CNR Emlak Fuarın’da Vadistanbul Yabancı Yatırımcıların Akınına Uğradı.

CNR Emlak 2013'te Vadistanbul Yoğun Taleple Karşılaştı
CNR Emlak Fuarın’da Vadistanbul Yabancı Yatırımcıların Akınına Uğradı.

Türkiye’de başlayan en büyük projelerden biri olan Vadistanbul Projesi Galatasaray’ın Türk Telekom Standının altına yer alan ve toplam 424 dönüm büyüklüğündeki arazide gerçekleştirilen bir projedir. Birinci etabının inşaatıyla beraber satışına da başlanan projenin bu etabında  1.111 daire bulunuyor.   Gerek oturmak isteyenlerin, gerekse yatırım amaçlı konut edinmek isteyenlerin ihtiyaçları doğrultusunda 1+1’den 5+1’e kadar pek çok farklı büyüklük ve dizaynlarda hazırlanan daireler toplam 56 farklı modele ulaşmış durumda. Temmuz 2014’te ilk etabın teslimlerinin gerçekleştirilmesi hedeflenen Projeye Fuar’da taleplerinde oldukça yoğun şekilde sürdüğünü gözlemledik.

Vadistanbul İcra Kurulu Üyesi Alpay Çepni’den aldığımız bilgilere göre; Projesinin 2. Etabı 86 dönüm üzerine gerçekleştirilecek. Projeden konumlandırılacak Caddenin uzunluğu 760 metre olacak. Söz konusu caddenin 2 ucunda da 5 yıldızlı oteller yer alacak. Kapalı alışveriş merkezi de tasarlanan projenin 2. Etabında 180.000 metrekarelik ofis alanı bulunacak.  Bütün bu ofis katlarının alt kısımlarında bulunacak cadde mağazalarının toplam büyüklüğü yaklaşık 30.000 metrekare olacak. Kapalı alışveriş merkezininde 70.000 metrekare olması planlanan projede toplamda 100.000 metrekarelik bir alışveriş kompleksi yer almış olacak.

Alpay bey Projenin 3. Etabında da yaklaşık 100.000 metrekarelik bir ofis alanı bulunacağınadair bilgi verdi.  Toplam satış hasılatının 2.5 milyar dolar olması hedeflenen Proje ye ziyaretimiz esnasında  yabancı yatırımcılarında yoğun ilgili olduğunu gördük.  Proje’de yabancılara satış oranının yaklaşık %10 olduğunu belirten Alpay bey. Bu satışların tamamına yakın oranının oturum amaçlı alındığını belirtti. Vadistanbul’un toplam satışlarının %80 yakın kısmının oturum amaçlı olduğunu ve bununda ilerleyen dönemlerde 2. El piayalarında çok olumlu etkilere yol açacağına dair bilgi aldık.

CNR 2013 Emlak Fuarına gelen pek çok yabancı yatırımcı var ve görülen oki bu yabancı yatırımcılar İstanbul’a ciddi alımlar yapmak üzere gelmişler. Vadistanbul’da yarattığı değer, konumu ve vizyonel bakışıyla bu yatırımcıların gözünden kaçmıyor.  Bizim gözlemimiz Vadistanbul fuar süresince standları en yoğun projelerinden biri oldu.


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05