Arma Residence Temmuzda Teslim Ediliyor

Okkalar İnşaat, Kurtköy’ün Arma’sında teslim için gün sayıyor
Arma Residence Temmuzda Teslim Ediliyor
 
·      Okkalar İnşaat’ın ‘Yeni İstanbul’ olarak anılan Kurtköy’da hayata geçirdiği Arma Residence projesinde teslim için geri sayım başladı. Temmuz ayında yaşamın başlayacağı projede özel fırsatlı satışlar devam ediyor.
·      Ev ve iş yaşamını birlikte sunan 264 dairelik proje, Sabiha Gökçen Havaalanı, Pendik Marintürk, ViaPort AVM, Formula 1 pisti, Teknopark gibi dev projelerin ve eğitim kurumlarının merkezinde bulunuyor. Hızlı tren istasyonuna da yakın olan projede yer alan 20 bağımsız ticari ünitenin tamamı satılmış durumda. 
 
Son yıllarda hem yatırım hem oturma amaçlı olarak İstanbul’un en fazla tercih edilen bölgelerinden birisi olması nedeniyle ‘Yeni İstanbul’ olarak tanımlanan Kurtköy, büyük bir projeye daha kapılarını açıyor. Okkalar İnşaat tarafından hayata geçirilen Kurtköy’ün tam merkezindeki Arma Residence’da Temmuz ayında yaşam başlıyor.
 
Sabiha Gökçen Havaalanı, Pendik Marinturk, ViaPort AVM, Formula 1 yarış pisti, Teknopark, Havacılık Bakım Onarım Merkezi (HABOM), Sabancı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Alarko Üniversitesi, Koç Lisesi, Coşkun Koleji, Bilfen Anaokulu, Irmak Okulları, Şişli Terakki ve Fenerbahçe Kolejleri gibi bölgeye değer katan yatırımlarıyla hızla gelişen Kurtköy’ün tam kalbinde yer alan Arma Residence, bölge yaşamına yeni bir soluk getirecek.
 
Teslime doğru geri sayım devam ederken son hazırlıklar hakkında bilgi veren Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, bugüne kadar 5 bini aşkın aileyi ev sahibi yapan Konya merkezli bir marka olarak Arma Residence projesinde son aşamaya geldiklerine dikkat çekti. “Arma Residence, Okkalar İnşaat’ın İstanbul’daki prestij projesidir” diyen Okka, şunları söyledi:
 
“Temmuz ayında teslimlerine başlanacak projede, 20 adet ticari birimin tamamı satıldı. Yaşamın başlamasıyla birlikte ticari üniteler de aktif hale gelecek. Arma Residence, rezidans konforunu yaşamak ve İstanbul’un en hızlı gelişen bölgelerinden Kurtköy’de yatırım yapmak isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor. Teslime doğru sunduğumuz özel fırsatlarla Armalı olmak artık çok daha kolay.”
 
30 milyon liralık yatırım değerine sahip Arma Residence’ın hem konsepti, hem mimarisiyle seçkin bir proje olduğunu vurgulayan Mahmut Okka, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kurtköy, İstanbul’da planlı yapılaşmanın hayata geçtiği sayılı yerlerden biri. Planlı yapılaşıyor ve inanılmaz bir hızla gelişiyor. Kurtköy’ün merkezinde yer aldığı yeni bir İstanbul doğuyor. Sabiha Gökçen Havaalanı uçak ve yolcu sayısı artışında dünyanın en hızlı büyüyen havaalanlarından birisi durumunda. Hemen yanı başımızdaki ViaPort’la birlikte sayısı hızla artmakta olan alışveriş merkezleri, Formula 1 pisti, Kurtköy’e 10 dakika mesafedeki Pendik Marinturk, bölgeyi daha şimdiden hızla değiştiriyor. Toplam 30 bin kişinin çalışacağı Teknopark, THY Teknik tarafından inşa edilecek ve havacılıkta Avrupa’nın bakım ve onarım merkezi olacak Havacılık Bakım Onarım Merkezi de (HABOM) bölgenin gelişmesinin önemli dinamikleri arasında. Avrupa’nın en büyük fuar alanlarından biri olarak hizmete girmesi planlanan Fuar ve Kongre Merkezi bölgede yer alacak. Sabancı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Alarko Üniversitesi, Koç Lisesi, Coşkun Koleji, Bilfen Anaokulu, Irmak Okulları, Şişli Terakki ve Fenerbahçe Kolejleri gibi seçkin eğitim kurumları, bölgedeki gelişimin somut göstergeleri. Hızlı tren projesindeki ana istasyonlardan birisi Kurtköy olacak. İşte, tüm bu yatırım ve projelerin tam kalbinde yer alan Arma Residence, bölge yaşamına yeni bir soluk getirecek. Armalı olanlar, tüm bu gelişimlerin bir parçası olacak ve bu değişimlerin yarattığı fırsat ve imkanlardan faydalanacak.”
 
Arma Residence hakkında
 
Büyüklükleri 48 ile 235 metrekare arasında değişen 264 bağımsız birimden oluşan projede, toplantı odaları, kapalı-açık yüzme havuzu, fitness center, buhar odaları, sauna, kafeterya, restoran, çocuk bakım odası, kuru temizleme ile basketbol, voleybol, mini futbol sahası olan çok amaçlı spor tesisleri yer alıyor. Ayrıca çocuklar için bir oyun parkı da mevcut.
 
Kurtköy bölgesinin işlek caddesinde bulunan, çalışma hayatına farklı bir dokunuş getirecek olan proje, site dışına çıkmadan bütün sosyal ihtiyaçların giderilebileceği bir konseptte hazırlanıyor.
 
14 bin metrekare arsa, 30 bin metrekare inşaat alanına sahip Arma Residence, sadece 3 bin metrekarelik taban alanı üzerine inşa ediliyor. 11 bin metrekarelik alanı ise yeşil alan olarak bırakılan çevre dostu proje, Viaport Alışveriş Merkezine 3,5 km, Sabiha Gökçen havalimanına 2 km, Teknopark’a 1,5 km, Fuar ve Kongre Merkezi’ne 4 km, TEM otoyoluna 4 km, E-5 otoyoluna 7,5 km, tren istasyonuna 8,5 km, Pendik Marina’ya ve deniz ulaşımına 9 km mesafede.
 
Arma Residence projesinde net 3 metre kat yüksekliğine sahip daireler ferah ve rahat bir yaşam ve çalışma ortamı sağlıyor.

Paylaş:

HABERLER