ByGroup Yeni Projelerle Döndü

ByGroup Sultanbeyli'de inşa edeceği ve konut fiyatlarının 79 bin 850 liradan başlayacağı karma projesi ile inşaat sektörüne geri dönüyor.
ByGroup Yeni Projelerle Döndü

Şirket ilk karma projesini Sultanbeyli'de yapacak. Evlerin fiyatı 79 bin 850 liradan başlayacak.
 
İlk kuruluşu 1945 yılına dayanan ve sektörde uzun yıllar faaliyet gösterdikten sonra 1985 yılında konut üretimine ara veren ByGroup, yeniden konut üretmeye başladı. 1985-2010 yılları arasında daha çok arazi geliştiren ve turizm yatırımı yapan şirket,  bu yıl gayrimenkul ve turizm sektörüne 450 milyon lira yatırım yapacak. Şirketin İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Bayraktar, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda merkezi yerlerde çok sayıda arazileri olduğunu bu araziler üzerinde gayrimenkul ve turizm yatırımları gerçekleştireceklerini söyledi.
 
Kaba inşatın yüzde 35'I tamamlandı
 
Şirketin uzun yıllar sonar geliştirdiği ilk karma proje Sultanbeyli'de yükseliyor. Kendilerine ait 25 bin metrekarelik arazi üzerinde 326 konut, çok katlı mağaza, dükkan, ofis binası ve 268 odalı iş oteli yapacaklarını belirten Mahmut Bayraktar, bu nedenle metrekare fiyatlarının mevcut kaliteye göre uygun olduğuna dikkat çekti. Kaba inşaatın yüzde 35'inin bittiği projede 1+0'dan 4+1'e farklı büyüklükte konut yer alıyor.  ByConcet'te fiyatlar ise 79 bin 850 liradan başlıyor. Metrekare fiyatı 1900 lira ile 2 bin 500 lira arasında değişiyor. Projenin yatırım maliyeti 200 milyon lira olarak veriliyor. Teslim tarihi ise 2014 yılının ilk çeyreği.
 
İşletmesini kendileri yapacak
 
ByConcept'te yer alan ticari ünitelerin hiçbiri satılmayacak. Şirket otel dahil tüm işletmeyi kendisi üstlenecek. Konut bloğunda ise otel konseptinde hizlet verilecek.  ByConcept Yatırım ve Satış Koordinatörü Mahmut Saymaz, otel konforundaki hizmet ve kaliteyi konut bloğundaki yatırımcılara aylık 150 lira gibi bir aidat ile sunmayı planladıklarını söyledi. Yüksek standartlardaki hizmetin uygun aidat bedeli ile verilecek olması da diğer işletmelerdeki insane gücünün ortak kullanımına bağlandı.  
 
Diğer projeler yolda
 
Şirket bu yıl içinde 3 konut projesine daha start verecek. Ataşehir'de 250 odalı apart otel inşaatı devam ediyor. Bu yıl Ümraniye Tepeüstü'nde de 250 yataklı yeni bir otel daha yapacak. Projeler bunlarla bitmiyor. Ön görüşmeleri yapılmış kentsel dönüşümle hayata geçirilecek 350 daireli rezidans ve kendi arazisi üzerinde yükselecek konut projeleri de bu yıl içinde start alacak yatırımlar olarak karşımıza çıkıyor. Şirket Anadolu yakasında otel yatırımında 1000 yatak kapasitesine ulaşmayı planlıyor.
 
Avrupa yakasında görüşme halinde
 
Şirket Avrupa Yakası'nda ise Basın Expres ve Bayrampaşa'da hazır otel görüşmeleri yapıyor. Mahmut Bayraktar, Arap yatırımcılardan ortaklık teklifleri aldıklarını belirterek, bu teklifleri  değerlendirdiklerini, ileriki yıllarda Kayseri, Konya, Adana ve Antep gibi yerlerde otel yatırımı planladıklarını da söyledi.
 
Sıfır faiz ve 40 ay vade seçeneği
 
Üç blok ve 326 konuttan oluşan projede, 1+0, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve dubleks daire seçenekleri bulunuyor. 40 metrekare ile 200 metrekare arasında değişen dairelerin yüzde 20'si ön satışla satıldı. 79 bin 850 TL'den başlayan fiyatlarla tüketiciye sunulan ByConcept Projesi'nde, sıfır faiz,  yüzde 1 peşinatla 40 ay vade ile daire sahibi olmak mümkün.


Paylaş:

HABERLER