Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Gayrimenkul Danışmanından 2018'de Konut Almak İsteyenlere Uyarı

Gayrimenkul danışmanı Gamze Özlü'den konut almak için 2018 yılını bekleyenlere uyarı: ''Konut almak için 2018 yılını beklemeyin, elinizi çabuk tutun.''
Mail At
Gayrimenkul Danışmanından 2018'de Konut Almak İsteyenlere Uyarı

Konut satışlarının Türkiye genelinde hızlı artışı devam ederken yatırım amacıyla ev satın almak isteyen veya ev sahibi olmak isteyenler en çok 2018’de konut fiyatlarının nasıl değişeceğini merak ediyor. Özellikle İstanbul’da yatırım yapmaya 2018’den önce mi yoksa sonra mı başlanmalı sorusu yatırımcıların kafasını karıştırıyor. Son bir yılda İstanbul’da konut satışlarının artışının yüzde 15 civarına ulaştığını belirten Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü, 2018 yılında da konut fiyatlarının yükseleceğini ve daha karlı bir yatırım için konut almak isteyenlerin 2018’i beklememesi gerektiğini belirtti.

Konut Piyasası 2018 Projeleri İle Canlanacak

Önümüzdeki yılda konut fiyatlarının artacağı öngörüsünde Türkiye’de hayata girecek yeni projelerin önemli bir etken olacağını belirten Gamze Özlü, özellikle 2018’in ilk aylarında faaliyete geçecek olan 3. Havalimanı’nın İstanbul’da emlak piyasasına ayrı bir canlılık katacağını söyledi. Hareketliliğin çevre ilçelerdeki konut fiyatlarına yansıyacağını belirten Özlü, “Bölgede konut fiyatlarının önümüzdeki yılın ikinci yarısında yaklaşık yüzde 30 ile 40 arasında artabileceğini öngörüyoruz. Anadolu yakasında ise özellikle Kartal- Pendik bölgesinde gelecek yıl hizmete girecek ve bölgeyi Sabiha Gökçen Havalimanı’na bağlayacak metro çalışmaları var. Bu projelerin bulundukları çevre ilçelere önemli oranda değer katacağını söyleyebiliriz. Özellikle Azeri ve Arap yatırımcılar da gelişen bölgeleri daha çok tercih ediyorlar. Bu yüzden yatırımcılar erken davrandığı takdirde 2018’de karlı bir yıl geçirebilir.” dedi.

2018 Yılında Pendik ve Gaziosmanpaşa Ön Plana Çıkacak

Gayrimenkule yatırım için İstanbul’un iki yakasında da cazip seçeneklerin olduğuna değinen Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü, Pendik ve Gaziosmanpaşa’nın 2018’in gözde yerleri olacağını söyledi. Özlü şöyle konuştu: “Son bir yıllık konut satışları incelendiğinde İstanbul’da yüzde 20 ile Gaziosmanpaşa’nın konut fiyatlarının en çok arttığı ilçelerin başında geldiğini görüyoruz. Özellikle yatırımın kendini amorti etme süresinin de en kısa olduğu ilçe olan Gaziosmanpaşa, yatırımcılarına gözünden kaçmaması gereken ilçelerden. Şuan Gaziosmanpaşa’da 1+1 daireler 380.000 TL’den başlıyor. Anadolu yakasında ise 1+1 dairelerin 280.000 TL’den başladığı Pendik-Kurtköy bölgesinin, hem önemli ulaşım yolları üzerinde bulunması hem de ilçede yeni konut projelerinin hayata geçiyor olması bölgenin değerini önümüzdeki yıllarda kat kat artıracak. Bu bölgelerde elini çabuk tutan daha karlı olacak.”

Gamze Özlü, karlı yatırım yapmak isteyenlerin sunulan fiyat avantajlarından ve kampanyalardan yararlanması, yatırım danışmanlarından destek alması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Emlak Konut GYO Cityscape Global 2017'de Körfez Yatırımcıları İle Buluştu

Dünya genelinde en önemli gayrimenkul ve mimarlık buluşmalarından bir tanesi olarak bilinen ve bu sene 15. defa organize edilen Cityscape Global 2017'de Emlak Konut GYO, körfez yatırımcılarına Türkiye konut piyasasını anlattı.Emlak Konut GYO Cityscape Global 2017'de Körfez Yatırımcıları İle Buluştu

Dubai’de gerçekleşen ve Dünyanın en büyük uluslararası gayrimenkul fuarlarından biri olarak gösterilen Cityscape Global fuarı bu yıl da gayrimenkul piyasasının profesyonellerini bir araya getirdi. Fuarın ardından Cityscape Global 2017’yi değerlendiren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat KURUM, gayrimenkul sektöründe dış pazarlara açılmanın ve global arenada ülkemizin tanıtımının önemine dikkat çekti.

