Ergsan İnşaat 'tan, zamandan ve maliyetten tasarruf ettiren çözümler

ERGSAN İnşaat, Avrupa’da yaygın olan tüm inşaat hizmetleri için tek muhatap inşaat sistemini Türkiye’ye taşıyor.
Ergsan İnşaat 'tan, zamandan ve maliyetten tasarruf ettiren çözümler
 
Mimari proje çiziminden dış cephe giydirmeye kadar inşaata dair tüm yapı işlerini, A’dan Z’ye aynı çatı altında topluyor. 
 
Kocaeli’nde doğup İstanbul’da büyüyen ERGSAN İnşaat A.Ş, yatırımcıya zamandan ve maliyetten tasarruf sağlıyor. 
 
Gelecek 20 yılda ekonominin lokomotifi konumuna gelecek kentsel dönüşüm tüm hızıyla devam ederken, inşaat firmaları da zamandan ve maliyetten tasarruf etmenin telaşı içerisindeler. Bu yüzden de sürekli maliyetleri aşağıya çekebilmenin, kaliteli ve anahtar teslimi iş yapabilmenin yollarını arıyorlar.  Sektörde var olan tek muhatap sistemiyle çalışamama açığından yola çıkan ERGSAN İnşaat, 2002 yılından beri hem yatırımcılar hem de inşaat firmaları için yeni nesil ekonomik çözümler sunuyor. İnşaat boyunca yaşanan en büyük sıkıntılardan bir tanesi, her malzemenin farklı bir firmadan tedarik ediliyor olmasıdır. Çoğu kez zamanında hizmet alamamak hem zaman kaybına yol açıyor hem de işçi maliyetlerini artıran sancılı bir süreç yaratıyor. Özellikle işleyişteki aksamalar ERGSAN İnşaat’ın sonuca yönelik çözüm odaklı ortaya koyduğu “anahtar teslim inşaat”, sektöre rahat bir nefes aldırıyor. İnşaatın tek bir elden çıkması sayesinde firmalar, inşaatın her aşamasında sadece ERGSAN İnşaat ile muhatap oluyorlar. ERGSAN İnşaat,  Avrupa’da oldukça yaygın olan bu sistemi Türkiye’ye taşıyarak inşaat sektöründeki kalite çıtasını yükseltiyor.
 
Tek muhatap sistemi Türkiye’de 
2008-2013 yılları arasında TMMOB Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanlığını yürüten Mimar Yalçın Ergen tarafından kurulan ERGSAN İnşaat, yap-sat konut projeleri, yurtiçi-yurtdışı zincir mağazalar, endüstriyel yapılar ve özellikli inşaatların yapımında aktif rol oynuyor. ERGSAN İnşaat’ın, Kocaeli Eczacı Odası, Kocaeli Barosu, Kalibre Boru A.Ş, Petroyağ A.Ş, Yücel Boru A.Ş, Kocaeli Ramada Plaza Oteli, Kocaeli Çağın Göz Hastanesi, Datateknik A.Ş, Çayırova Belediye Başkanlığı Binası, Gebze Güzeller Organize Sanayisi İdari Binası gibi fabrikadan otele kadar birçok önemli projenin detaylarında imzası bulunuyor. Mimari çizimden dış cephe giydirmeye, dekorasyondan ışıklandırmaya, ara bölme sistemlerinden ofis mobilyasına kadar inşaata dair her şey için paket çözüm sunan ERGSAN İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Yalçın Ergen: “Konsept projelerin yanı sıra uygulama projelerin de tüm detaylarını üstleniyoruz. 14 kişilik mimar, iç mimar ve inşaat mühendisi ekibimiz ile projelendirme ve uygulama konusunda uzman bir bakış açısı getirmeyi amaç edindik. Aynı zamanda ofis mobilyaları konusunda Türkiye’nin en kaliteli firmalarından Nurus’un Kocaeli bölge bayisi olmak gibi önemli markaların bayiliklerini bünyemizde barındırmak, müşterilerimize ciddi anlamda ekonomi ve zaman avantajı sağlıyor.” açıklamalarında bulunuyor. Son kullanıcının tüm taleplerini en baştan doğru planladıklarını söyleyen Mimar Yalçın Ergen, tek muhatap sistemi sayesinde firmaların hiçbir sorunla karşı karşıya kalmadıklarını ve inşaat süreçlerini ciddi şekilde azalttıklarını, maliyet külfetlerini de ortadan kaldırdıklarını belirtiyor. 

Paylaş:

HABERLER