City Center'da İlkler Bir Arada

Özyurt A.Ş. kamu binaları, rezidans daireleri, ofis alanları ve alışveriş merkezini City Center projesiyle bir araya getiriyor.
City Center'da İlkler Bir Arada

Türkiye’de ve dünyada bir ilke imza atan Özyurt A.Ş. kamu binaları, rezidans daireleri, ofis alanları ve alışveriş merkezini City Center projesiyle bir araya getiriyor. 21 Mayıs Salı günü düzenlenen basın toplantısında lanse edilen City Center, bir çok ilki bünyesinde bulunduruyor.

Hazır beton endüstrisi, taş ocağı işletmeciliği, asfalt üretimi, inşaat taahhüt işleri, kamu projeleri gibi alanlarda faaliyet gösteren Özyurt A.Ş., Esenyurt’ta birçok anlamda ilkleri taşıyan bir projeye imza atıyor.

21 Mayıs salı günü lanse edilen City Center, Esenyurt Belediyesi ile kat karşılığı modeliyle hayata geçiriliyor. 200 bin metrekare inşaat alanına sahip proje bünyesinde hükümet konağı, belediye binası, ilçe emniyet binası, rezidans, ofis blokları ve alışveriş merkezi yer alacak.

ÖZYURT; 2023 VİZYONUN SEMBOLÜ OLACAK

Özyurt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Özyurt; “20 yılı aşkın süredir hazır beton endüstrisi, taş ocağı işletmeciliği, asfalt üretimi, inşaat taahhüt işleri, kamu projeleri gibi alanlarda faaliyet gösteriyoruz. Esenyurt Belediyesi ile kat karşılığı şeklinde inşasına başladığımız City Center projemizle de markalı konut sektörüne güçlü bir giriş yaptık. Cumhuriyet’in 100. yılı vizyonunda devlet ve halkın bir arada olduğu bir düzen ön görülmekte. Bu açından da  City Center projemiz 2023 vizyonunun bir nevi sembolü niteliğinde. City Center’da karma proje konseptini yeniden yorumluyoruz. Kamu binalarıyla birlikte Esenyurt’ta köklü bir değişikliğe imza atıyor ve bölgenin yeni merkezini inşa ediyoruz. Projemiz, kamu binalarıyla, rezidanslarıyla, ofisleriyle, alışveriş merkeziyle bölgenin ana arteri üzerinde yer alan projemiz, çevrenin en hareketli noktası olacak.” dedi.

KADIOĞLU; ESENYURT’U CITY CENTER GİBİ PROJELER GÜÇLENDİRİYOR

City Center basın toplantısında projeyi ve bölgeyi değerlendiren Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu; “Esenyurt, son yıllarda en hızla gelişen bölgelerden biri oldu. Yatırım payı sürekli üst sınırlarda seyrediyor. Bölgede güçlü bir kentsel dönüşüm gerçekleştiriliyor. Tamamına yakınının kaçak olduğu Esenyurt’u baştan aşağıya yeniliyoruz. City Center projesiyle de Türkiye’de bir ilki Esenyurt’a getirmiş olduk. Kamu binalarımızı tüm donatılarıyla birlikte City Center projesine taşıyoruz. Böylece bölgenin merkezini yeniden oluşturuyoruz. City Center gibi projeler Esenyurt’a değer kazandıran projelerdir. Bölgemizde bu tür projeleri her zaman destekliyoruz.” şeklinde konuştu.

170 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Arsa hariç 170 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirilen City Center, Esenyurt’un en kapsamlı projesi olarak öne çıkıyor. 80 ve 180 metrekare arasında değişen 250 rezidans dairenin ve 175 adet ofisin yer aldığı projede, avantajlı ödeme planlarıyla daire sahibi olmak mümkün.

Her zevke hitap edecek şekilde tasarlanan, 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçeneklerinin sunulduğu City Center, metrekaresi 1.750 dolardan  başlayan fiyatlarla ve %1 KDV avantajı ile satışa sunuldu.

ESENYURT’UN YENİ MERKEZİ OLACAK

City Center, bünyesinde yer alan kamu binalarıyla bölgenin yeni merkezini oluşturacak. 130 mağazanın yer aldığı 64 bin metrekarelik alışveriş merkezinin de bulunduğu proje Esenyurt’tun en hareketli noktası olacak.
Projede Haziran ayı sonuna kadar lansmana özel, 0 peşinat ve 36 aya kadar vade farksız eşit taksitli satış imkanı sunuluyor. Bölgenin merkezinde konumlandırılan proje, donatılarıyla Esenyurt’un en haraketli noktasını oluşturacak.

DÜNYADA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

Dünyada ilk kez kamu binaları, rezidans daireleri ve alışveriş merkezini bir araya getiren City Center, karma proje konseptinde çığır açan bir düzen oluşturuyor. Mimarisinde Tures Mimarlık – Dr. Mehmet Alper’in imzasını taşıyan proje, ofis alanları için de büyük avantajlar sunuyor.     Daire seçenekleri ve ofis çözümleriyle her zevke hitap eden projede, deluxe ofis ve Premium ofis tipleriyle lüks donatılara sahip ofis blokları oluşturuluyor.

Kamu binalarına yakınlığıyla ofisler için bir çok anlamda kolaylık oluşturan proje, şirketlerin tüm işlerini en hızlı şekilde yürütülebilmesine olanak sağlıyor.

İnşaatı hızla süren ve %40 tamamlanma oranına erişen proje 2014 yılında tamamlanacak. Proje bünyesinde yer alan sosyal yaşam alanları ve spor alanlarıyla da keyifli bir site yaşamı sunan proje, tüm donatılarıyla bölgenin değerini yukarıya taşıyor.
Esenyurt’un merkezinde konumlanarak ulaşım açısından da avantajlı bir noktaya sahip olan proje, E5 Karayoluna’na 5 dk., TEM Otoyolu’na 5 dk., Atatürk Havalimanı’na  12 dk.3. boğaz köprüsü çevre yoluna ve 3. Havalimanına 15 dakika mesafede bulunuyor.


Paylaş:

HABERLER