Cityscape Dubai’nin gayrimenkul sektörünün birçok karar vericisini aynı anda bir araya getirerek , küresel bir network oluşturulmasına olanak sağladığını dile getiren Murat Kurum; “Bildiğiniz gibi Cityscape Global sektörün önemli sahnelerinden birisi ve Emlak Konut olarak bizde bu sahnede uzun bir süredir düzenli olarak bulunmaya özen gösteriyoruz. Bu senede fuar boyunca dışa açılmanın öneminin farkında olarak körfez yatırımcılarına projelerimizi anlatıp ülkemizi tanıttık. Burada ülkemizde son dönemde konut sektöründe sağlanan devlet eliyle teşvikler ve bu sektörün oyuncularının elini taşın altına koymasıyla birlikte yatırımcıya sağlanan cazip fırsatların daha geniş kesimlere duyurulup özellikle yabancı yatırımcıya yönelik tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerini gerçekleştirmeye çalıştık. Bu bağlamda Dubai’de Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinde ofis açma çalışmalarımızda tüm hızıyla devam ediyor. Tüm Türk Şirketlerimiz burada yabancı gruplarla ve yatırımcılarla iletişim halinde olarak, kendi markasını, Türk inşaat sektörünün gücünü, potansiyelini ve özgüvenini uluslararası platforma taşıdı.

''Türkiye Bir Cazibe Merkezi''

Körfez yatırımcıları için ülkemiz ciddi anlamda bir cazibe noktası ve göz ardı edilemeyecek bir merkez. Ülkemizin, bu bölgeye ve insanına olan kültürel ve coğrafi yakınlığı yabancı yatırımcıların Türkiye’yi tercih etmelerinde etken rol oynuyor. Bunun yanında ülkemizin son 15 yılda yakalamış olduğu siyasal istikrar, ekonomimizin global sıkıntılara rağmen gösterdiği büyüme trendi, ülkemizi yatırım yapılabilirlik açısından cazip kılan en önemli etkenlerden biri.

''Potansiyeli Yüksek Yatırımlara Devam''

İç pazarda da yoğun bir dönemden geçtiklerine değinen Murat Kurum ; “Son dönemde yoğun bir tempodan geçiyoruz. Haziran ve Temmuz aylarında gerçekleştirdiğimiz ihalelerle 11 milyar TL’lik bir değer oluşturma başarısı gösterdik. Ardından Ağustos ayında ölçeği kadar sunduğu yaşam ile de ayrı bir yere konumlandırdığımız Küçükçekmece’de 1 milyon metrekarelik arazi üzerinde mahalle konseptiyle hayata geçirmeyi planladığımız “Bizim Mahalle” projemizin ihalesini duyurduk. Ardından Eylül ayında bugüne kadar 13.000 bağımsız bölüm, alt yapı, sosyal donatı alanları inşa ettiğimiz Başakşehir’de şimdi de içerisinde ofis, dükkan, otel, spor alanları, hayvanat bahçesi, biyolojik gölet gibi bir çok sosyal donatıyı da içerisinde bulunduran büyük metropollerde görmeye alışık olduğumuz dev Şehir Parkını Kuzey Yakası’nı duyurduk. Burada da akıllı ofislerin satışlarına birkaç gün önce başladık. Eylül ayı içerisinde Ankara Saraçoğlu’nda yapacağımız dönüşüm hamlesinin de inşallah ilk adımlarını atacağız. Saraçoğlu mahallesini geçmişine uygun olarak projelendireceğiz. Ayrıca önümüzdeki günlerde şirket bünyesindeki Florya arsasının ihale edilmesiyle birlikte emlak konut 15 milyar TL’lik hedefine çok yaklaşmış olacak ve sene sonuna doğru açacağı yeni ihalelerle sene başında koyduğu hedefini yakalayacak. Bu arada önümüzdeki birkaç gün içinde emlak konut çatısı altındaki yüklenicilerimizin başlatacağı yeni bir kampanyamız olacak. 14 Eylül – 31 Ekim tarihlerinde geçerli olacak kampanya konut alıcılarına yüzde 5 peşinat ile konut sahibi olma imkânı sağlıyor. %5 peşinat %15 satıştan 1 yıl sonra kalan %80’lik kısım ise anlaşmalı bankalardan çekilecek kredi esasına dayanıyor ve ilk taksit ödemeleri ocak 2019’da başlıyor. Kampanyamız konut sahibi olmak, yatırımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız için ciddi bir kolaylık sağlayacak. Gördüğünüz üzere çalışmalarımız çok yoğun şekilde hem iç hem de dış pazara yönelik süratle devam ediyor. Özünde ortak olan amacımız doğrultusunda tüm Türk firmalarıyla beraber verimli bir fuar süreci geçirdik. Ümit ediyorum ki hem Emlak Konut olarak bizler hem de sektörümüzün diğer paydaşları dinamizmi ve potansiyeli yüksek çalışmalarla ülkemizin tanıtımına ve ilerlemesine katkı sağlamaya devam edeceğiz”. dedi.

