Evora İstanbul Deniz satışa sunuldu

Teknik Yapı, 1.322 konuttan oluşan Evora İstanbul Deniz projesinde satışlara başladı.
Evora İstanbul Deniz satışa sunuldu

Teknik Yapı, Evora İstanbul Deniz projesindeki 1.322 daireyi özel bir kampanya ile satışa çıkardı. Fiyatların 109.400 liradan başladığı yeni projede, peşinat ve faiz sıfıra inerken, ilk ödeme altı ay erteleniyor.
 
Teknik Yapı, 2012 yılına 1.322 daireden oluşan Evora İstanbul Deniz projesinin satışı ile başlıyor. Ekonomik fiyat ve büyüklüklerden oluşan Evora İstanbul Deniz projesi, sıfır faiz, sıfır peşinat ve 6 ay ertelemeden oluşan çok özel bir kampanya ile satışa sunuluyor.
 
İstanbul Finans Merkezi’nde somut adımların atılmasıyla birlikte Ankara’dan İstanbul ‘a taşınacak olan bankalar ve finans kuruluşlarında çalışan başkentlilerin gözü İstanbul’a çevrildi” diyen Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım, Evora İstanbul Deniz projesinin dışa dönük yanının ağır basacağını belirtiyor. Durbakayım “Finans Merkezi’nde ve merkeze ulaşım kolaylığı olan bölgelerden konut arayışına başlayan  Ankaralıların büyük bölümü zorunlu göçlerini daha ekonomik ve yaşanabilir hale getirmenin yöntemini Evora İstanbul Deniz ile buldular” yorumunu yapıyor.
 
Projede yer alan dairelerin yüzde 70’inden fazlasının deniz manzarasına sahip olduğunu vurgulayan Başkan Nazmi Durbakayım, gerek İstanbul’da yaşayan beyaz yakalılar gerekse Ankara’dan İstanbul’a yerleşmek için hazırlık yapan vatandaşlarımızın büyük bir kısmı 1+1 tipi daire talebinde bulunduğunu belirtiyor. Durbakayım, “Evora İstanbul  Deniz’deki dairelerin yüzde 68’ini oluşturan 912 adet daire 1+1, yüzde 31’ini oluşturan 396 adet daire ise 2+1 tipinde olacak. Geriye kalan dairelerin 9 adedi stüdyo, 4 adedi ise 3+1 tipinde olacak. Bunlara ek olarak bu dairelerin deniz manzarasına sahip olması da artı bir avantaj sağlayacak” bilgisini veriyor.
 
Kredi yükünün yarısını Teknik Yapı üstleniyor
 
Teknik Yapı, Emlak Konut GYO’nun hasılat paylaşımı modeli kapsamında gerçekleştirdiği Evora İstanbul projesinde başlattığı yeni kampanya ile faiz yükünü asgariye indiriyor. “Teknik Yapı’dan üçlü paket” isimli kampanyada peşinat ve faiz sıfıra inerken, ödemeler 6 ay sonra başlıyor ve takip eden 24 aya yayılıyor.
 
Başkan Nazmi Durbakayım, Evora İstanbul’a gelen yaklaşık 30 bin kişinin beklentilerini değerlendirdikten sonra böyle bir kampanya düzenlediklerini belirtiyor. Evora İstanbul projesinden daire almak isteyen, ancak peşinat ve banka kredisinden kaynaklanan faiz yükü nedeniyle birçok müşterinin geri döndüğünü belirten Nazmi Durbakayım, düzenlenen kampanyanın bu iki soruna köklü çözüm getirdiğinin altını çiziyor.
 
“Bugüne kadar yapılan uygulamalarda daire fiyatının yüzde 25’nin peşinat olarak ödenmesi zorunluydu. Geriye kalan yüzde 75’i için banka kredisi kullanılabiliniyordu” bilgisini hatırlatan Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım düzenledikleri kampanya hakkında şu bilgileri veriyor;
 
“Düzenlediğimiz kampanyada, isteyen müşterilerimiz daire fiyatının yarısı için Teknik Yapı’nın finansman gücünden yararlanabilecek. Yararlandığı miktar için sıfır faizli 24 aylık vadeye yayılan bir ödeme planı hazırladık.  Bu plan içindeki ilk altı ayda ise hiçbir ödeme talebinde bulunmuyoruz. Böylece bizden daire almak isteyenler için faiz yükünden arındırılmış orta vadeye yayılı ve yüklü olmayan bir taksit imkanı yaratık.Daire fiyatının diğer yarısı için, müşterinin isteğine göre banka kredisi seçeneği her zaman açık olacak”
 
Kampanya bir ay sürecek
 
Metrekare büyüklükleri 55,22 – 108,14 arasında değişen 1+1 tipi daireler 109.400 TL’den, 93,68 –177,51 metrekarearasında değişen 2+1 tipi daireler ise 163.300 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.
 
Projede iki adet spor salonu, fitness, oyun salonu, bilardo, kafe, çocuk parkı, basketbol sahası, trambolin, tırmanma duvarı, açık ve kapalı havuz ile birlikte 211’i açık 984’ü kapalı olmak üzere toplam 1195 adet otopark alanı yer alıyor.
 
Bir ay boyunca sürecek kampanya, Evora İstanbul projesinin birinci etabı ve Evora İstanbul Marmara için de geçerli olacak. Satışına Mart 2012’de başlayan Evora İstanbul Deniz projesi 2014 Eylül ayında teslim edilecek.


Paylaş:

HABERLER