Avcıların Çılgın Projesi

AK PARTİ Avcılar Belediye Başkan Adayı Bayram Şenocak, belediye başkanı olması halinde E-5 ile Avcılar sahilini birleştirecek füniküler hattı yapacaklarını açıkladı.
Avcıların Çılgın Projesi

AK PARTİ Avcılar Belediye Başkan Adayı Bayram Şenocak, seçime sayılı günler kala kala projelerini açıklamaya başladı. Avcılar'ın en büyük sorunlarından birisi olan ulaşım sorununu çözmeye yönelik projelerinden birisi olan füniküler hattı ile detaylı açıklamalarda bulundu.

Sahil şeridi ile Avcılar merkezi arasında eğimli bir coğrafyanın olduğunu söyleyen Bayram Şenocak, vatandaşlarımız deniz ulaşımı ve sosyal faaliyetler bu yolu tercih etmiyordu. Şimdi bu proje ulaşım anlamında büyük bir sorunu çözmüş olacağız dedi.

Füniküler hattının yeni yapılacak olan Avcılar Merkez Metrosu'nda, Denizköşkler'de ve Avcılar sahilinde üç durağı olacağını ifade eden Bayram Şenocak, "Vatandaşlarımız bu projeyle merkez ve sahil arasında rahat bir ulaşım sağlayacak" dedi.

Avcılar'ın yıllardır hizmetlerden mahrum kaldığını ifade eden Bayram Şenocak, AK PARTİ ile Avcılar'ın yıldızının yeniden parlayacağını ve marka şehir haline geleceğini ifade etti.

Füniküler Hakkında:

Füniküler, raylı bir taşıma aracıdır. Bir dağ veya tepe gibi eğimli arazide, halatlarla yukarıya çekilerek çalışır. İki ayrı aracın aynı anda kullanımı, vagonların her birini karşı ağırlık olarak etkilemesi prensibi ile çalışır.   


Paylaş:

HABERLER