Folkart Alsancak Showroom açıldı

Folkart Yapı Alsancak Kordon'da yeni açtığı showroomda projelerini sergiliyor.
Folkart Alsancak Showroom açıldı

Folkart'ın bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu ve bundan sonra gerçekleştireceği projelerini sergileyeceği Showroom Alsancak Kordon'da açıldı.

İç mimar Tarkan Önal tarafından Folkart'ın "Zamanın ötesinde bir mimari anlayış" tarzına uygun olarak hayata geçirilen showroom modern tasarımı ile herkesin beğenisini kazandı. 

Folkart, Narlıdere, Mavişehir ve Bayraklıda bulunan satış ofislerinin yanı sıra Alsancakta'da satış işlemlerini gerçekleştirecek.

2006 yılında merkezi İstanbul'da bulunan Saya Grup bünyesinde İzmir'de kurulan Folkart Yapı ilk projesini Narlıdere'de gerçekleştirdi. 

İzmir'in ilk A plus concept projesi olan Folkart Narlıdere evleri  kalitesi ve yaşayanlarına sunduğu olanaklar ile adından çok söz ettirdi.

Narlıdere'den sonra hızla gelişmekte olan Mavişehir'e de; İzmir'e yakışan çağdaşlıkta bir yaşam alanı kurmak amacıyla  Folkart Mavişehir projesini hayata geçirdi.

Kipa, Carrefour ve Egepark gibi alışveriş merkezlerine çok yakın olan, farklı derinlik, yükseklik ve değişik mekan etkisi veren galerilerilere sahip tümü deniz manzaralı dairelerden oluşan Folkart Mavişehir'de de yaşam başladı.

3. proje Folkart Towers şu anda yapım aşamasında ve Eylül 2013'te teslim edilecek. Folkart Towers alışveriş mekanları, ofisler ve rezidanslardan oluşuyor. 150 bin metrekare brüt alana sahip.

200'er metre yüksekliğinde, 40'ar katlı iki kule olarak inşa edilecek ve tamamlandığında Avrupa'nın en yüksek beşinci ikiz kuleleri olacak.

Folkart bu proje için 150 milyon dolar yatırım yaptı.

Alsancak'ta açılan Showroomda bu projelerin maketlerini sergileyecek, hem tanıtımını hem de satışını yapacak olan Folkart'ın önümüzdeki günlerde başlayacağı yeni projelerinin tanıtımı da yapılacak.

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, şunları söyledi:

"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kent yenileme projelerinde İzmir'i pilot il seçti. Önümüzdeki aylarda kent yenileme projeleri hız kazanacak. İzmir'de önümüzdeki 20 yılda kenti yenileme projeleri ile ilgili yapılacak çok iş var. Yeni yatırımlara ilişkin çalışmalarımız sürüyor. Gündemimizdeki projemiz  insanların gittiğinde aradıkları her şeyi bulabilecekleri bir alışveriş merkezi. 2012 yılı içinde İzmir'in bu eksikliğini giderecek projeyi mutlaka başlatacak ve Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezini 2016'da İzmir'e kazandıracağız. Önümüzdeki günlerde gerçekleştirmeyi düşündüğümüz projeler arasında İzmir marinaları da var. Tüm projelerimizle ilgili bilgi almak isteyen yatırımcıları Alsancak'taki Showroom'umuza bekliyoruz."


Paylaş:

HABERLER