Aşçıoğlu Grubu 'na Ataköy'den yoğun talep!

İstanbul’un merkezi lokasyonlarında gayrimenkul projeleri gerçekleştiren Aşçıoğlu Grubu, Ataköy’de hayata geçirdikleri Selenium Ataköy projesinin kalitesiyle, bölgede yer alan potansiyeli doldurmaya aday.
Aşçıoğlu Grubu 'na Ataköy'den yoğun talep!

Ataköy bölgesinde arsa sahiplerinin başvurularını değerlendiren grup, önümüzdeki dönemde yeni anlaşmalara hazırlanıyor

Sektöre “Selenium standartları” kavramını getiren Aşçıoğlu Grubu; Fulya, Gayrettepe, Ulus, Göktürk konutları ve ofis bloklarından sonra şimdi de Ataköy’ü kalite, konfor, yeşil alan çözümleri gibi yüksek standartlarla tanıştırıyor.

Grup, lokasyon değeriyle İstanbul’un en merkezi semtlerinden Ataköy’ü, çehresini değiştirmeyi hedefleyerek, pilot bölge olarak belirledi. Ataköy’den vazgeçmek istemeyen aynı zamanda yüksek standartlı yapılarda yaşamak isteyen emlak alıcılarının gösterdiği talep sayesinde Selenium Ataköy kısa sürede yüksek bir satış grafiği yakaladı.

Aşçıoğlu’nun hayata geçirdiği 130 milyon dolarlık yatırım değerine sahip olan Selenium Ataköy projesinin yakaladığı satış başarısı, bölgeye yatırım yapan arsa sahiplerinin de dikkatini çekti.

YENİ PROJELER AÇIKLANACAK

Toplam 74 bin metrekare inşaat alanına sahip; her blokta 107 dairenin yer aldığı toplam 3 bloktan oluşan Selenium Ataköy projesinin; satışa çıktığı nisan ayından bu yana yüzde 55’i satıldı. Ataköy bölgesinde Selenium markasının elde ettiği bu başarı, Aşçıoğlu Grubu ile bölgedeki yatırımcıları bir araya getirdi. Selenium Ataköy projesinde olduğu gibi kat karşılığında yeni projeler üretmek üzere birçok yatırımcı ile masaya oturan Aşçıoğlu Grubu önümüzdeki dönemde emlak sektörüne yeni projelerini de açıklayacak.

PROJE TESLİM TARİHİ 2016

Selenium Ataköy’ün ayrıcalıkları arasında; ferah lobi alanı, profesyonel bina yönetimi, her daire için depo alanları, daire içi taze hava sistemi, bisiklet ve yürüyüş pisti, 5 dönüm geniş peyzaj alanı, geliştirilmiş bina ısı dinamikleri, yüzme havuzu, güneşlenme terası, çok amaçlı spor sahaları, fitness ve çok amaçlı stüdyo alanı, SPA, çocuk odası, oyun bahçesi ve squash yer alıyor.

Satışlarına nisan ayında başlanan projenin Temmuz 2014 itibariyle yüzde 55’i satılmış bulunuyor. Yatırım değeri 130 milyon dolar olan projede satış rakamı daire tipine ve konumuna göre değişkenlik göstermekle birlikte metrekare birim fiyatları 6250 TL’den başlıyor. Projenin, 2016 yılının üçüncü çeyreğinde teslim edilmesi planlanıyor. Selenium Ataköy satış sürecinde sosyal sorumluluk projesi kapsamında Tohum Otizm Vakfı’na destek olunuyor. Projeden daire alanlar, vakfa 1000 TL kişisel bağış yapmış oluyor. 


Paylaş:

HABERLER