Ferroli, Spradon Vadi'de 32’li kaskad uygulamasını gerçekleştirdi

Ferroli, dünyada ilk kez uygulanan bir uygulamayla Top W 125 yoğuşmalı kazanlarla 32’li kaskad uygulamasını Kuzu Grup’un Spradon Vadi Evleri’nde, gerçekleştirildi.
Ferroli, Spradon Vadi'de 32’li kaskad uygulamasını gerçekleştirdi
 
Ferroli Spradon Vadi Evleri’nde dünyada ilk kez yapılan bir uygulamaya imza attı. Proje kapsamında 32 adet Ferroli Energy Top W 125 yoğuşmalı kazan, toplamda ise 4.000 kW’lık kazan dairesi olan dünyadaki tek kaskad uygulamasını gerçekleştirildi. 
 
Projede ayrıca 30 adet 125 kW’lik kaskad ve toplamda 3750 kW’lik uygulama Spradon Vadi Evleri’ndeki diğer blokta da uygulandı. Ara katlarda ve ikinci bodrumda eşanjör dairesi oluşturuldu. Ayrıca 12’li kaskad, sosyal tesislerde ise 5’li kaskad uygulaması yapıldı. Yüksek bloklarda ise ısıtmada 4 zonlama, düşük bloklarda 2 zonlama gerçekleştirildi. Isıtma sisteminde, ısı istasyonu (substation) uygulaması yapıldı.
 
Konu hakkında bilgi veren Ferroli Türkiye Genel Müdürü Çetin Çakmakçı, “ Daha önce Kuzu Grup ile Kayabaşı 7-8-9’ncu bölgelerde, Spradon Quartz’da ve Divan Residence’da birlikte çalışmıştık. Spradon Vadi Evleri’ndeki çalışmayla dünyada ilk kez uygulanan bir projeye imza atmış olduk ” dedi. 
 
Ferroli ile neden böyle bir projeye imza atmayı tercih ettiklerin ise Kuzu Grup Mekanik Grup Şefi Semih Rüstem Çalapkulu şöyle dile getirdi : 
 
“ Önümüzde iki seçenek vardı; ya yüksek kapasiteli kazan sistemini düşünecektik ya da kaskad uygulamasını. Bu projede, kazan dairesi çatı katında olduğu için kaskad sisteminin daha iyi olacağına kanaat getirdik. İki kazanlı sistemde, herhangi bir arıza oluştuğunda işleyişimizi tam kapasiteyle karşılayamayacaktık. Oysa kaskad sistemde bu tür bir sorunla 
karşılaşma riski yoktu. Daha maliyetli olmasına rağmen avantajının ağır basması nedeniyle 32’lik kaskad uygulamasını tercih ettik. Üstelik Ferroli Energy Top W 125 yoğuşmalı kazanları, yüzde 113 verimli ve  bu da önemli bir avantaj. Ferroli, fiyat politikası ve kalitesi kadar servis hizmetiyle ve herhangi bir arızada hızlı müdahalesi ile öne çıkan bir firma. Ürün ne kadar iyi olursa olsun, arıza oluştuğunda hızlı müdahale çok önemli ”.
 
Ferroli hakkında:
1955 yılında İtalya'nın Verona şehrinde kurulan Ferroli Grubu, endüstriyel ürünlerden ev kullanımına yönelik ürünlere, ısıtma ve havalandırmadan hidromasaja kadar geniş bir yelpazede üretim yapan sektörün öncü kuruluşlarından biri. Grup farklı ülkelerde yer alan 12 adet üretim ve 19 adet satış firması ile tüm dünyaya ihracat yapmaktadır.  www.ferroli.com.tr

Paylaş:

HABERLER