Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Temel Atma Töreni 1 Mart'ta yapıldı

Fikirtepe'de Kentsel Dönüşüm için düğmeye basıldı 01-03-2014
Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Temel Atma Töreni 1 Mart'ta yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Ben daha yeni bakan oldum. Hurşit Bey'le oturduk, 'Fikirtepe'yi halletmemiz lazım' dedi. Bakanlık personeli İstanbul'a geldik. Büyükşehir Başkanımıza 'Ben 48 saate kalmaz bu imzayı atarım. 15 güne kalmaz müteahhitler ruhsatlarını alırlar' dedik. 36 saat sonra imzaladım. Ağzımızdan çıkan söz namustur" dedi.

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Yıkım ve Temel Atma Töreni, Bakan Güllüce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve AK Parti Kadıköy Belediye Başkan adayı Hurşit Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Kadıköy Salı Pazarı'nda düzenlenen törende konuşan Bakan Güllüce, Kadıköy ve Üsküdar ilçelerini çok iyi bildiğini anlattı. Eskiden İstanbul'un susuzluk ve çöp sorunu yaşadığını hatırlatan Bakan Güllüce, Marmaray, 3. havaalanı, metro, metrobüs gibi hizmetlerinin yanı sıra engelliler ve aileler için yapılan hizmetleri anlattı.

Türkiye'nin, kendi yerli silahını üretemeyen ülkeden, modern teknolojiyi ihraç eden bir ülke haline geldiğini vurgulayan Bakan Güllüce, her vatandaşın da artık uçağa bineceğini söyledi. Bakan Güllüce, "Uçaklar araba gibi oldu. Düşünebiliyor musunuz 57 tane havaalanı olan bir Türkiye var. Uçağa binmek eskiden lüks bir şeydi. Türkiye'de 57 havaalanını da 81 havaalanına çıkaracağız. Türkiye'de her vatandaş, her ekonomik durumda uçağa binip seyahat edebilecek." dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile Topbaş, konuşmaların ardından butona basarak, Fikirtepe'deki yıkımı başlattı. Ardından temel atma töreni gerçekleştirildi. Müteahhit firmanın temsilcisinden konutların 24 ayda bitirilmesi sözünü alan Topbaş, ev sahibi olacak vatandaşlara, "İnşallah Sayın Bakanımızla birlikte 2 sene sonra balkonunuzda çay içmeye geleceğiz" dedi.


Paylaş:

HABERLER