Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Ağaoğlu Maslak 1453 Projesine 100 Milyon Dolarlık Talep Geldi

Türkiye konut sektörüne vizyonu ve yatırımlarıyla yön veren Ağaoğlu Şirketler Grubu, 14 Eylül’de Maslak 1453 projesinde düzenlediği brunchta 100 milyon dolarlık satış teklifi aldı.
Mail At
Ağaoğlu Maslak 1453 Projesine 100 Milyon Dolarlık Talep Geldi

Bu teklifin, 25 milyon doları satışa dönerken, 75 milyon dolarlık kısmının görüşmesi devam ediyor.

Maslak 1453 projesinde daire sahipleri ve sevdiklerinden oluşan 1600 kişilik seçkin davetlinin katıldığı brunchta Maslak 1453 ve Ağaoğlu’nun yeni ofis projesi My Newwork yoğun ilgi gördü. Pazar günü gerçekleşen etkinlikte Ağaoğlu, bir günde 25 milyon dolarlık satış yaptı.

Kuveyt Kraliçesi’nden Maslak 1453’e Özel İlgi: Kraliçe Bir Katın Tamamını Satın Aldı

Satışa çıktığı günden bu yana yerli ve yabancı yatırımcının sıkı takibinde olan Maslak 1453 projesinin etkinliğine katılan Kuveyt Kraliçesi Şeyhe Şerife Jasem de projeye yoğun ilgi gösterdi.  4 saate yakın proje alanında kalan Kuveyt Kraliçesi bir katın tamamını satın aldı.

Gayrimenkul sektörünün canlanmasına katkı sağlayan 100 milyon dolarlık talebin, 25 milyon dolarlık kısmını satışa dönüştüren Ağaoğlu, geri kalan kısmının satış görüşmesine devam ediyor.  

Proje hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenlerin akınına uğrayan Maslak 1453 satış ofisinde alıcılar görüşme yapmak için uzun kuyruklar oluşturdu.

Bu hareketliliği yorumlayan şirket yetkilileri, seçim sonunda rahatlayan siyasi ortamın yanında emlak sezonu olarak kabul gören sonbahar ile birlikte canlılığın başladığını ve devam edeceğini öngördüklerini belirttiler.

Sinpaş Altınoran'da hayat başlıyor, fırsat fiyatları devam ediyor!

Gayrimenkul sektörünün lideri Sinpaş Yapı’nın, Ankara Oran’da geliştirdiği Altınoran projesinde, Eylül ayında ilk etap evlerin teslimi başladı. Sinpaş Altınoran'da hayat başlıyor, fırsat fiyatları devam ediyor!

Gayrimenkul sektörünün temalı en büyük konut projesi Altınoran’da ayrıcalıklı bir yaşam…

 Türkiye’nin temalı, en büyük yaşam projesi Altınoran’da hayat başlıyor…
 
Gayrimenkul sektörünün lideri Sinpaş Yapı’nın, Ankara Oran’da geliştirdiği Altınoran projesinde, Eylül ayında ilk etap evlerin teslimi başladı. Türkiye’nin temalı en büyük yaşam projesi olan Altınoran’da yaşam başlarken, proje içerisindeki birbirinden renkli ve yenilikçi sosyal olanaklar da hızla yükselmeye devam ediyor…
 
Ankara’nın yeni yaşam ve cazibe merkezi Altınoran’da Eylül ayında ev teslimlerinin gerçekleşmesiyle birlikte, Türk gayrimenkul sektörünün temalı en büyük yaşam projesinde hayat da başlıyor.
 
Toplam 1 milyon 850 bin metrekare arazi üzerinde yükselen ve tüm etapları tamamlandığında 2 bin 647 konutu barındıracak olan Altınoran’da, Eylül ayında gerçekleşecek ilk etap teslimleri ve Aralık ayında gerçekleşecek ikinci etap teslimleriyle birlikte, bu iki etapta yer alan 1000’i aşkın konutta Altınoran sakinleri yeni bir yaşama adım atacak.
 
Sinpaş’ın 40 yıllık birikimi ve geliştirdiği yüksek kalite ve konfor standartlarıyla, Ankaralılar’ın ihtiyaçları ve beklentileri tespit edilerek geliştirilen Altınoran, yenilikçi sosyal olanaklarıyla da başkentin yeni yaşam merkezi olacak.
Başkentin sosyal yaşamına yeni bir renk katacak olan Altınoran’da, çevresi kulelerle çevrili Cumhuriyet Meydanı, hemen yakınındaki su gösterisi alanı, alışveriş alanları ve Starium AVM ile birlikte bu bölge Ankaralılar’ın yeni buluşma noktası olacak.