 


CNR Emlak Ankara Fuarı’nda Yüzde 20 İndirimi Kaçırmayın

CNR Emlak Ankara Fuarı kapılarını açtı.CNR Emlak Ankara Fuarı’nda Yüzde 20 İndirimi Kaçırmayın

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın himayesinde bu yıl ilk kez Ankara’da düzenlenen Gayrimenkul Yatırımları Projeleri ve Finansmanı Fuarı’na (CNR Emlak Ankara) kurumsal ve bireysel bazda çok sayıda profesyonel ziyaretçi akın ederken, firmaların sunduğu özel fırsatlardan yararlanmak isteyen konut alıcıları da fuara ilgi gösterdi. CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından da desteklenen fuar, 10 Eylül tarihine kadar ATO Congresium’da devam edecek.

 

Rus yatırımcılardan, FORCES firmasının ticari projelerine yoğun ilgi

Köklü gayrimenkul firmalarından olan FORCES, fuarda Ankara’nın çeşitli ilçelerinde hayata geçirdiği 30 projeyi yerli ve yabancı yatırımcının beğenisine sunuyor. Firma yöneticisi Sezer Çoban, CNR Emlak Ankara’ya katılan ziyaretçilere özel olarak, fuarda sergiledikleri projelerinde yüzde 20’ye varan indirimler uyguladıklarını söyledi. CNR Emlak Ankara Fuarı’nda ulusal ve uluslararası yatırımcılarla bir araya gelen FORCES, Rus yatırımcılara Türkiye ve Ankara’ya yatırım yapmanın avantajları hakkında bilgi verdiler. Rus yatırımcılar FORCES firmasının özellikle ticari projelerine özel ilgi gösterdiler. Standı ziyaret eden Rus alıcılar ile firma yetkilileri iş birliği yapmak için görüşmelerde bulundular. Yabancı yatırımcıların Türkiye’ye olan yatırımlarını artırmak amacıyla da düzenlenen CNR Emlak Ankara Fuarı’nda, başta Rusya ve Azerbaycan’dan gelen özel davetli VIP yatırımcılar ağırlanıyor.

 

Eminevim’den fuara özel erken teslimat

Fuara iki rezidans konseptli konut projesiyle katılan Şani İnşaat, fiyatları 149 bin lira ile 310 bin lira arasında değişen konutlarında, CNR Emlak Ankara Fuarı’na özel olarak yüzde 5 indirim uyguluyor. Faiz ödemeden konut ve otomobil sahibi olmak isteyenler için hayata geçirilen Eminevim de CNR Emlak Ankara Fuarı’na özel olarak erken teslim olanağı sunuyor.Eminevim Keçiören Şube Müdürü Aras Karaçay, Eminevim sisteminin Anadolu imece yardımlaşma sisteminden esinlenerek hayata geçirildiğini aktararak, sözlerini şöyle sürdürdü: “CNR Emlak Ankara Fuarı’na katılmaktaki en büyük amacımız sistemi Ankaralılara tanıtmaktı. Fuar aracılığıyla Ankara’da sistemimize yoğun bir talep olduğunu gördük. Yakın zamanda Ankara’da geliştireceğimiz projelerimiz olacak. Türkiye’de 100 bin aile Eminevim ile konut ve otomobil sahibi oldu.”

