ARKIMEET 2013 ile “Mimarlar İstanbul'da Buluşuyor”

7-8 Ekim 2013'te Haliç Kongre Merkezi'nde VitrA öncü sponsorluğunda yapılacak ARKIMEET 2013'e iki aydan az bir süre kaldı.
ARKIMEET 2013 ile “Mimarlar İstanbul'da Buluşuyor”

 

Bu yıl BYPASS teması ile kentlere odaklanacak olan ARKIMEET 2013'ün "Mimarlar İstanbul'da Buluşuyor" konferans serisinde yer alacak ünlü isimlerden bazıları Julien de Smedt, Eric Owen Moss ve Ecosistema Urbano'dan Jose Luis Vallejo olacak.

Eric Owen Moss ARKIMEET 2013'te
Dünyanın önde gelen mimarlarından Eric Owen Moss kendi adını taşıyan mimarlık ofisini 1973 yılında kurdu. Los Angeles'ta yer alan Eric Owen Moss Architects bünyesinde 25 tasarımcı, ABD ve dünyanın farklı kentlerinde yer alan projeler için çalışmakta. Ofis, yüzün üzerinde yerel, ulusal ve uluslararası ölçekte ödüle layık görüldü.

1974 yılında ders vermeye başladığı SCI-Arc'a 2002 yılında direktör olarak atanan Eric Owen Moss halen burada ders vermekte ve dünyanın pek çok köşesinde konferanslara katılmakta.

Türkiye mimarlık ortamının yakından tanıdığı bir isim: Julien De Smedt
Julien De Smedt; Brüksel, Kopenhag, Belo Horizonte ve Şangay'da şubeleri olan JDS Architects adlı mimarlık ofisinin kurucusu ve direktörü. VM Housing Complex, Mountain Dwellings, Maritime Youth House ve Holmenkollen Ski Jump gibi projeler sayesinde uygulama alanındaki tartışmalara taze bir dinamizm getiren De Smedt, 2012 yılında Adana'da 350 odalı spor odaklı bir otel, konut, spor tesisleri ve marinayı kapsayan bir proje tasarladı. Mayıs ayı başındaysa Premier Kampüs Ofis'le yeniden gündeme geldi.

2011 yılında 21. yüzyılda öne çıkan mimarlara verilen Wan-World Architecture News 21 for 21 Ödülü'ne layık görülen Julien De Smedt  ARKIMEET 2013'te katılımcı ve ziyaretçileriyle biraraya gelecek.

Sürdürülebilirlik ve kentsel tasarım alanında tanınan bir grup olan Ecosistema Urbano'dan Jose Luis Vallejo
Jose Luis Vallejo İspanya'nın dünyaca tanınmış ve dikkat çekici mimarlık ofislerinin arasında yer alan Ecosistema Urbano'nun kurucularından. Ecosistema Urbano, araştırma projelerine ve ekolojik tasarıma odaklanan bir mimarlık grubu olarak 2000 senesinden beri 30'dan fazla ödül kazandı. 2007'de Mies Van der Rohe ödülü için finalist olan ve tüm dünyadan 400'den fazla takımın arasından seçilerek Architectural Review Award'ın sahibi olan Ecosistema Urbano; Norveç, Danimarka, İspanya, İtalya, Fransa ve Çin'de çeşitli projelere imza attı.

2003 yılından bugüne Madrid School of Architecture bünyesindeki mimarlık bölümünde dersler veren Jose Luis Vallejo, ARKIMEET 2013 kapsamında 7-8 Ekim 2013'te Haliç Kongre Merkezi'nde mimarlarla buluşacak.

ARKIMEET 2013'te Başka Neler Olacak?
ARKIMEET 2013'te ulusal ve uluslararası konferans ve paneller düzenlenecek, ödül programlarıyla da fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumlar onurlandırılacak.

Etkinlik ve ödüllerin yanısıra katılımcılar arasında birebir ilişkilerin kurulması için fırsatların sunulması ve uygun buluşma ortamlarının yaratılması ARKIMEET 2013'ün esas hedefleri arasında. 

ARKIMEET 2013 etkinlikve konuşmacılarına ait tüm güncel bilgilere www.arkimeet.com web sitesinden ulaşılabiliyor.


Paylaş:

HABERLER