Sosyal olanaklarıyla yarattığı değeri, her biri kendi alanının en iyisi markalarla işbirliği yaparak en üst seviyeye çıkaran Altınoran, projenin halka açık alanlarından Starium AVM içinde yer alan spor kompleksi için de, Ankara’nın gözde spor merkezi Sports International’ı tercih eti. 

Kayak Vadisi’nde çalışmalar son sürat devam ediyor
Altınoran projesinin içinde yer alan en özgün ve çarpıcı sosyal donatılarından biri de Kayak Vadisi. Ankaralılar’a yılın dört mevsimi kayak yapma keyfi yaşatacak olan Vadi, profesyonel yarışmalar için oluşturulan uluslararası boyutlardaki atlama rampaları, 200 metre uzunluğu ve 50 metre genişliğindeki 1000 metrekarelik ana pisti ve yeni başlayanlar ya da eğitim almak isteyenler için tasarlanan başlangıç pisti ile profesyonelinden amatörüne herkese bu keyfi yaşatmaya hazırlanıyor.
 
Altınoran’ın merakla beklenen Kayak Vadisi’nde, seyir terasları, kayak odaları ve dinlenme odalarını da barındıran Kayak Evi’nin yanı sıra, ulaşımı hızlandıran bir teleferik de yer alıyor.
 
Altınoran’da ev sahibi olmak için fırsatlar devam ediyor    

Türkiye’nin en büyük yaşam projesi olan Altınoran’da, 60 76 m2’den 433 m2’ye ve 1+1’den 6,5+1’e kadar uzanan konut seçenekleriyle her bütçeden ve her büyüklükte aileye yaşama fırsatı sunulurken, fiyatlar da en uygun ödeme koşullarıyla hazırlanıyor.  Diğer etaplarda ev sahibi olmak isteyenler için göl ve vadi manzaralı konutların yer aldığı Altınoran’da vade farksız 48 ay ‘0 faiz ‘ ödeme seçeneği, konut sahibi olmak isteyenlere önemli fırsat ve avantaj sağlıyor.
 

Proje Künyesi
 
Proje ismi:                                         Altınoran
Firma:                                                  Sinpaş Yapı                        
Konum:                                               Çankaya - Oran
Toplam Arazi:                                   1 milyon 850 bin m2
Toplam İnşaat Alanı:                     1 milyon 200 bin m2      
Toplam Konut:                                 2 bin 647                                            
1. ve 2. Etap Konut Sayısı:           1033 konut
Metrekare Aralığı:                         76   ile  433  metrekare
Fiyat Aralığı:                                      263,160 TL - 2,169,340 TL
Teslim Tarihi:                                   1. Etap Eylül 2014, 2. Etap Aralık 2014


Rönesans Holding Sayfiye projesi fiyatlarda büyük fırsat!

Rönesans Holding bünyesinde faaliyet gösteren Rönesans Konut İstanbul’daki ilk projesi “Sayfiye”de 4 farklı ödeme seçeneğiyle “rahat rahat” ev sahibi olma fırsatı sunuyor.Rönesans Holding Sayfiye projesi fiyatlarda büyük fırsat!

 Ev sahibi olmak isteyenlere “Sayfiye”den büyük fırsat

 Rönesans Konut’un İstanbul’daki ilk projesi “Sayfiye”de bugüne kadar görülmemiş fırsatlar başlıyor. Ev sahibi olmak isteyenlere hesaplarına uygun özel fırsatlar sunulan Sayfiye’de, 4 farklı ödeme seçeneği müşterilere sunuluyor.
 
Kısa bir sürede başarılı bir satış grafiği yakalayan inşaatı hızla ilerleyen projede isteyen herkes ev sahibi olabilsin diye Rönesans Konut her bütçeye uygun ödeme planları ile 17 Eylül itibariyle müşterilerine yeni fırsatlar sunuyor.
 
Ev sahibi olmak isteyenler esnek ödeme planıyla kendi bütçelerine göre ayarlayabilecekleri bir plan düzenleyerek ev sahibi olabilecekler. Avantajlı satış fiyatları ve ödeme koşullarıyla ön plana çıkan projede, flexi peşinat yüzde 1 ile yüzde 50 arasında değişirken; flexi banka kredisi ise yüzde 69 ile yüzde 20 arasında değişiyor.
 