 

 

Kentsel dönüşüm projeleri için yatırımcı aranıyor

Fuarda sergilenen kentsel dönüşüm projelerine de ilgi büyük oldu. Yıldırım Belediyesi, 10 farklı bölgede tamamladığı kentsel dönüşüm projelerini CNR Emlak Ankara Fuarı’nda yatırımcı ve müteahhitlere tanıtıyor. Fuar aracılığıyla Bursa’nın merkezinde yer alan projeler için yatırımcı bulmayı hedeflediklerini aktaran Kentsel Dönüşüm Proje Kontrolörü Sinem Çolak, “Türkiye’nin en fazla kentsel dönüşüm projeleri üreten belediyelerdeniz. Yaptığımız projelerimizde öncelikli hedefimiz hak sahiplerinin daha sağlıklı yaşam alanlarına kavuşmasını sağlamaktır” diye konuştu.


Yıldırım Kule, Balgat'a Yeni Bir Soluk Getiriyor

Yeni yaşam alanları ve farklı mimarisi ile bölgede öne çıkan projelerden birisi: Yıldırım Kule.Yıldırım Kule, Balgat'a Yeni Bir Soluk Getiriyor

Ankara’nın yükselen lokasyonlarından Balgat’ta farklı mimari yapısıyla dikkat çeken Yıldırım Kule, yeni yaşam alanları sunuyor.

 

Doğal kaynakların ve çevrenin korunmasına katkı sağlayacak şekilde üçüncü nesil camlar, çevreci ve uzun ömürlü malzemeler kullanılarak en ince ayrıntısına kadar düşünülen, Balgat Cevizlidere’de inşaatı tamamlanan Yıldırım Kule, 8000 metre karelik yeni bir yaşam alanı sunuyor. Toplamda 46.000 metre kare inşaat alanının 21.000 metre karesi ticari kullanım olarak tasarlanan Yıldırım Kule’nin 13.000 metre kare ofis alanının 3600 metre karesi dubleks ofislere ayrılmıştır. Ayrıca 8000 metre karesi cadde mağaza olarak planlanmıştır.. Çalışanların kulenin dışına çıkmadan ihtiyaçlarının karşılanmasına özen gösterilen Yıldırım Kule’de farklı sektördeki kurumsal firmaların olmasına özen gösteriliyor.

 

Birçok ihtiyaca cevap verecek

 

Yıldırım Kule’nin bünyesinde bulunduracağı yaşam alanları hakkında da detaylı bilgi veren Fertaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım “Arabica Coffee House ve Özsüt gibi prestijli ve kaliteli mekânlar Yıldırım Kule’de olacak. Oto yıkama hizmeti için yine güvenilir firmalardan Autowax ile anlaştık. Volvo Showroom’u da yine kulemizde hizmet vermeye başlayacak. İki kurumsal mobilya firması ve bir kurumsal otomobil firması ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Gökkuşağı Cadde cephe dükkânlarımız için bir marketler zinciri ve bir de kuru temizleme firması ile görüşüyoruz. Tüm bunlar bizim konseptimizin içerisinde, sadece firma isimlerine karar verme süreci içerisindeyiz. Kısacası kulenin dışına çıkmadan birçok ihtiyacın karşılanabilmesi için gerekli özeni gösteriyoruz” dedi.

 

Ankara’nın yeni buluşma noktası

 

8000 metre karelik cadde mağaza alanına sahip olan Yıldırım Kule, Ankaralıların yeni buluşma noktası haline geliyor. Arabica Coffee House ve Özsüt gibi firmaların yer alacağı cadde mağazaların lokasyon olarak merkezde olmasına dikkat çeken Fertaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, “Ankara’nın ticari geleceği açısından projenin öneminin büyük olduğu kanısındayım’’ dedi.


İnşaat sektörü reklamlarda "1 numara"

Emlak sektörü için 2016 yılında reklama 7.2 milyar liralık harcama yapıldı.İnşaat sektörü reklamlarda "1 numara"

Her geçen gün büyüyen ekonomisi ve iş hacmiyle global pazarda tüm dikkatleri üzerine çeken Türkiye, reklamcılık sektöründe de büyüme trendini sürdürüyor.  2016 yılında Türkiye reklamcılık pazarı dünya ortalamasının üzerinde büyüme gösterdi. Yüzde 11 olarak gerçekleşen büyüme oranının bu denli yüksek olmasının sebebi ise inşaat şirketlerinin sayısının yükselmesi ve üretilen konut ve proje sayılarının artması, medya harcamalarının da doğru orantıda artması olarak yorumlanıyor.

