Eroğlu'ndan yeni yılda 5 yeni proje

2011 yılında konut projeleri ile adından söz ettiren Eroğlu, yılın son çeyreğinde yatırımlarına devam ediyor.
Eroğlu'ndan yeni yılda 5 yeni proje

2012'de yatırımlarının 3.2 milyarı bulacağını söyleyen Nurettin Eroğlu, Türkiye'nin en büyük ilk 3 karma projelerinden birini Seyrantepe'ye yapacaklarını da açıkladı.
 
2011 yılında hayata geçirmeye başladıkları projeler ile adından söz ettiren Eroğlu, yılın son çeyreğinde de yatırım ataklarına devam ediyor. Dün düzenlenen basın toplantısında konuşan Eroğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, iki yeni projeye daha başladıklarını kaydetti. Son dönemde lansmanı gerçekleşen  Platform Merter ve Florya Ekşinar Konakları projelerinin yanı sıra Kağıthane’de yer alan Ofishane ile Bursa Nilüfer’de yer alan projelerini tanıtan Eroğlu, “Güçlü sermayemiz, çalışkan ekibimiz ve doğru projelerimiz ile pazarda daha uzun süre var olacağız. Daha ilk gün dile getirdiğimiz “3 yıl içerisinde sektörün ilk 5’i arasına girme” hedefine hızla koşuyoruz.”dedi. Eroğlu Yapı Genel Müdürü Feyyaz Karabekiroğlu 32 bin metrekare kiralanabilir alanı bulunan, 55 bin 664 metrekare inşaat alanına sahip, 120 milyon lira yatırım bedeli ile hayata geçirilen ofis projesi Ofishane'yi 2012'nin ikinci yarısında teslim etmeyi planladıklarını kaydetti.  Eroğlu Yapı Satış ve Pazarlama Direktörü Aybars Kızılsencer ise Bursa'da hayata geçirdikleri, biri 28 diğeri 23 katlı rezidans kuleleri, teras evleri, Uludağ manzarası ve cadde üzerinde yer alan mağazalardan oluşan son projelerinin satış ofisinin; ekim ayı sonunda hizmete gireceğini belirtti.
 
Merter Platform Türk firmalarının kalkabileceği uçak pisti olacak
 
Platform Merter ile karma kullanımlı ilk projelerini hayata geçirmeye başladıklarını ifade eden Eroğlu , “Platform Merter”de yer alan Fashion Park; tekstil sektörünün, dünyaya çok daha hızlı entegre olabileceği, iş hacmini genişletebileceği ve ihracatı artırabileceği yeni ve modern yüzü, yeni dünya markalarını oluşturmada önemli bir üssü olacak. İçinde defile yerleri, show roomları barındıran Merter'deki projemizi Türk markalarının kalkabileceği uçak pisti olarak görüyorum. Türkiye'nin 10 dünya markası çıkarma hedefinde 5 markanın buradan çıkacağına inanıyorum.”dedi. Yıl sonuna kadar Seyrantepe'de Türkiye'de ilk 3 proje arasına girecek karma projeyi de hayata geçireceklerini de sözlerine ekleyen Eroğlu, Kıraç'ta 110 bin metrekarelik lojistik park yapacaklarını söyledi. Eroğlu ayrıca  ''Bu sene 10 projeye başladık ve bunun 6 tanesini 2012 yıl sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz. Projelerin ortalama 2 yılda biteceğini düşünürsek her sene 5 proje bitirip 5 proje koymayı hedefliyoruz. 2012 yılında 5 yeni proje geliştireceğiz. 2012'de yatırımlarımız 3,2 milyar liraya ulaşacak. 3 yıl içerisinde sektörün ilk 5'i arasına girme hedefine hızla koşuyoruz'' dedi.


Paylaş:

HABERLER