Dumankaya Toyota 'dan Geleceğe Yeşil Bir Adım

Dumankaya , “Toyota Çevre ve Yenilikçi Fikirler” projesi kapsamında Kıraç okulları işbirliği ile “Karbon Salınımını Azalt Geleceğe El Uzat” isimli sürdürülebilir ulaşım projesini gerçekleştirdi.
Dumankaya Toyota 'dan Geleceğe Yeşil Bir Adım
Dumankaya, geleceğin teminatı çocuklara daha güzel bir dünya bırakmak ve çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Toyota Çevre ve Yenilikçi Fikirler” projesi kapsamında Kıraç Okulları öğrenciler ile birlikte sürdürülebilir ulaşım projesini hayata geçirdi. 
 
Kıraç Okulları ve Dumankaya Toyota ortaklığında gerçekleştirilen projede, karbon salınımını azaltmak için aynı bölgede oturan birden çok öğrenci ve personelin birlikte taşınması amaçlandı. Dumankaya Toyota çalışanlarının öğrencilere karbon salınımı hakkında verdikleri eğitim ile start alan projenin sonunda fazladan 3.5 ton karbon atılımının önüne geçildi. 
 
Projenin sonunda Dumankaya Toyota tarafından temin edilen atık lastik ve yedek parçalar ile oluşturulan sanat eserleri ve çalışmalar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Dumankaya Toyota’da düzenlenen etkinlikler ile birlikte tüm çocuklar ve ailelerin beğenisine sunuldu. 
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Dumankaya Onursal Başkanı Halit Dumankaya sözlerine çocukların bayramını kutlayarak başladı. Geleceğimizin güvencesi çocukların barış ve sevgi dolu bir dünyada kardeşçe yaşamalarını temenni eden Dumankaya, büyükler olarak kendilerine çok önemli görevler düştüğünü belirtti. Halit Dumankaya sözlerine şöyle devam etti. “ Siz akıllı ve bilinçli çocuklar ile ülkemiz gelecekte dünyanın en önemli merkezlerinden biri olacaktır. Çevre bilinciniz ile doğayı koruyacağınıza yeşilliklerimize ve denizlerimize sahip çıkacağınıza sonsuz güveniyorum. Sahip olduğunuz çevre bilincini dışarıda arkadaşlarınıza da aktarmanızı bekliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tekrar tebrik ediyor sizlerle birlikte ülkemizin ve insanlığın daha da yükseleceğine inanıyor hepinizi sevgi ile kucaklıyorum dedi”
 
Yapılan etkinlikte ilk akülü Toyota'larını test eden çocuklar, ayrıca yüz boyama, resim çalışmaları ve farklı oyunlar oynama fırsatı buldu. Çocuklara bu anlamlı günde çeşitli hediyeler verildi.

Paylaş:

HABERLER