Ece Türkiye ve Afyon Girişim Yeni Projesini Tanıttı.

ECE Türkiye ve Afyon Girişim A.Ş., Batı Anadolu’daki yeni Alışveriş Merkezi projesini tanıttı
Ece Türkiye ve Afyon Girişim Yeni Projesini Tanıttı.

Istanbul, Hamburg / 20 Kasım, 2013 – Türkiye’de büyük ölçekli alışveriş merkezi projelerinin geliştirilmesi, planlanması, gerçekleştirilmesi, kiralanması ve yönetimi alanında hizmet vererek başarılı projelere imza atan ECE Türkiye, Batı Anadolu’da bir kavşak noktası olan Afyonkarahisar’da hayata geçirilecek yeni alışveriş merkezi ile Anadolu’da büyümeye devam ediyor. Projenin yatırımcısı Afyon Girişim A.Ş. ile yapılan anlaşma gereğince ECE Türkiye, alışveriş merkezinin konsept planlamasını, kiralamasını ve uzun dönemli yönetimini üstlenecek.

 

42.000 m2 kiralanabilir alana sahip yaklaşık 160 mağazadan oluşan projede, ulusal ve uluslararası moda markaları, çok katlı mağaza, hipermarket, teknoloji market, sinema, eğlence üniteleri ve 2.000 kişi oturma kapasiteli yeme içme alanının yanısıra dünya mutfağından örnekler sunan seçkin kafe ve restoranlar da yer alacak. Açık ve kapalı olmak üzere toplam 1.150 araç kapasiteli otoparkın da bulunduğu, harfiyat çalışmaları devam eden projenin inşaatına Aralık 2013’te başlanması ve alışveriş merkezinin 2015 yılında açılması planlanıyor. Afyon’daki Alışveriş Merkezi’nin toplam yatırım hacminin yaklaşık 120 Milyon ABD Doları olması öngörülüyor.

 

ECE Türkiye Genel Müdürü, Andreas Hohlmann: “Afyon, Batı Anadolu’da çok stratejik bir lokasyonda yer alıyor. Önemli merkezleri birbirine bağlayan kara ve demiryolları Afyon’dan geçiyor. Bizim projemiz de Afyon şehir merkezinde hayat bulacak. Afyon’un kalp atışlarının duyulacağı bu önemli projede, yatırımcımızla yaratacağımız sinerji ve bizimle ilerleyeceklerine inandığımız seçkin markalar ile bölgeye değer katacağımızı düşünüyoruz” dedi.

 

Kaplıcaları zengin doğal kaynakları, kültürel dokusu ile önemli turistik değerlere sahip olan Afyon’un eski otogar alanında yapılacak alışveriş merkezi projesi, şehrin tam merkezinde İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya yollarının kesişiminde yer alıyor. Hem özel, hem de toplu taşıma araçları ve yaya yoluyla kolaylıkla ulaşılabilecek bir konumda. Kentsel dönüşüm kapsamında yeni konut projelerinin planlandığı çekim alanında yaklaşık 700 bin kişi yaşıyor.

 

Perakende Günleri 2013 kapsamında düzenlenen proje tanıtım toplantısında konuşan, Afyon Girişim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karacak “Afyonlu işadamları tarafından Afyon için yapılan bu projenin, şehrimizin yüzakı projelerinden olacağına inanıyoruz. Bu önemli projede, ECE Türkiye ile ilerlemekten mutluluk duyuyoruz. ECE Grubu’nun ulusal ve uluslararası alandaki deneyimini de arkamıza alarak başarı kazanacağımıza inanıyoruz” dedi.


Paylaş:

HABERLER