Birinci seçenekte; flexi peşinat yüzde 1 ile yüzde 50 arasında değişirken; flexi banka kredisi ise yüzde 69 ile yüzde 20 arasında değişiyor. İkinci seçenekte; yüzde 5 peşin, yüzde 65 banka kredisi ile öderken, kalan yüzde 30’unu Eylül 2015’te ödeyecekler.
 
Sayfiye’ye özel fırsatlardan bir diğerinde ev sahibi olmak isteyenler yüzde 10 peşin, yüzde 50 banka kredisi ile ödeme yapacak. Kalan yüzde 40’ını ise Aralık, Mart, Haziran ve Eylül’de olmak üzere 4 taksitte ödeyecekler. Fırsat paketlerinin sonuncusunda ise; müşteriler, satış fiyatının yüzde 50’sini peşin, kalan yüzde 50’sini ise Mart 2015’te daire tesliminde ödeyebilecek.


Ferko Signature’ın İlk 4 Ayda Yüzde 53’ü Satıldı

Ferko İnşaat’ın Levent’te hayata geçirdiği yeni projesi Ferko Signature büyük ilgi görüyorFerko Signature’ın İlk 4 Ayda Yüzde 53’ü Satıldı

Ferko Signature’ın lansmanının üzerinden dört ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen satılabilir alanların yüzde 53’ü sahiplerini buldu. Kısa bir sürede projeye yoğun ilgi olduğunu belirten Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, “Haziran ayında lansmanını yaparak satışına başladığımız Ferko Signature projemizde oldukça büyük bir yol kat ettik. Levent’in göbeğinde, tüm bağlantı yollarına yakın olan projemiz yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor” dedi.

 

Yurtiçinde ve yurtdışında geliştirdiği özellikli projelerle inşaat ve gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk getiren Ferko İnşaat, Levent’te hayata geçirdiği Ferko Signature projesiyle ofis hayatına imzasını atmaya hazırlanırken yatırımcılar tarafından da büyük ilgi görüyor. Ferko Signature’ın lansmanının üzerinden dört ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen satılabilir alanların yüzde 53’ü satıldı.

Gökçe Meriçten; “Yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisi büyük”

Kısa sürede oluşan ilgiden oldukça memnun olduklarını belirten Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, “Haziran ayında lansmanını yaparak satışına başladığımız Ferko Signature projemizde bugüne kadar satılabilir alanların yüzde 53’ü satıldı. Levent’in göbeğinde tüm bağlantı yollarına yakın olan projemiz yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor” dedi.

 

8.200 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor

Tasarım ve mimarisinin yanı sıra teknolojik özellikleriyle de ofis hayatına yenilikler getirecek Ferko Signature’ın 30 aydan daha kısa bir sürede tamamlanması hedefleniyor. Ferko Signature projesi; 2 ofis bloğu ve bunları birbirine bağlayan kent bahçesinden oluşuyor. 40 bin metrekare brüt satılabilir alan üzerine kurulan ve 30 kattan oluşan Sign-1’deki ofislere satışla sunulurken, 10 bin metrekare brüt kiralanabilir alan üzerine kurulan ve 6 kattan meydana gelen Sign-2’deki ofisleri ise kiracıları bekliyor. Ferko Signature, metrekaresi 8 bin 200 dolar ile 12 bin dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. Ferko Signature; sosyal yaşamın kalbinde, şehrin gözde merkezlerinden Levent’te Büyükdere Caddesi’nin tam üstünde lüksün kapılarını aralamanın yanı sıra, merkezi konumuyla da ön plana çıkıyor. Ferko Signature, metroya 50 metre, Şişli – Mecidiyeköy’e 3 km, Boğaziçi Köprüsü’ne 4 km, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 6 km, Maslak’a 6 km ve Taksim’e 7 km mesafede yer alıyor.


Gökdeniz Konutları Gebze'de Hayata Geçti

Alman İnşaat Güvencesiyle Gökdeniz Konutları Gebze'de YükseliyorGökdeniz Konutları Gebze'de Hayata Geçti

Alman İnşaat tarafından Gebze'de hayata geçirilen Gökdeniz Konutları projesinde kat mülkiyetli tapular hemen teslim edilmektedir. Projeden daire alan yatırımcılara yüksek kira bedelleri hemen yazılı garanti ediliyor.

Gökdeniz Konutları projesinde 1 oda 1 salon daireler 88m2 olup 158 bin tlden başlamaktadır. 2 oda 1 salon daireler 90m2 olup 167 bin ile 210 bin tl aralığında değişmektedir. 3 oda 1 salon daireler 125m2 olup 226 bin ile 275 bin lira aralığında değişmektedir.

