ArkiPARC 2013 Kapılarını Açıyor

Gayrimenkul sektörünün devlerini buluşturan ArkiPARC, "“Cumhuriyetin 100'üncü Yılına #10 Kala Gayrimenkul” teması altında, 10 - 11 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenleniyor.
ArkiPARC 2013 Kapılarını Açıyor

 

Her biri kendi alanında söz sahibi yerli ve yabancı yüze yakın konuşmacının katılacağı etkinliğin açılış konuşmasını Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve Arkitera Mimarlık Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yılmaz yapacak.

ArkiPARC 2013'ün platin sponsorları ise ENSpd, NEF ve Astay.

Ruhr Bölgesini Dönüştüren İsim Michael Schwarze-Rodrian ve "Herşey Dahil" sisteminin mucidi Dr.Cem Kınay ArkiPARC 2013'ün Özel Konuşmacıları Oldu
Ruhr, Batı Almanya'daki kömür ve çelik üretim merkezinden çevre bölgeleri de etkileyen bir kültür bölgesine dönüşüm hikayesinin bizzat kendisini yansıtıyor. 2010 yılında İstanbul'la birlikte Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen Ruhr bölgesindeki Essen, bu dönüşümün sadece bir kısmını Avrupa'ya hatta dünyaya aktarmış olsa da değişim çok daha farklı boyutlarıyla izlenmeyi hak ediyor.

Bu kadar etkili bir gelişmenin arkasındaki en önemli isim ise Michael Schwarze-Rodrian. Halen Avrupai ve Bölgesel Ağlar Direktörü ve Avrupa Birliği Ruhr Bölge Birliği (RVR) Temsilcisi olarak görev yapmakta olan Michael Schwarze-Rodrian 10 Nisan Çarşamba günü saat 10:30 - 11:30 arası ArkiPARC 2013'te bölgesel kalkınmanın önemini anlatacak.

Magic Life otellerinin kurucusu ve “Herşey Dahil” sisteminin yaratıcısı olarak bilinen Dr.Cem Kınay sadece Türk turizmine değil, Akdeniz Çanağı özelinde dünya turizmine de yön vermeyi başarmış sektörün en önemli isimlerinden biri. 2007 yılından günümüze Sheraton Istanbul Maslak'ın İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta olan Dr. Cem Kınay 10 Nisan Çarşamba günü saat 17:30 - 18:30 arasında turizm ve gayrimenkulün ilişkisini masaya yatıracak.

ArkiPARC 2013 Sosyal Medya'nın En İyi Etkinliklerinden Biri Olmaya Hazırlanıyor
Etkinlik sırasında ve öncesinde ArkiPARC'ın sosyal medya hesapları üzerinden isteyenler gelişmeleri takip edebilecek, yorum yapabilecek, sorular sorulabilecek ve paylaşımlarda bulunabilecek. Çeşitli sosyal medya platformlarında her gün artan takipçileriyle Türkiye'nin en çok izlenen gayrimenkul etkinliği olan ArkiPARC 2013 hakkındaki tüm yorumlara #arkiparc etiketi ile ulaşılabiliyor.

ArkiPARC 2013'te oturumlar sırasında sahnede sosyal medya duvarı olacak. Konuşmacılar ile dinleyiciler tüm paylaşımları buradan takip edecekler. Ayrıca oturumların fotoğrafları anında ArkiPARC'ın Facebook sayfasında paylaşılacak.

ArkiPARC 2013 ziyaretçi ve katılımcıları film temalı "green box"ta fotoğraf çektirip bu anı ölümsüzleştirebilecek. Burada çekilen fotoğraflar aynı zamanda Instagram üzerinden de izlenebilecek.

Etkinlik boyunca iki Instagram uzmanı fotoğraflar çekip sosyal medya duvarlarında paylaşacak. Bağımsız sosyal medya sorumluları, oturumlar ve etkinlik atmosferi hakkında yorumlarını #arkiparc etiketi ile yayınlayacak.

ArkiPARC 2013'te "Karbon 0"lanıyor
10 - 11 Nisan 2013 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan ArkiPARC 2013, sürdürülebilirlik konusuna dikkat çekerek sera gazı emisyonlarını sıfırlayan Türkiye'de ilk fuar olma özelliği taşıyor. Fuar kapsamında ortaya çıkan karbon miktarı, yüksek sektör standartları çerçevesinde yenilenebilir enerjiye yatırım yapan firmaların projelerinden karbon kredisi satın alınarak sıfırlanacak.Etkinlik içinde kurulacak "Karbon Ayak İzi Ekranı" ile tüm katılımcı ve ziyaretçilerin fuar alanına gelmek için harcadıkları karbon salımının miktarı hesaplanacak ve sosyal medyada paylaşılacak.


