Akasya Acıbadem ödüle doymuyor!

Anadolu yakasının yeni nesil yaşam kompleksi olan Akasya Acıbadem, taçlandırılmaya devam ediyor.
Akasya Acıbadem ödüle doymuyor!

Dünyanın en prestijli gayrimenkul buluşması MIPIM’den halk oylaması birincisi olarak dönen Akasya Acıbadem, gayrimenkul sektörünün önde gelen fuarlarından ArkiPARC kapsamında düzenlenen yarışmada;  jüri ve fuar katılımcılarının oylarıyla kategorisinde finale kalan 3 proje içerisinden birinci seçildi. Ödülü projenin mimarı Mehpare Evrenol ve SAF GYO Genel Müdürü Zeynep Akdilli Oral birlikte aldı.

Arkitera Mimarlık Merkezi'nin "Kentsel Kalite için Diyalog" ana teması ile 10-11 Nisan tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirdiği ve bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ArkiPARC Gayrimenkul Fuarı kapsamında 11 Nisan 2013 tarihinde düzenlenen ödül töreninde Akasya Acıbadem, konut kategorisinde finale kalan 3 proje arasından birinci seçildi.

ArkiPARC Gayrimenkul Ödülü finalistleri; Türkiye'de sektörün gündemini belirleyen isimlerin bulunduğu "Gayrimenkul Ödülü 2013" jürisi tarafından belirlendi. 18 finalist proje arasından kazananlar, 11 Nisan 2013 akşamı Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen görkemli bir törenle açıklandı. Konut kategorisinde birinci olan Akasya Acıbadem’in ödülünü projenin mimarı Mehpare Evrenol ve SAF GYO Genel Müdürü Zeynep Akdilli Oral birlikte aldı.

Konut kategorisinde birinciliği alan projenin mimarı Mehpare Evrenol; “Ard arda aldığımız ödüller bizim ne kadar doğru bir proje yaptığımızı gösteriyor. Önce Avrupa’nın en başarılı projesi seçildik sonra halkın oylarıyla Mipim’de yer alan 32 proje arasından birinci seçildik ve şimdi ArkiPARC konut kategorisinde birinci olduk. Bu ödüllerin hepsi gurur verici” dedi.

ArkiPARC ödüllü Akasya Acıbadem’in yapımına 2009 yılında başlandı. Akasya Acıbadem, Göl, Koru ve Kent etaplarından oluşuyor. Göl ve Koru etaplarında yer alan 896 konutta yaşam 2012 yılında başladı. İddialı bir peyzaja sahip projenin merkezinde 26 bin metrekarelik Central Park bulunuyor. Akasya yeni nesil yaşam kompleksinin üzerinde yükselecek olan Kent Etabı’nda 180 metre yüksekliğinde 40 katlı bir rezidans ve hepsi kat bahçeli 16 katlı yatay bir blok yer alıyor. Kent Etabı’ndaki kulede home–office olarak kullanıma uygun dairelerin yanı sıra, boğaz ve deniz manzaralı, farklı tiplerde 24 adet penthouse suites bulunuyor. Tamamı kat bahçeli, 16 katlı yatay blokta ise farklı metrekarelerde yaşam seçenekleri sunuluyor.

Akasya Acıbadem Mipim halk oylamasında birinci seçilmişti

Akasya Acıbadem, Danimarka’dan Azebeycan’a, dünyanın dört bir yanından finale kalan tüm projelerin yer aldığı ve 50 bin kişinin oy kullandığı Mipim “People’s Choice Awards” kategorisinde yapılan halk oylamaları sonucu 32 proje arasından birinci seçildi. Mehpare ve Alp Evrenol öncülüğünde yaklaşık 15 kişilik bir ekiple, 5 yıllık bir çalışmanın ardından projelendirilen Akasya Acıbadem, Avrupa'nın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden olan 'The European Property Awards 2012'de "En İyi Yüksek Bina Mimarisi" kategorisinde 5 yıldız almış ve “Avrupa’nın En Başarılı Projesi” seçilmişti.

www.ak-asya.com

0216 428 31 32


Paylaş:

HABERLER