Ankanatura Türkiye'de Bir İlki Yaşatacak

AnkaNatura, Akşan Grup şirketlerinden Akşan Prokar Gayrimekul Yatırım AŞ ile hayata geçiriliyor. Projenin tasarımı Lejant Mimarlık'a ait.
Ankanatura Türkiye'de Bir İlki Yaşatacak
Ankara  Beysukent'de Hacettepe Ormanı'nın eteklerine serilen ve "Türkiye'nin ilk çok katlı çelik" konut projesi olan AnkaNatura, 20 bin m2'si yeşil alanlara ayrılmış 69 bin m2'lik alana yayılan 208 konuttan oluşuyor.
 
Türkiye'nin en büyük hafif çelik konut projesi 35. Sokak'ın hemen ardından yapımına başlanan "Türkiye'nin ilk çok katlı çelik" konut projesi AnkaNatura'da 2+1 Daireler, Bahçe Dubleksleri, Ara Kat Dubleksleri ve Teras Dubleksleri bulunuyor. AnkaNatura'nın 2013 yılının Haziran ayında bitirilmesi planlanıyor.
 
AnkaNatura'nın tanıtım toplantısında konuşan Akşan Grup Yönetim Başkanı Melih Şimşek, sürdürülebilir çevre anlayışının tüm gereklerini yerine getirerek inşa edilen AnkaNatura'nın, şehrin gürültüsünden, kalabalığından uzaklaşıp doğanın verdiği huzuru yaşamak isteyenlerin 'yeni başlangıç öyküsü' olmaya aday bir proje olduğunu belirterek şunları söyledi:
 
"Çelik yapı sistemiyle inşa ettiğimiz ilk çok katlı konut projesi olan AnkaNatura özellikle depreme karşı dayanıklılığı ile öne çıkıyor. Bugün bina yapımında çelik kullanım oranı gelişmiş ülkelerin çok altında bir seviye olan yüzde 5 oranında. Bunun yüzde 4'ü de endüstriyel binalar.
 
Modern ve sürdürülebilir kentleşme ilkelerinin temeli olan çelik yapı sistemi, yüzde 98'i deprem bölgesi olan ülkemizde olası depremlere karşı en üst düzeyde güvenlik sunmaktadır. Bunun yanında iç mekanda da yüzde 7-10 oranında kullanım alanı kazanımı da yaratmaktadır"
 
Çevreye Dost Proje: AnkaNatura
 
AnkaNatura, Ankara'nın yeni nefesi olma vizyonunu üstleniyor. Proje, çeliğin yüzde 90 geri dönüştürülebilir bir malzeme olması, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı, sistemin yerleşim özellikleri sayesinde ve doğal toprak yapısının minimum deformasyonu ile çevreye saygıyı temelinde barındırıyor.
 
Duştan, küvetten, lavabodan gelen evsel atık su olan "gri suyu" toplayarak, standartlara uygun kullanım suyu olacak kalitede arıtıp temizlik, çamaşır/araba yıkama, bahçe sulama gibi amaçlarda kullanımını sağlayan "gri atık su geri kazanımı sistemine'' de sahip olan AnkaNatura, hem su tasarrufu açısından kullanıcıların bütçelerine, hem de doğal kaynaklara ve çevre değerlerine saygı gösteriyor.
 
AnkaNatura projesinde ortak alan aydınlatmasının tüm elektrik ihtiyacının güneş enerjisi sistemleri ile karşılanması da planlanıyor. Doğaya saygılı enerji kazanım sistemlerinin başında gelen güneş enerji sistemlerinin kullanımıyla AnkaNatura sakinlerinin aidat yükünü azaltmak, doğaya ve çevresel diğer faktörlere bir katkı sağlanması hedefleniyor.
 
'Akıllı ev teknolojisi' AnkaNatura'da...
 
"AnkaNatura" projesinde yer alan evlerin tüm iklimlendirme, aydınlatma ve güvenlik sistemleri kişiye özel olarak şekilleniyor. Eve geri dönmeden odalar önceden ısıtılıp soğutulabiliyor, site güvenliği ile görüntülü temas kurulabiliyor. Bu sistem ile internet üzerinden eve bağlanıp, uygun bir cep telefonu ile kontrol edilebiliyor.
 
Ankara'nın merkezinde olan proje birçok farklı ulaşım imkanının yanında üniversitelere komşuluğu, çevresindeki yaşamsal olanaklarla da zenginleşiyor. AnkaNatura; açık spor alanları, basketbol sahası, tenis kortu, çocuk oyun alanları, ortak yeşil alanlar, misafir otoparkları, 1000 m2'lik sosyal tesis, kışın kapalı yazın açık olarak kullanılabilen yüzme havuzu, fitness, sauna, cafe-bar ve marketiyle yaşamı keyifli kılacak tüm sosyal alanları da bünyesinde barındırıyor.
 
Proje Türkiye'de özellikle deprem riski altındaki büyükşehirlerde hem çok katlı hem de son derece güvenli yapılar inşa edilebileceğinin çok önemli bir örneği olarak da dikkati çekiyor.  AnkaNatura'da konutlar 340 bin TL'den başlayan özel lansman fiyatları ile satışa sunuluyor.

Proje detayları için lütfen tıklayın


Paylaş:

HABERLER