Çalık Holding’in geleneksel iftar sofrası bu yıl Erzincan’da kuruluyor

Çalık Holding’in gelenekselleşen iftarları Anadolu’da devam ediyor. İftar buluşmasının bu yılki durağı Erzincan olacak...
Çalık Holding’in geleneksel iftar sofrası bu yıl Erzincan’da kuruluyor
Çalık Holding’in gelenekselleşen “İftarımızı Anadolu’da Açıyoruz” etkinliği çerçevesinde iftar sofraları bu yıl Erzincan’da kurulacak. Ramazan boyunca her gün 1000 kişiye Erzincan’ın merkezinde yer alan ‘Gemi İş Merkezi’ önünde iftar yemeği verilecek. Çalık Holding’in iftar sofraları, Ramazan ayının birleştirici ve bütünleştirici etkisiyle Erzincanlılar’ı kardeşlik duygusuyla bir araya getirecek.
 
Mübarek Ramazan ayında bereketin çoğaldığına vurgu yapan Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık; “Çalık Holding olarak her yıl Ramazan ayında farklı bir ilimizde memleketimizin insanlarıyla buluşmanın ve ekmeğimizi paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha önce deprem felaketi yaşayan Van’da, geçtiğimiz yıl ise Peygamberler şehri Şanlıurfa’da yaptığımız iftar yemeklerini, bu yıl kardeşliğimizi pekiştirmek için Erzincan’da gerçekleştireceğiz” dedi.
 
Ramazan’da paylaşma duygusuyla birlikte manevi duygulara da ağırlık vermemizin önemine değinen Ahmet Çalık, özellikle bu ayda sağduyu ve tevazu göstermenin gerekliliğini vurgulayarak şunları söyledi: “Anadolu’nun her yöresinde bu toplumun mayasında bulunan ve tüm insanlığa seslenen değerler üretildiğini görüyoruz. Anadolu toprakları tefekkür bakımından verimli topraklardır. Bizler Çalık Holding ailesi olarak geleneksel iftar yemeklerimizi dünyanın en büyük medeniyetlerine ev sahipliği yapmış Anadolu’da gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Pek çoğumuzun köklerinin bulunduğu bu toprakların insanlarının sıcak dostluk duyguları ve samimiyetleri her defasında bizleri oldukça etkiliyor. Bu vesileyle hem bölge sakinlerinin, hem de yurt içinde ve yurt dışında yaşayan kardeşlerimizin Ramazan ayını tebrik ediyor, bu kutsal ayın milletimize ve insanlığa barış, huzur, kardeşlik getirmesini diliyorum”.
 
Çalık Holding Anadolu’da gerçekleştirdiği iftar yemeklerine 2012 yılında başlamış, Van depremi sonrasında örnek bir duyarlılığa öncülük ederek her yıl İstanbul’da düzenlediği geleneksel iftar programını iptal edip, bir ay boyunca kurduğu iftar çadırıyla Vanlılar’ın gönül sofralarına misafir olmuş, bir sonraki yıl ise iftar organizasyonunu Urfa’da yapmıştı. Etkinliğin 3. yılında Erzincan’da 30 gün boyunca dualar eşliğinde  kurulacak olan iftar sofraları, Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi ve Türk Kızılayı’nın da destekleriyle gerçekleştirilecek.  

Paylaş:

HABERLER