Dumankaya İnşaatın Gelişimi

İnşaat Sektörünün Önemli İsmi Dumankaya'nın Gelişimi
Dumankaya İnşaatın Gelişimi

Kurulduğu 1963 yılından beri dönemin şartlarına ve tercihlerine uygun konut projeleri üreten Dumankaya İnşaat, 90'lı yıllardan itibaren hem kent içi hem kent çevresinde gelişmekte olan yeni yerleşim birimlerinde önemli projelere imza atmıştır.

Yarım asırlık tecrübesiyle, 1990’lı yıllardan itibaren "kent insanının doğal hayata uyumlu bölgelerde yaşama isteğini" göz önüne alarak İstanbul’un çeşitli bölgelerinde her biri farklı bir mimari anlayışa sahip, her biri yeni bir yaşam biçimi sunan projeleri hayata geçirmiştir.

Dumankaya’nın “Kente kimlik katan yaşam alanları kazandırmak’’ misyonuyla değişime ve gelişime açık, müşteri odaklı, yenilikçi projelerinden, Gümüş Vadi Villaları, Dragos Drive, Yenişehir Evleri, Çekmeköy Evleri, Gizli Bahçe Konakları, Dragos Drive 34, Kelebek Vadisi Evleri, Gizli Bahçe Evleri, Manzara Konakları, Trend, Akdeniz Evleri, Konsept İstanbul, Trend Ekstra, Dumankaya Minimal, Flex Ataşehir, Kartal'ın "landmark projesi" Dumankaya Vizyon, Türkiye’nin ilk üçlü kulesi Dumankaya İkon, Dumankaya Adres, Dumankaya Adres Botanik, Dumankaya Modern, sahiplerine teslim edilmiştir.

Bugüne kadar 20 bine yakın konutun inşasına imza atan Dumankaya’nın, inşaatı devam eden yaşam merkezleri, Dumankaya Modern Vadi, Dumankaya Miks, Dumankaya Konsept Halkalı, Dumankaya Ritim İstanbul, Dumankaya Horizon ve hi-Fit’tir.

Türkiye’nin en çok tercih edilen 5 yaşam alanı geliştirici şirketinden biri olma başarısını yakalayan Dumankaya, istikrarlı bir grafik üzerinde seyreden, şeffaflık ve modern kurumsal yönetim ilkeleri doğrultusunda hazırlanan finansal bilgileri ile 2012 yılında Capital 500 Türkiye listesinde cirosunu en çok artıran 25 firma arasında 3. sırada yer almaktadır.

Yine aynı yıl verileri ile Fortune 500 Türkiye listesinde en hızlı yükselen 5.  firma unvanını alan Dumankaya, GFK Türkiye tarafından düzenli olarak yapılan Marka Bilinirliği Araştırması’nın 2013 yılı sonuçlarına göre de bilinirlikte ve marka cazibesinde akla gelen ilk 2 markadan biri olmuştur.

Dumankaya, bugün inşaat başta olmak üzere otomotiv, rent a car, sigorta ve PVC kapı pencere üretimi alanında hizmet veren bir şirketler topluluğuna dönüşmüştür. 

Dumankaya, köklü geçmişinden aldığı güç ile odaklanma, farklılaşma, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik temelleri üzerine kurduğu çalışma anlayışını koruyarak yeni projeler üretmeye ve yeni başarı hikâyeleri yazmaya devam edecektir.


Paylaş:

HABERLER