 

Konu ile ilgili değerlendirme yapan Marcode Pazarlama Danışmalığı ve Reklam A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Gökçiler " İnşaat markalarının geçen sene markalı konut projeleri için 1 Milyar TL reklam harcaması yaptığını öngördüklerini söyledi. Geçtiğimiz yıl 1.400'ün üzerinde markalı konut projesinin hayata geçirildiğini aktaran Gökçiler, bu projelere ait toplam 560 bin konutun satışı için TV, İnternet ve basının toplam harcamaların yüzde 80'in üzerinde bir pay aldığını aktardı.

 

İnşaat firmalarının yaptıkları iletişimde ağırlıklı olarak satış odaklı olduklarını söyleyen Gökçiler bunun uzun vadede inşaat şirketleri için bir risk oluşturacağını söylüyor.

 

Rekabetin çok yoğun olduğu bu sektörde ileride daralacak talebin etkisinin daha az hissedilmesi adına markalaşmanın ve farklılaşmanın önemli olduğunu bunun ise sadece fiyat iletişimi yapmakla mümkün olmadığını ifade eden Pazarlama Uzmanı Dr. Ali Gökçiler, rekabette ayrışma konusuna daha fazla eğilmeye başlayan markaların ilerde daha fazla ve daha yüksek m2 fiyatları ile satılacağının altını çizdi.

 

Rekabette ayrışma konusunda ise inşaat şirketlerine şu önerilerin sunulmasının doğru olduğu görüşünde:

  • Sadece fiyat ve kazanç iletişimine odaklanmamak.
  • Tüketiciler ile duygusal bağ kurmak adına yapılan işlerin saha araştırmaları ile desteklenmesi ve değerlendirilmesi gerekiyor.
  • Bilinir ve güvenilir olmak için ilk reklam filmlerinde "ünlü (celebrty) kullanımına" çok dikkat edilmesi ve marka – ünlü dengesinin iyi yakalanması.
  • İnşaat Şirketlerinin tıpkı FMCG ve Telekom şirketleri gibi daha dinamik ve müşteri odaklı pazarlama faaliyetlerinde bulunması ve ön hazırlığının yapılmasından sonra, reklam verilmesinin satış sonuçlarını olumlu yönde etkileyeceği gerçeğinin unutulmaması gerekiyor.

Ortalama bir hesapla markalı bir konutun satılması için ise konut başına yaklaşık 4.500 TL gibi bir reklam harcamasının ise uygun olacağı görüşünde. Elbette rekabetin etkisi ile bu rakamların bugün için geçerli olduğu ilerde markasına yatırım yapmayan inşaat firmalarının bu rakamların çok üzerinde bir harcama yapılması gerektiği de unutulmamalı.


Kuzey Yaka Başakşehir Projesi Nerede, Fiyatlar Ne Kadar

İstanbul Başakşehir'de yükselen Kuzey Yaka'da satışlar başlıyor.Kuzey Yaka Başakşehir Projesi Nerede, Fiyatlar Ne Kadar

İstanbul’un yeni yakası “Kuzey Yakası”, milyonlarca İstanbullunun hayatına değer katmak için Emlak Konut güvencesiyle Başakşehir’de hayat buluyor. Dünya standartlarındaki konut projeleri, metro hattı, entegre ulaşım ağları, sosyal ve kültürel alanlar, alışveriş merkezleri, okullar ve spor alanlarına komşu bir alanda; ofisleri, ticari alanları, oteli, hayvanat bahçesi ve dünya metropollerinde görmeye alıştığımız şehir parkıyla Kuzey Yakası Başakşehir’de yepyeni bir yaşam başlatıyor.

 

Yatay ofis konseptini sunan Kuzey Yakası parklar içerisinde huzurlu ve aktif bir iş yaşamı müjdeliyor. İstanbul’a yakışan yemyeşil bir alan üzerinde geliştirilen Kuzey Yakası’ndaki akıllı ofisler uygun ödeme koşullarıyla satışa sunuluyor.

