BLUEGROUND Nedir?

Konaklama hizmeti dijitale dönüşüyor.
BLUEGROUND Nedir?

Yenilikçi iş modeliyle hem emlak hem konaklama sektöründe faaliyet gösteren Blueground, dijital dönüşümü bu alanlara taşıyor. İstanbul’un en gözde semtlerinde yer alan özenle dekore edilmiş dairelerinde konaklama hizmeti sunan şirket, yüzlerce iş gezgini ve bireysel kiracının web sitesi üzerinden doğru evi bulmalarını ve istedikleri eve kolayca rezervasyon yapmalarını sağlıyor. Günümüzün mobil dünyasında, insanların gittikleri her yerde kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlama amacıyla Blueground, teknolojiyi tüm iş süreçlerine entegre ederek misafirlerinin günlük hayatlarını kolaylaştırıyor.

 

Blueground gibi yeni nesil şirketler, faaliyet gösterdikleri sektörde aksayan süreçleri her yönüyle ele alıyor; akıllı telefon veya bilgisayar ile her şeyi birkaç dokunuş ile yapmak isteyen kullanıcılar için teknolojik çözümler sunuyor.Büyük şehirlerde orta ve uzun vadeli konaklama ihtiyacı olan bireylerin eşyalı daire bulma ve yeni bir yaşam kurma konularında karşılaşabilecekleri her türlü probleme çözümler üreten Blueground misafirlerine modern mobilyalar, kaliteli tekstil ürünleri ve yüksek hızlı WiFi gibi hizmetler sunuyor. Blueground mobil uygulaması üzerinden dairelerine ait tüm bilgilere erişebilen konuklar, tek tıkla internete bağlanabiliyor, yardımcı uygulamalar vasıtasıyla evlerinin olduğu yere taksi çağırabiliyor, daireleriyle ilgili herhangi bir teknik sorun veya temizlik talebi için destek ekipleriyle mesajlaşabiliyorlar.

 

Blueground Türkiye Genel Müdürü Berker Yağcı; “Doğru daireyi bulmak ve kiralamak genelde zaman isteyen, zahmetli bir süreçtir. Yabancı dil bariyeri sebebiyle bazı ülkelerde expatlar için bu süreç daha da zorlu olabiliyor. İş sebebiyle farklı ülkelerde çalışan kurucularımızın deneyimlerinden yola çıkarak gelişen bir fikir olan Blueground (www.theblueground.com), bugün geldiği noktada teknoloji odaklı bir deneyim sunarak misafirlerinin dairelerinde yaşadıkları son güne kadar tüm süreçleri kolaylaştırarak emlak sektörünü dönüştürüyor. Emlak sektörünün teknoloji destekli çözümler konusunda henüz yolun başında olduğunu ancak büyük potansiyel barındırdığını düşünüyoruz. Geçtiğimiz ay sanal gerçeklik gözlükleriyle 42 Maslak B Kule’de yer alan dairelerimizin tanıtımını yaptık. Bu projemizi kademeli olarak tüm dairelerimiz için uygulamayı planlıyoruz.” dedi.

 

Blueground “kağıtsız” bir şirkettir. Yapılan tüm işlemler bulut tabanlı sistemlere kaydedilir. Bir sonraki adımda ise kullanıcıların kiralama deneyimini bir adım daha ileri taşıyan online kontratlar yapılır. Portföyüne yeni daireler katma ve fiyatlandırma gibi kararlarını, bigdata ve ileri analitik araçları kullanarak alan Blueground, faaliyet gösterdiği 3 kıta ve 9 şehirde teknolojiden yararlanarak kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor.


Paylaş:

Haberler
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48