Bay İnşaat Artful Living Resitali

Laure Favre-Kahn ‘Özel Gala’ Resitali
Bay İnşaat Artful Living Resitali

ÜNLÜ FRANSIZ PİYANO VİRTÜÖZÜ LAURE FAVRE-KAHN;
BAY İNŞAAT ARTFUL LIVING TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘ÖZEL GALA RESİTALİ’NDE SAKIP SABANCI MÜZESİ (SSM) ‘THE SEED’DE SAHNE ALDI

 

Bay İnşaat Artful Living tarafından düzenlenen Gala Gecesi kapsamında romantik Fransız  piyano virtüözü Laure Favre – Kahn İstanbul’daydı. İki konser veren sanatçının 15 Kasım Cuma akşamı Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) ‘The Seed’de Bay İnşaat Artful Living misafirlerine özel “Gala Resitali' gerçekleşti. İş, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü yüzleri geceye büyük ilgi gösterdiler. Bay İnşaat’ın ev sahipliği yaptığı gecede Yönetim Kurulu Üyeleri Erol-Ceylin Özmandıracı, Şafak-Stella Levi ve Taner-Nilgün Tombuloğlu seçkin konuklarını ağırladılar. Seray Sever, Belkıs Aksoy, Aykut-Banu Tarakçıoğlu, Murat-Beyza Aslan, Çağla Cabaoğlu, Esra Kaktüs, Gizem Tatlıcı, Özlem Güsar, Vedat Alaton, Merve Yöneyman ve Yelda Tiftik geceye renk katan isimler oldular.

Bay İnşaat Sakıp Sabancı Müzesi’nde sanat dolu bir gece yaşattı

Sanattan ilham alan yaşam alanları felsefesi ile sektöründe farklı bir kulvar yaratan Bay İnşaat, sanat etkinliklerine destek vermeye devam ediyor. 42 Maslak projesinde Artful Living konsepti ile mimari tasarımdan sunacağı yaşam tarzına her noktada sanat ve hayatı bir araya getiren Bay İnşaat, kentin sanat ajandasına da katkıda bulunuyor. Bu kapsamda İstanbul Resitalleri’ne verdiği uzun soluklu desteği bu yıl da sürdürüyor.

İstanbul Resitalleri kapsamında 16 Kasım 2013 Cumartesi günü Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) - The Seed'te sahne alan Laure Favre – Kahn, öncesinde 15 Kasım Cuma akşamı Bay İnşaat ve Artful Living misafirlerine muhteşem bir sanat gecesi yaşattı. Sanatçı bu resitalde 2013 nisan ayında piyasaya çıkan, ünlü bestecilerin en güzel dans yapıtlarını kaydettiği "DANSES" albümünü seslendirdi.

Laure Favre-Kahn Dinleyenleri Kendine Hayran Bıraktı

Romantik dönemin büyük ismi Chopin'i kendine aşık edecek kadar başarılı piyanizmiyle dikkat çeken Fransız sanatçı hakkında “sahne enerjisi ise ışığın efendisi Rembrant'ı kıskandıracak kadar parlak” yorumları yapılıyor. Laure Favre-Kahn, ilk müzik öğrenimini Avignon Konservatuarı'nda aldıktan sonra, 17 yaşında birincilik ile ödüllendirildiği Paris Konservatuarı'na girdi. 1999 yılında Midem Müzik Festivali'ne kabul edildi. ABD'de düzenlenen uluslararası piyano yarışması "Pro Piano Competition"ı 2001'de tüm jüri üyelerinin oybirliği ile kazanarak "Yılın Sanatçısı" seçildi. İlk Carnegie Hall konserinin ardından New York Times'da çıkan olağanüstü övgülerle dolu eleştiri ile dikkatleri üzerine çekti. Geçtiğimiz sezon Hong Kong Senfoni ile konserler veren Favre-Kahn, aynı zamanda Fransız Senfoni Orkestrası, Cannes Orkestrası, Monte Carlo Filarmoni Orkestrası gibi orkestralarla konserler veriyor.  Ünlü Fransız piyano virtüözü Laure Favre-Kahn’ın bu güne kadar yayınlanmış toplam 11 albümü bulunuyor.

Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı ise, şehir hayatına sanatla renk katan İstanbul Resitalleri ve benzeri etkinliklere destek vermekten mutlu oldukları ifade ederek şöyle konuştu:  “İstanbul gibi değişen ve gelişen bir kentte, sanatın yaşama nüfuz etmesi çok önemli. 42 Maslak projemizde bunu sağlamak için üç perspektifli, bütünsel bir yaklaşımımız var. Sanat mimari tasarımda kendini hissettiriyor, fiziki mekanlarda ve alanlarda sanat eserleri ile proje içerisine yerleşiyor ve sunacağımız yaşam biçiminin sanatın entegrasyonu ile bütünsellik tamamlanıyor. Kendi projemizde sunduğumuz değeri daha da artırmak için, kentin sanat yaşamına da katkıda bulunmaya özen gösteriyoruz. Büyük bir piyona virtüözü olan Laure Favre-Kahn’ı sanatseverlerle buluşturmak bize heyecan verdi”

Özmandıracı sözlerini şöyle sürdürdü: “Avrupa ağırlıklı olmak üzere Asya ve Amerika'da konserler veren, önemli festivallere konuk olan dünyanın sayılı piyano virtüözlerinden Laure Favre-Kahn’ı ağırlamaktan mutluluk duyduk. Bay İnşaat olarak kendisinin sanat ışığından aldığımız ilham, 42 Maslak projemiz ve Artful Living konseptimiz için yeni bir renk, yeni bir zenginlik olacak.”

http://www.artfulliving.com.tr/gundemdetay/1512


Paylaş:

HABERLER