Çanakkale'de yeni bir yaşam alanı kuruluyor

Boğaz manzaralı 237 konuttan oluşacak olan ''Konakkale Bosphorus'' projesi, 2013 yılı Ekim ayında tamamlanacak.
Çanakkale'de yeni bir yaşam alanı kuruluyor
Çanakkale'nin Kepez beldesi yakınlarına Başbakanlık Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) hasılat paylaşımı yöntemiyle gerçekleştirdiği proje kapsamında, Makro-Torkam İş Ortaklığı tarafından Çanakkale Boğazı manzaralı 237 konut yapılacak.

Makro-Torkam İş Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, ''Konakkale Bosphorus'' projesini tanıttı.

Son 10 yılda Türkiye'de konut sektöründe çok ciddi atılımlar yapıldığını, başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin bir çok bölgesinde nitelikli yaşam alanlarının hızla yükselmeye başladığını söyleyen Dereli, ''TOKİ'nin hasılat paylaşım yöntemi, genel olarak İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde oluyordu. Hasılat paylaşım yöntemini Çanakkale'de ilk defa TOKİ tarafından sunulması bir şanstır. Biz de bu çerçevede yapılan ihaleye katılarak, en yüksek teklifi vermek suretiyle projemizi gerçekleştirmek üzere kollarımızı sıvadık'' dedi.

Konutların yapılacağı arazinin üniversiteye, Marmara bölgesinin yapılacak en büyük hastanesine yakın olduğunu dile getiren Dereli, şu bilgileri verdi:

''Önemli bir alışveriş merkezi hemen yanı başımızda bulunuyor. Bunun haricinde havaalanı faktörü var. Projemizin lokasyonuna baktığımız zaman Çanakkale'nin tam merkezini tarif ediyor.

Nisan ayında yer teslimini aldık. Proje çalışmalarımızı devam ettirdik. Bu ay içinde de gerekli onay ve ruhsatımızı alarak inşaata başlamayı planlıyoruz. Muhtemelen yine bu ay içinde satış duyurularımızı yapacağız.

Projeyi yaparken temel mantığımız bir konut değil, bir yaşam alanı, şehir kültürü satmaktı. 20 milyon dolar yatırım bedeline sahip projemizde 10 blok ve 237 daire var. Bunlar 1+1'den 4+1'e kadar, bahçe dublekslisinden teraslı daireye kadar, 8 tane tripleks villa ve 8 tane ticaret alanına kadar çeşitlilik arz ediyor.

Proje içinde sosyal donatı olarak yürüyüş yolları, yüzme ve süs havuzu, fitness, sauna hatta kay kay pisti var. Her dairede bir kapalı otopark ile açık otoparklar mevcut. 7 gün 24 saat güvenlik sistemi oluşturulacak. Projenin 2013 yılı Ekim ayında tamamlanması öngörülüyor.''


Paylaş:

HABERLER