Barışkent - BA Grup 'tan İç Anadolu'ya devasa projeler!

Ankara Eskişehir yolu Alagöz mevkindeki büyük yatırımları ile dikkati çeken Barışkent&BA Grup, Kırşehir ve Kırıkkale'nin de marka değerini yükseltecek yaklaşık 1 milyar dolar civarındaki proje yatırımları ile bölgeye ciddi oranda katma değer sağlayacak
Barışkent - BA Grup 'tan İç Anadolu'ya devasa projeler!

Barışkent'ten, İç Anadolu'ya "renk katacak" yatırımlar

Ankara Eskişehir yolu Alagöz mevkindeki büyük  yatırımları ile dikkati çeken Barışkent&BA Grup, Kırşehir ve Kırıkkale'nin de marka değerini yükseltecek yaklaşık 1 milyar dolar civarındaki proje yatırımları ile bölgeye ciddi oranda katma değer sağlayacak

Barışkent&BA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Barış Aydın: "Devasa projelerimiz İç Anadolu kentlerine Vizyon katacak"
 
Aİç Anadolu Bölgesinde  3000 dönümlük alanda yatırım yapan Barışkent ve BA Grup, Ankara’nın Eskişehir Yolu güzergâhında bulunan Temelli bölgesi, Kırıkkale-Kızılırmak yeşil vadi kıyısı ve Kırşehir Hirfanlı Barajı'nda, yaklaşık 1 milyar dolar civarında maddi değeri olan projeleriyle bölgeye ciddi oranda katma değer sağlayacak.

Barışkent&BA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Barış Aydın, gelişen ve büyüyen Türkiye'de Başkent'teki sıkışıklığın önüne geçmek, komşu kentlerin de marka değerlerini artıracak çalışmalarının hızla devam ettiğini bildirdi.

Kırıkkale’nin en gözde projelerinden Kızılırmak Yeşil vadi Konutları'nın hızla tamamlandığını kaydetti. Yörede bin daire yapacak yabancı yatırımcı SSS-Antmos'un da projelerini tamamlayarak inşaat ruhsatı aldığını bildiren Aydın, firmanın ilk etapta 280 dairenin temelini atacağını, toplamda 27 bin metrekare arsa üzerine 65 bin metrekare inşaat yapılacağını kaydetti.

Barış Aydın, Ankara’ya yakınlığı ve Kızılırmak kenarında bulunması nedeniyle yatırımcıların dikkatini çeken Kırıkkale’de 5 inşaat ve yatırım firmasının da toplam 78 bin metrekare arsa alarak 187 bin metrekare inşaat yapmak üzere proje çalışmasına başladığını ifade etti.

Barışkent olarak bölgeye yapılan yatırımın devamı şeklinde 723 bin metrekare arsa üzerinde yaklaşık 1 milyon 624 bin metrekare inşaat alanına sahip projeler geliştirmeye devam ettiklerini belirten Aydın, şunları söyledi.

"12 bin konutu kapsayan söz konusu projenin hayata geçirilmesiyle bölgeye toplam 1 milyar 932 milyon liralık yatırım yapılmış olacak.Bölgeye Arsa yatırımları hariç Barışkent tarafından Proje,altyapı ve yol çalışmaları için şu ana kadar buraya 25 milyon liranın üzerinde harcama yapıldı."

Ankara’nın yanıbaşında yeni bir yaşam alanı doğuyor

Barışkent tarafından projelendirilen bir başka önemli yatırımın da Kırşehir’in Hirfanlı Baraj Gölü yakınlarında planlanan villalar, devre mülkler, oteller ve alışveriş merkezlerinden oluşan yeni yaşam alanı olduğunu dile getiren Barış Aydın, "1 milyar 200 milyon liralık yatırım bedeli olacak proje kapsamında 430 yalı tipi villa, 700 ikiz villa, 3 bin 900 adet 3 ve 5 katlı konutlar, bin adet devre mülk, sağlık ve eğlence tesisleri, kültür ve eğitim alanları, spor ve ticari alanlar, termal tesisler ile dini mekanlar yer alacak"ve bu proje Anadolu'nun en büyük Karma projesi olacak  diye konuştu. 

“Anadolu’nun Çılgın Projesi”-
Barışkent ve BA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Barış Aydın, yaptıkları projelerle yaşam kalitesini artırmayı, İç Anadolu kentlerinin marka değerini yükseltmeyi, yatırımcılara yeni kapılar açmayı, doğal olarak, bölge ve ülke ekonomisine katma değer sağlamayı amaç edindiklerini ifade etti.

Çalışmalarında Orta Anadolu’ya özel önem verdiklerini dile getiren Barış Aydın, Ankara’da yaşayanlar için 365 gün tatil havası oluşturacak projelere imza attıklarını aktardı.

Kırşehir-Hirfanlı’da gerçekleştirilecek dev yatırımı “Anadolu’nun Çılgın Projesi” olarak nitelendiren Barış Aydın, “Bu projede, termal sağlıktan eğlenceye, yaşam merkezlerinden, eğitim alanlarına kadar her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Ankara’da 365 gün tatil havasında yaşanabilecek konfor sağlayarak doğal ortam yaratan bu proje 2 milyon metrekarelik bir arsa üzerine kurulacak” dedi.

Eskişehir yolu Alagöz mevkine 233 milyonluk yatırım çekecek

Barış Aydın, İç Anadolu kentlerine vizyon katacak devasa projelerin yanı sıra Ankara'daki önemli yatırımlarının da devam edeceğini, Barışkent'in yatırım interlandında Ankara’nın yeni cazibe merkezlerinden Eskişehir Yolu güzergâhındaki Temelli bölgesinin de bulunduğunu belirtti.

Barış Aydın, şöyle devam etti:

"Bölgenin önemini anlayan yatırımcılar ve Barışkent Gayrimenkul, arazileri geliştirerek örnek binalar yaptı, siteler kurmaya başladı, yollar ve altyapı çalışmalarını tamamlayarak yeni bir kentin temellerini attı. Temelli bölgesinde yatırımlarına hız veren Barışkent Yatırım 700 bin metrekarelik konut, ticaret ve sosyal tesis imarlı arsaları satın aldı. Bölgenin tanınırlığı ve örnek projelerin gördüğü ilgi neticesinde beklentileri karşılamak için Barışkent  ilk etapta 233 milyon lira yatırım büyüklüğü olan projeleri hayata geçirmek için çalışmalar başlattı."

Barış Aydın, söz konusu projelerin İç Anadolu'ya "renk katacağını, ufkunu daha da genişleteceğini" ifade ederek, aynı zamanda onbinlerce kişiye istihdam sağlayacak ve ülke ekonomisine de katma değer oluşturacakları için de son derece gururlu olduklarının altını çizdi.


Paylaş:

HABERLER