Dumankaya İkon'a Kardeş Geliyor

Dumankaya Holding, Göztepe'de inşaatı devam eden "İkon" projesinin hemen bitiminde bölgeye ikinci bir rezidans inşa edecek.
Dumankaya İkon'a Kardeş Geliyor

2013' yılı için planlanan proje, İkon'u gölgede bırakacak iddia ile yükselecek. Kurulduğu günden bu yana toplam 12 bin konut üreten Dumankaya İnşaat, yatırımcılarına çok kazandıracak yeni projeler tasarlamaya devam ediyor. 2012 yılını daha çok 2011 yılı sonunda lansmana çıktığı projelerin hayata geçirilmesi için planlayan şirket 2013 yılında ise Göztepe'ye yeni bir rezidans projesi inşa etmeyi hedefliyor. Bunun ile ilgili çalışmalar şu anda başladı. Şirket, projeyi 2013 yılında hayata geçirecek. Dumankaya Holding Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, 2012 yılını devam eden projelere ağırlık vererek geçireceklerini dile getirdi. Dumankaya, 2013 yılının ilk projesinin ise Göztepe'de yükseleceğini kaydetti.

Hayaller burada şekillenecek

Yeni proje halen inşaatı devam eden İkon projesinin önünde E5'in yakınında yükselecek. Yer olarak finans merkezine daha yakın bir lokasyonda yer alacak. Proje ile ilgili henüz net hiçbir çizim yok. Ancak Uğur Dumankaya, sınırları zorlayacaklarını ve İkon projesini gölgede bırakabilecek bir yapı hayal ettiklerini söyledi.

Kazançlı yatırım

Yaptıkları her konutun hem modern yaşam alanı olması aynı zamanda da sahiplerine kazandırmasını istediklerini bu nedenle kar marjını düşük tutup, kaliteyi yükselttiklerini vurgulayan Uğur Dumankaya, yaptıkları konutlarda kazan kazan ilkesi ile hareket ettiklerini söyledi.

450 milyon ciro hedefliyor

Şirket 2012 yılında 450 milyon lira ciro hedefliyor. 1 milyar 350 milyon liralık başlamış ve yeni başlayacak proje portföyü bulunan Dumankaya Holding'te 14 projenin inşaatına devam ediliyor. İnşaatlar Pendik, Maltepe, Kurtköy, Aydınlı Tuzla, Göztepe, Bahçeşehir ve Halkalı bölgelerinde yükseliyor.

3 bine yakın konut sahibi ile buluşacak

2012 yılı genelinde şirketin teslim edeceği birçok projede bulunuyor. Bunlar arasında İkon, Adres Lobi, Dizayn, Modern projeleri yer alıyor. 2012 yılında teslim edilecek konut sayısı ise 2 bin 626 adete ulaşıyor
 
Yabancılarla da görüşüyor

Şirket farklı projeler için yabancı yatırımcılarla da proje bazında görüşmeler yapıyor. Uğur Dumankaya, 2008 krizi öncesinde yabancı yatırımcılarla görüşmeler yaptıklarını, hala da zaman zaman farkı kişilerle görüştüklerini kaydediyor. Ancak yabancılarla anlaşma yapmanın çok kolay olmadığına dikkat çeken Dumankaya, proje bazındaki ortaklıklarda kazan kazan sisteminin olması gerektiğini ve bir tarafın zayıf yönü ile öbür tarafın güçlü yanının birleşmesi gerektiğini söylüyor.

Satışlar bir anda artırmaz

Mütekabiliyetle ilgili görüşlerini de aktaran Uğur Dumankaya, “Yasa çıktıktan sonra bin bir anda satışların artacağına inanmıyorum. Bunun için zaman gerekli. Ondan sonraki süreçte ise satışların artacağına ve ciddi bir ihracat kalemi oluşturacağına inanıyorum. Üstelik tüm girdileri de iç piyasadan karşılanacak bir ihracat olacak. Bu konuyu çok önemsiyoruz ve yasanın eksiksiz olarak çıkmasını arzu ediyoruz. Satışların artması için kendimizi net olarak anlatmamız, yurtdışındaki fuarlara katılmamız, organize olarak ortaklaşa satış ofisleri kurmamız ve acentelerle anlaşmalar yapılması gerekiyorî bilgisini verdi.

İkon'a yabancı ilgisi

Göztepe'de yükselen İkon projesi özellikle İngilizler başta olmak üzere yabancı yatırımcılar tarafından talep edilen bir proje olarak yükseliyor. Yabancı ilgisinin nedeni olarak ise finans merkezine yakınlık gösteriliyor. 2013 yılında inşa etmeyi planladıkları projeye de yabancılardan yoğun talep geleceği söyleniyor.


Paylaş:

HABERLER