DKY İnşaat ve Metropolist Yapı'dan yeni proje : Lokum evler

İbrahim Dumankaya Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren DKY İnşaat, Metropolist Yapı ile birlikte İstanbul Aydınlı’da konumu, manzarası ve imkanlarıyla masal gibi bir hayat sunmaya hazırlanıyor.
DKY İnşaat ve Metropolist Yapı'dan yeni proje : Lokum evler

DKY İnşaat ve Metropolist Yapı’dan ‘Lokum’ gibi evler

İbrahim Dumankaya Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren DKY İnşaat, Metropolist Yapı ile birlikte İstanbul Aydınlı’da konumu, manzarası ve imkanlarıyla masal gibi bir hayat sunmaya hazırlanıyor. DKY İnşaat ve Metropolist Yapı ortaklığı Kartal’da yer alan ofis projesi Metrowin Tower’dan sonra bu kez de Lokum Evler projesine imza atıyor.
DKY inşaat ve Metropolist Yapı, Tuzla’da inşa edecekleri Lokum Evler Projesi’ni düzenledikleri basın toplantısıyla tanıttı. Emlak sektörüne yeni bir soluk getirecek projenin tanıtımına DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya ve Metropolist Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Derbazlar katıldı.
 
DOĞAYA DOKUNAN OPTİMUM METREKARELER
Lokum Evler Projesi ile İstanbul’da masal gibi bir hayat sunmayı hedeflediklerini vurgulayan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, “Projemizde insanların doğaya dokunabilecekleri bir hayat sunuyoruz. Şehir yaşamı toplumsal ilişkilerimizi ve kültürümüze özgü sosyal yaşantımızı değiştiriyor. Biz de Lokum Evler projemizde mahalleli olma kültürünü ve nostaljik komşuluk ilişkilerini yeniden canlandırmak istedik ve doğayla iç içe sosyal peyzaj alanları oluşturduk, bu nedenle peyzajımızı da Sosyal Peyzaj olarak adlandırdık” dedi.
Metropolist Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Derbazlar ise aile yaşamını öncelik aldıklarını belirterek,  “Daire planlarının  tamamında  fonksiyonel metrekareler kullanılarak yaşam kalitesini ön planda tuttuk .Yaşam alanlarını maksimum kullanıma  yönelik düzenledik ve modern yaşama ve aile konseptine uygunluğunu öncelik aldık” diye konuştu.
 
AİDATLAR DERT EDİLMEYECEK
Kira tutarındaki aidatların Lokum Evler’de olmayacağını vurgulayan Ali Dumankaya, “Lokum Evler Projesini aidat tutarlarını makul düzeyde tutma hedefiyle planladık. Projedeki peyzaj alanları bölgedeki iklimsel veriler, topoğrafya, seyir ve rüzgar unsurları gözetilerek tasarlandı. Aidat tutarlarını artıran su öğeleri yerine doğayla bütünleşen ve uyum sergilenen ağaç, bitki ve çiçeklerin kullanılmasıyla oluşturulan yürüyüş yolları, bisiklet parkurları ve seyir teraslarıyla zengin, sosyal bir peysaj deneyimi sunarken aidatların da makul seviyelerde tutulmasını sağladık” dedi.
 
AVANTAJLI  LOKASYON VE BÖLGEYE DEĞER KATAN PROJE
Lokum Evler çevresine değer katacak bir proje olacak. Tuzla Sahiline 8, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 6,  alışveriş merkezlerine 14, üniversiteler bölgesine 12 dakika mesafede olacak projenin sosyal ve sportif alanlara yakınlığı da avantajlarından bir diğeri.
 
1.998 TL’DEN BAŞLAYAN METREKARE FİYATLARI
Lokum evler projesinin park alanı dahil toplam 53 dönüm arazi üzerine kurulacağını belirten Ömer Derbazlar  Proje hakkında şunları söyledi: “Fiyat açısından projenin ulaşılabilir  olmasını istedik. Her dairede balkon, bahçe katlarında ise daireye özel bahçe kullanımı bulunan  proje  farklı tiplerde  2+1 ve 3+1 toplam 722 adet daireden oluşacak. Metrekare fiyatları 1.998TL’den başlayacak.” 
 
LANSMANA ÖZEL %30’A VARAN ÖZEL İNDİRİM
Teslim tarihinin 2016 Aralık ayı olacağı ön görülen projede  Eylül sonuna kadar devam edecek lansman özel  indirimi  sayesinde ;
328 bin TL’den başlayan 2+1 daireler  %30’a varan indirim avantajıyla 237 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulurken;
430 bin TL’den başlayan 3+1 daireler %30’a varan indirim avantajıyla 310 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
Firma bünyesinde 24 aya kadar 0 faizle vadelendirme imkanının yanı sıra %0,85 den başlayan oranlar ile  banka kredisi imkanı da sunuluyor. Lansman dönemine özel %18 indirim avantajına ek olarak peşin ödemelerde yapılacak  %12 indirimden faydalanmak isteyenler projeye yönelik 2000 adet ön talep toplandı. Proje satışları Kartal Dumankaya Vizyon’da yer alan satış ofisinde devam edecek.


DİĞER HABERLER