 

“İstanbul’a yeni bir yaka kazandırıp iş ve sosyal yaşama yeni bir soluk getiriyoruz…”

Başakşehir’de hayata geçirilen “Kuzey Yakası” ile ilgili açıklamalarda bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum: “Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut olarak kent yaşamına değer katan, halkımıza daha yaşanabilir alanlar oluşturabilme vizyonuyla sektöre yön veren projelere imza atmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda 1995 yılında pilot bölge olarak çalışmalara başlanan ve 2003 yılından sonra süratle atılımların hızlandığı örnek bir şehircilik anlayışı ile planlı ve altyapılı olarak gelişmeye devam eden Başakşehir bölgesinde, Emlak Konut olarak yaklaşık 13.000 bağımsız bölüm, ulaşım, altyapı ve gerekli sosyal donatıların inşasını gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Başakşehir konum itibariyle 3. Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu, Entegre Sağlık Kampüsü, Stadyumlar, Resmi Kurum Binaları ve Üniversite gibi devletimizin büyük ölçekli yatırım projeleri ile her geçen gün değerine değer katan bir bölge olma özelliğini hiçbir zaman kaybetmeyecek potansiyeliyle ön plana çıkıyor.

 

Halen merkez olarak planladığımız alanda 5000 kişilik cami ile birlikte aynı zamanda Halkalı-3.Havalimanı metrosu, Başakşehir-Kayaşehir metrosu, Başakşehir-Olimpiyat Tramvay duraklarını ve otoparkları barındıran 25.000 m² alanlı meydan projemizin yapımı devam etmektedir.

 

Bu doğrultuda şimdi de Başakşehir’de İstanbul’un iş ve sosyal yaşamına yeni bir soluk getiriyoruz. Bölge ile uyum sağlayacak, doğa ile iç içe az katlı ofis ve ticari ünitelerin olduğu proje ile iş yaşamını Kuzey Yakası’nda yeniden yorumluyoruz. Kuzey Yakası içerisinde ofisler ve ticari alanların yanı sıra; otel, spor kompleksi, konser salonu, sosyal tesisler, çocuk alanları ve hayvanat bahçesi gibi faaliyet alanlarının dışında bir de dünya metropollerinde görmeye alıştığımız devasa bir şehir parkı yer alıyor. Günün stresi ve yoğunluğundan sıyrılabileceğiniz, ailenizle vakit geçirebileceğiniz, üretkenliğin ve yaratıcılığın beslenebileceği bir ortam sunan Kuzey Yakası’nda, çocukların ve gençlerin hayallerine de büyüklerin hedeflerine de yer var. Tüm bu imkanları bir arada bulunduran Kuzey Yakası ile hem Başakşehir’e hem de İstanbul’a yeni değerler kazandıracağız.” dedi.

 

Kuzey Yakası farklı pek çok konsepti bir arada sunuyor

Kuzey Yakası bulunduğu konum itibariyle ve Tem, E-5, 3.köprü gibi bağlantı yollarına olan yakınlığı ile dikkat çekerken, İstanbul’un yeni yaşam merkezi Başakşehir’de doğal yaşamla iş dünyasını bir arada deneyimlemenize olanak veriyor. Mimarisi ve açık alan düzenlemeleriyle farkını ilk bakışta ortaya koyan Kuzey Yakası, karma kullanım çok fonksiyonlu programıyla farklı beklentilere cevap veriyor. Hayvanat bahçesinden, ofislere, kongre merkezinden otele, benzeri dünya metropollerinde olan şehir parkına kadar birçok farklı konsepti bünyesinde barındırıyor.

Kuzey Yakasında bulunan projede toplamda 10 blokta yatay mimari konsepti ile az katlı geliştirildi. Projenin 7 bloğunda ticaret ve ofis işlevi tanımlanmış olup geriye kalan 2 bloğu otel ve kongre merkezine, 1 bloğu ise içerisinde spor salonu ve kapalı yüzme havuzu bulunan spor tesisine ayrılmıştır.

 

Proje kapsamındaki otel bloku 153 adet odası, beraber çalışabileceği kongre merkezi ve fitness-sauna-havuz gibi sosyal alanlarıyla hizmet verecek. Kongre merkezi 600 kişilik konferans salonu, 143 kişilik toplantı odası, 83 kişilik seminer salonu, 400 m²’lik fuaye ve 2100 m²’lik lobi alanından oluşmaktadır. Proje kapsamında ayrıca basketbol sahası ve kapalı yüzme havuzu birimlerinden oluşan tesis toplam 996 seyirci kapasitesine sahip olacaktır.


EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Tuncay Mollaveisoğlu

Bir kağıt parçasına 700 bin TL!

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttıyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