete açılan Acity, dört kat üzerinde faaliyet göstermekte olan 140 mağaza, kafe ve restoranlar ile toplam 1.500 kişi oturma kapasiteli bir yeme-içme katı ve terastan oluşuyor. Acity Alışveriş Merkezi, açık ve kapalı olmak üzere toplam 1.700 araçlık otopark kapasitesine sahip. Acity’nin genişletilmesi ve yenilenmesine yönelik olarak devam eden proje ile alışveriş merkezinde faaliyet gösteren mağaza sayısı 170’e ulaşırken otopark kapasitesi de 2.700 araca yükselecek.page1image13888 page1image14048

Ankara’nın hızla gelişen bölgesi Batıkent-Yenimahalle’de yer alan Acity Alışveriş Merkezi’nin çekim alanında yaklaşık 3,4 milyon kişi yaşıyor. Acity’nin, şehrin ana ar- terlerinden İstanbul Yolu üzerindeki konumu ve toplu taşıma olanakları, ziyaretçilerin alışveriş merkezine anayoldan direkt giriş yaparak rahatlıkla ulaşabilmelerine olanak sağlıyor.

Güçlü bir kiracı ve marka karmasına sahip olan Acity Alışveriş Merkezi’nde Bimeks, Boyner, DeFacto, Flo, Koton, LCWaikiki, Marks&Spencer, Occasion ve YKM gibi önemli ulusal ve uluslararası markalar yer alıyor. Devam eden genişleme projesi ile moda ve çocuk eğlence branşlarının güçlendirilmesi planlanıyor.

ECE – Güçlü Ortağınız

ECE Grubu, 1965 yılından bu yana alışveriş merkezi projelerinin geliştirilmesi, planlanması, yatırımlarının hayata geçirilmesi, kiralanması ve yönetimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Grup, aktif olduğu 17 ülkede yönetmekte olduğu 189 alışveriş merkezi ile Avrupa sektör lideri- dir. 6 milyon m2 kiralanabilir alanda faaliyet gösteren 17.500 perakendeci ortağının yıllık ciro- ları toplamı yaklaşık 21 milyar euro’dur. Berlin’de yer alan “Potsdamer Platz Arkaden”, Leipzig ana tren garında bulunan “-Promenaden- im Hauptbahnhof Leipzig” ve İstanbul’da “Marmara Park”, ECE Grubu tarafından yönetilmekte olan alışveriş merkezlerinden bazılarıdır. Frank- furt/Main’da yer alan Skyline Plaza, Stuttgart’daki Milaneo ve Aachen’daki Aquis Plaza’nın da aralarında yer aldığı Avrupa çapında 14 proje ise halen planlama ve inşaat aşamasındadır.

ECE Grubu’nun iştiraki olarak 2000 yılında İstanbul’da kurulmuş olan ECE Türkiye, Acity’nin yanısıra, Ankara’da ANKAmall, İstanbul’da Marmara Park, MetroCity, Beylikdüzü Migros, Car- refourSA Bahçepark, CarrefourSA Maltepe Park, Neomarin, Antalya’da Terracity ve Antalya Migros, Eskişehir’de Espark, ile İzmir’de CarrefourSA Karşıyaka Alışveriş Merkezleri’ni başa- rıyla yönetmekte ve kiralama faaliyetlerini sürdürmektedir. Firmanın konsept planlamasını, ki- ralamasını ve uzun dönemli yönetimini üstlendiği Akasya Park Ümraniye Alışveriş Merkezi’nin 2015 yılında tamamlanması planlanmaktadır. ECE Türkiye’nin, farklı şehirlerde devam etmek- te olan geliştirme, planlama, yenileme ve genişleme aşamasındaki projeleri de mevcuttur. 


Paylaş:

HABERLER