Çanakkale'de yeni bir yaşam alanı kuruluyor

Boğaz manzaralı 237 konuttan oluşacak olan ''Konakkale Bosphorus'' projesi, 2013 yılı Ekim ayında tamamlanacak.
Çanakkale'de yeni bir yaşam alanı kuruluyor
Çanakkale'nin Kepez beldesi yakınlarına Başbakanlık Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) hasılat paylaşımı yöntemiyle gerçekleştirdiği proje kapsamında, Makro-Torkam İş Ortaklığı tarafından Çanakkale Boğazı manzaralı 237 konut yapılacak.

Makro-Torkam İş Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, ''Konakkale Bosphorus'' projesini tanıttı.

Son 10 yılda Türkiye'de konut sektöründe çok ciddi atılımlar yapıldığını, başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin bir çok bölgesinde nitelikli yaşam alanlarının hızla yükselmeye başladığını söyleyen Dereli, ''TOKİ'nin hasılat paylaşım yöntemi, genel olarak İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde oluyordu. Hasılat paylaşım yöntemini Çanakkale'de ilk defa TOKİ tarafından sunulması bir şanstır. Biz de bu çerçevede yapılan ihaleye katılarak, en yüksek teklifi vermek suretiyle projemizi gerçekleştirmek üzere kollarımızı sıvadık'' dedi.

Konutların yapılacağı arazinin üniversiteye, Marmara bölgesinin yapılacak en büyük hastanesine yakın olduğunu dile getiren Dereli, şu bilgileri verdi:

''Önemli bir alışveriş merkezi hemen yanı başımızda bulunuyor. Bunun haricinde havaalanı faktörü var. Projemizin lokasyonuna baktığımız zaman Çanakkale'nin tam merkezini tarif ediyor.

Nisan ayında yer teslimini aldık. Proje çalışmalarımızı devam ettirdik. Bu ay içinde de gerekli onay ve ruhsatımızı alarak inşaata başlamayı planlıyoruz. Muhtemelen yine bu ay içinde satış duyurularımızı yapacağız.

Projeyi yaparken temel mantığımız bir konut değil, bir yaşam alanı, şehir kültürü satmaktı. 20 milyon dolar yatırım bedeline sahip projemizde 10 blok ve 237 daire var. Bunlar 1+1'den 4+1'e kadar, bahçe dublekslisinden teraslı daireye kadar, 8 tane tripleks villa ve 8 tane ticaret alanına kadar çeşitlilik arz ediyor.

Proje içinde sosyal donatı olarak yürüyüş yolları, yüzme ve süs havuzu, fitness, sauna hatta kay kay pisti var. Her dairede bir kapalı otopark ile açık otoparklar mevcut. 7 gün 24 saat güvenlik sistemi oluşturulacak. Projenin 2013 yılı Ekim ayında tamamlanması öngörülüyor.''


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05