Dumankaya İkon “Gökdelen Ödülü” yarışmasında finalde

"Gökdelen Ödülü” yarışmasında “Dumankaya İkon” finale kalan 10 proje arasında yer aldı.
Dumankaya İkon “Gökdelen Ödülü” yarışmasında finalde
Yüksek binalar ve ikonik yapılar hakkında küresel bir veri sağlayıcısı olan Emporis’in her yıl düzenlediği dünyanın en iyi mimari projelerinin yarıştığı “Gökdelen Ödülü” yarışmasında  “Dumankaya İkon” projesi finale kalan ilk on proje arasında yer aldı.
 
Dünyanın dört bir yanından gökdelenler ve nefes kesen mimari projeler hakkında bilgi paylaşımı sağlamak amacıyla hizmet veren Emporis’in düzenlediği “Gökdelen Ödülü” yarışmasında “Dumankaya İkon” finale kalan 10 proje arasında yer aldı. 
 
Yapılar hakkında küresel bir bilgi sağlayıcısı olan Emporis’in her yıl düzenlediği “Gökdelen Ödülü” yarışmasında finalistler, yıl içerisinde tüm dünyada gerçekleştirilen ve yarışmanın kriterlerine uygun proje bilgilerinin yer aldığı kendi veritabanı üzerinden otomatik olarak seçiliyor. Tasarım ve işlevselliği bir araya getiren en iyi mimar ve projeyi seçmek amacıyla yapılan yarışmada finale kalan 10 proje ise, Emporis editörlerinin oluşturduğu jüri tarafından yapılan oylamalar sonucu belirleniyor.   
 
Dizayn olarak geleceğe yönelik, yapısal mühendislik, çevresel sürdürülebilirlik ve kiracı konaklama gibi alanlarda yeniliklere yol açan binaların finalist olabildiği yarışmada, projenin en az 100 metre uzunluğunda olması ve mimari tasarım ve işlevselliği bir arada bulundurması koşulu bulunuyor. Kasım Ayı içerisinde ilk 3’e giren projenin belli olacağı yarışmanın sonuçları Emporis’in web sitesi üzerinden yayınlanacak. 
 
TAGO Mimarlık tarafından özgün mimarisi ile şehrin yeni sembollerinden biri olarak tasarlanan Dumankaya İkon, Anadolu Yakası’nın merkezi Göztepe’de 41’er ve 40 katlı 3 kulenin birleşmesinden oluşan İstanbul’un ilk üçüz gökdeleni.   Elips formda inşa edilen kuleler ara katlarla birbirlerine bağlanıyor. Mimarisiyle büyük beğeni toplayan bu projede 1022’si residence, 31’i home office 1053 daire bulunuyor.

Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05