Four Winds Residence ne zaman satışa çıkacak

Taşyapı'nın Bağdat Caddesi'nde inşa ettiği Four Winds Residence konut projesinde fiyatlar milyon dolar düzeyinde...
Four Winds Residence ne zaman satışa çıkacak

150 metrenin üzerinde 4 kuleden oluşan Four Winds Residence, Bağdat Caddesi'nde 44 dönümlük arsada yapılıyor. Devasa bir yeşil alanın ortasında yükselen projedeki milyon dolarlık daireler kişiye göre tasarlanıyor.

 
Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı'nın son projesi olan 'Four Winds Residence' İstanbul'un Boğaz aksından sonra en değerli yeri olan Bağdat Caddesi'nde yapılıyor. Emrullah Bey, meteoroloji arazisi olarak bilinen arsayı 2004 yılında 30 firmanın arasından sıyrılarak aldı.
 
Milliyet'teki habere göre, projedeki emsal 2.07. Proje 44 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde yapılıyor.
 
4 kuleden oluşan projenin 44 bin 500 metrekarelik arsasının 3 bin metrekaresinde bloklar yükseliyor. 12 bin metrekarelik alan ise belediyeye terk edilmiş.
Daha önceki projelerini maketten satan Emrullah Turanlı burada ise inşaat bittikten sonra satışa çıkmayı planlıyor.
 
2013 Haziran'da teslim edilecek
Four Winds 2013 yılının 6'ncı ayında teslim edilecek. Projeye şimdiden 1700 kişiden talep alınırken, lansmanın gelecek yıl yapılması öngörülüyor.
Tüm alanlarla birlikte 170 bin metrekarelik brüt inşaat alanı olan projede satılabilir alan ise 90 bin metrekare civarında bulunuyor. Projedeki 4 blok 44 katlı ve yükseklik 150 metreyi geçiyor. Proje 10. kattan itibaren deniz görüyor.
 
Projede 87 ile 655 metrekare arasında farklılık gösteren 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 420 lüks daire bulunuyor. Satışlar başlamadığı için fiyatlar açıklanmadı ama kulislerde dairelerin fiyatlarının milyon dolarlar seviyesinde olduğu konuşuluyor.
 
4 katta 2 bin otopark
Four Winds'te 4 katta toplam 2 bin kapalı otopark bulunuyor. Daireler büyüklüklerine göre 1 ya da 3 otoparka sahip. Projede basketbol, voleybol, futbol, tenis kortları, açık - kapalı yüzme havuzu, 4 katlı otopark, spor kompleksi ve çocuk oyun parkları da yer alıyor.
 
2 katı özel günlere
Projenin en önemli özelliklerinden birisi her blokta 1 kat olarak planlanan etkinlik alanları. Yaklaşık bin 200 metrekarelik bu bölümlerde doğum günü kutlamaları ve misafir ağırlamaları yapılabilecek.
 
Modüler sistem uyguluyor
Bloklar her katına 4 daire gelecek şekilde tasarlanırken, projenin tamamında 700 daire var. Ama bu sayı 300 daire bile olabiliyor. Çünkü modüler sistem şeklinde yapılan projede daireler birleştirilebiliyor. Gelen talebe göre daire sayısı belirlenecek.

Paylaş:

HABERLER