ArkiPARC 2013'te Neler Konuşulacak?

ñ   Lojistik Yatırımları 2012-2013
 Konuşmacılar: Murat Ergin (Moderatör), Altuğ İnan, Umur Özkal, Mehmet Tanyaş

ñ   Sürdürülebilir Gelişim ve Yeşil Yatırımlar
 Konuşmacılar: Serdar Öncü (Moderatör), Duygu Erten, Cengiz Eryeler, Cristiana   Fragola, Bülent Güngör

ñ  Gelişmekte Olan Pazarlar
Konuşmacılar: Aysu Özlem Gökçe (Moderatör), Alp Çiçekdağı, Gaetano Germani, Ahmet Kayhan, Makbule Yönel Maya

ñ  Şehircilik ve Ulaşım
Konuşmacılar: Mustafa Ilıcalı (Moderatör), Ahmet Cengiz Yıldızcı, Ahmet Kesli, Tuncer Toprak, Sırma Turgut

ñ   Gelişen Kentlerde Gayrimenkul Yatırımlarının Kalkınmadaki Rolü
Konuşmacılar: Mehmet Ali Ergin (Moderatör), Güniz Çelen, Fazlı Kılıç, Lütfü Savaş

ñ  Olimpiyat Kenti İstanbul
Konuşmacılar: İlhami Akkum (Moderatör), Gökhan Avcıoğlu, Orhan Gorbon, Godric Smith

ñ  Urbanite Kartal
Konuşmacılar: Hakan Gümüş (Moderatör), Sıla Akalp, Aydan Bozkurt, Erdoğan Dağlı, Kadem Ekşi, Murat Ergin, Banu Garip, Ervin Garip, Evrim Karayel, Selami Keskin, İsmail Ökten, Miray Özkan, Batuhan Tarkan, Cansel Turgut, Makbule Yönel Maya

ñ   Otel Yatırımları 2012-2013
Konuşmacılar: Ömer İsvan (Moderatör), Alaeddin Babaoğlu, Haluk Kaya, Mesut Toprak

ñ  #10kala Gelecek Tahayyülleri
Konuşmacılar: Gökhan Avcıoğlu (Moderatör), Cem Kozar, Murat Şahin, Reha Yurdakul

ñ  Ofis Yatırımları 2012-2013: Küçük Ofis Talebi
Konuşmacılar: Ebru Ersöz (Moderatör), Bahri Akdağ, Erim Denel, Evrim Karayel, Bekir Yener Yıldırım

ñ  Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi
Konuşmacılar: Neşecan Çekici (Moderatör), Uğur Aslan, Murat Aysan, Erhan Demirdizen, Sefa Erdal, Hikmet Haspolatlı, Tayfun Kahraman, Mehmet Nazım Özer, Firuz Soyuer, Taner Topçu, Murat Yıldız

ñ  Bodrum'un Gelecek Vizyonu
Konuşmacılar: Ali Pamir (Moderatör), Andrew Jacobs, Mehmet Ali Kahraman, Hakan Kurt, Atilla Öztürk, Mustafa Saruhan

ñ   Yükselen Şehirler Nasıl Başarıyor?
Konuşmacılar: Ersun Bayraktaroğlu (Moderatör), Kerem Alkin, Saim Beritan, Salim Kadibesegil, Gürler Ünlü

ñ  Kapanış Forumu
Konuşmacılar: Serdar Güçar (Moderatör), Güniz Çelen, Aysu Özlem Gökçe, İnanç Kabadayı, Ahmet Kayhan


ArkiPARC Gündüzleri Olduğu Kadar Geceleri de Hareketli
ArkiPARC 2013'te gün boyu devam eden oturumların yorgunluğu akşamları yapılacak etkinliklerle atılacak. 10 Nisan Çarşama akşamı saat 19:00'dan itibaren ENSpd sponsorluğunda yapılacak açılış partisi Haliç Kongre Merkezi rıhtımında DJAhmet Portakal ve keman virtüözü Ceren Aksan Mumcu'nun canlı performansları eşliğinde gerçekleşecek.

Belediye, Sürdürülebilirlik ve Gayrimenkul Ödülleri ise 11 Nisan akşamı Simge Fıstıkoğlu'nun sunuculuğunu yapacağı ve saat 19:00'da başlayacak ArkiPARC Ödülleri Töreni ile sahiplerini bulacak.

ArkiPARC 2013'ü takip etmek için:
http://www.arkiparc.com
https://www.facebook.com/arkiparc
https://twitter.com/arkiparc
http://instagram.com/arkitera
http://www.linkedin.com/groups/ArkiPARC
http://arkiparc.tv/
https://tr.foursquare.com/p/arkiteracom/
 

 


Paylaş:

HABERLER