Evinizin Riskini Merak Mı Ediyorsunuz?

Evinin depreme karşı dayanıklılığını öğrenmek isteyen vatandaşların İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin BİMTAŞ şirketine yoğun talepte bulunduğunu açıklayan Başkan Topbaş, “BİMTAŞ’ın müracaatları Ocak ayına kadar dolu” dedi.
Evinizin Riskini Merak Mı Ediyorsunuz?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb ve beraberindeki heyetin ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bir gazetecinin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Şirketlerinden BİMTAŞ’ın yapıların dayanıklılık testiyle ilgili çalışmaları hakkındaki sorusu üzerine Kadir Topbaş, şöyle konuştu;

“Vatandaşlarımız yapıların deprem riski taşıyıp taşımadığını öğrenmek adına BİMTAŞ’a başvurular yoğun şekilde devam ediyor. BİMTAŞ, aldığı müracatları sıraya koymaktadır. Ocak ayına kadar aldığı müracatlar doldu. İstanbul'daki test çalışmaları uzun sürebilir. Daha erken cevap almak isteyen vatandaşlar başka kurumlara da müracaat edebilir. İstanbul’da sağlıklı yapılar yapmak için gerekli adımlar atılacak. İstanbullulara belediye olarak bu yönde her türlü desteği vereceğiz.”

Metrobüs yolundaki kaza hız ihlalinden

Avcılar'da halk otobüsünün metrobüse çarpması ile ilgili soruyu da cevaplandıran Kadir Topbaş, metrobüs hattındaki bariyerlerin esnek olması gerektiğini ve sert bariyerlerin ölümcül kazalara neden olduğunu kaydederek, “Metrobüs hattında zaman zaman bu tür kazalar yaşamaktayız. Bunun sebebi trafik kurallarına dikkat edilmeyişidir. Artık şehir içerisindeki sürat sınırlamaları önemlidir. Kent içerisinde istenilen hız yapılamaz. Verilen sınırlara dikkat edilmeli” dedi.

Kazada yaralananlara acil şifalar dileyen Topbaş, “Metrobüs hattı kaza nedeniyle uzun bir süre trafiğe kapatıldı. Vatandaşlarımız da bu konuda mağdur oldu. Ekonomik kayıplardan, sağlık kayıplarına kadar kayıplar yaşandı. Trafik kuralları uzmanlık sonucu oluşmuştur ve mutlaka uyulmalıdır. Metrobüs hattında günde 700 bini aşkın yolcu taşıyoruz. Belikdüzü’ne gittiğinde bu rakamın 1 milyonu bulacağını tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu.
 


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05