Gosb, Tosb, Tubitak , Kuzey Marmara Otoyolu’na, Hızlı Tren’e, Yapı kredi, Akbank, Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Halkbank bilgi işlem merkezlerine 2-5 dk mesafede yer almaktadır. Sabiha gökçen’e 15 dk mesafededir. Gebze - Muallimköy’de yapılacak olan Bilişim Vadisi projesine 10 dk mesafededir.

Gökdeniz Konutları projesinde toplam 128 adet daire yer alıyor.

Gökdeniz Konutları projesinin sosyal alanlarında güvenlik, yüzme havuzu, fitness,sauna açık kapalı barbekü bahçeleri bulunuyor.


Yingli Green Energy Güney Avrupa CEO’su 5. Enerji Zirvesi’nde konuştu

Yao Wen: Türkiye’nin ekonomik büyümesi göz kamaştırıyorYingli Green Energy Güney Avrupa CEO’su 5. Enerji Zirvesi’nde konuştu

Merkezi Çin’de bulunan, 2012 ve 2013 yıllarını dünya pazar lideri olarak kapatan dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden Yingli Solar, enerji sektörünün önemli etkinliklerini sponsorluk yoluyla destekleme faaliyetlerine bir yenisini ekledi.

Yao Wen açılış konuşmasını yaptı

5. Türkiye Enerji Zirvesi’nin açılış töreninde Yingli Green Energy Güney Avrupa CEO’su Yao Wen açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Yao Wen dünyanın 30 farklı ülkesinde faaliyet gösterdiklerini, Yingli Solar Türkiye ofisini ise 2 yıl önce açtıklarını belirterek, “Türkiye’nin sahip olduğu enerji pazarında Yingli Solar olarak güneş enerjisi yatırımlarına katkı sağlamayı arzu ediyoruz” dedi.

Geçen 10 yıl içinde Türkiye’nin ekonomik büyümesinin göz kamaştırdığını sözlerine ekleyen Yao Wen, enerji sektörünün her kategorisinin de önemli derecede büyüdüğünü aktardı ve şöyle devam etti:

“Türkiye’yi yakından ve merakla izliyorum. Türkiye, Çin’den sonra dünyada enerji talebi en çok artan ülke oldu. Özellikle Türkiye’nin sahip olduğu güneş enerjisi potansiyeli çok yüksek. En kısa zamanda bu hukuki ve yasal prosedürlerin tamamlanarak Türkiye’nin güneş enerjisindeki bu potansiyelinin gerçek hayatta da değerlendirilmesini diliyorum.”

Yabancı yatırımcı paneli

Zirvenin ikinci gününde Ömer Asım Aksoy Salonu’nda “Uluslararası Yatırımcıların Türkiye Enerji Piyasasına Bakışı” isimli oturum düzenlendi. Oturum başkanlığını EPDK Tarifeler Dairesi Başkanı Mehmet Ertürk’ün yaptığı oturuma Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç, EWE Türkiye Holding Genel Müdürü Bekir Sami Acar, TPAO Genel Müdür Yardımcısı M. Sait Kirazoğlu, BP Türkiye Başkan Yardımcısı Hakan Türker, EnerjiSA Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Kıvanç Zaimler katıldı. 

Yingli, Türkiye’de üretim yapabilir

Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç oturumda yaptığı konuşmasında Enerji Bakanığının Konya Karapınar bölgesinde yapacağı 3 GW’lık proje için çalışmalara başladıklarını belirterek, “Türkiye pazarına sadece panel satışı yaptığımız bir Pazar olarak bakmıyoruz. Aynı zamanda Yingli Solar teknolojisini getirerek üretim yapacağımız bir pazar olarak da yatırımlarımızı planlıyoruz” dedi.

Güneş pazarı 2014’te 15 milyar Euro

Kılıç, Mart 2014 tarihinden itibaren Türkiye’de güneş enerjisi yatırımlarının hızla arttığını belirterek, 2019 yılına kadar pazarın toplam değerinin 10-15 milyar Euro seviyesine geleceğini tahmin ettiğini vurguladı. Kılıç şunları söyledi:

Türkiye pek çok yabancı yatırımcı için bir cazibe merkezi olmayı sürdürüyor. 2015 yılında daha somut adımlar atılacağına inanıyorum. Mevcut enerji talebi dikkate alındığında, diğer kaynaklardan doğabilecek enerji sorunlarından kurtulmak için güneşe yönelerek kurtulmamız mümkün. Sektörün tüm paydaşlarından da yenilenebilir enerjinin payının artması yönünde desteklerini bekliyoruz.”
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