Geleceğin mimarları Soyak Mavişehir Optimus’u ziyaret etti

Türkiye konut sektöründe ilklerin ve yeniliklerin öncüsü Soyak, İzmir Mavişehir Optimus projesinin şantiyesinde 9 Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencilerini ağırladı.
Geleceğin mimarları Soyak Mavişehir Optimus’u ziyaret etti

Öncü yatırımlara imza atan Soyak’ın akademik dünyaya destekleri sürüyor. 9 Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri “Endüstriyel Yapım Teknikleri” dersi kapsamında Soyak Mavişehir Optimus projesi şantiyesini ziyaret etti. Yaklaşık 40 kadar öğrenciyi ağırlayan Soyak Mavişehir Optimus’ta öğrenciler endüstriyel kalıp hakkında bilgi aldılar. Aynı zamanda 9 Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde yaklaşık 10 yıldır Endüstriyel Yapım Teknikleri dersi veren İzmir Projelerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nezih Altın; öğrencilerine kullanılan teknik ve malzemeler konusunda yerinde bilgiler verdi. Altın; “Endüstriyel Yapım Teknikleri dersinde, inşaatta kullanılan kalıp sistemleri tanıtılıyor. Teknik konularda uygulama alanlarındaki kullanım şekillerini yerinde incelemek son derece önemli. Bu yüzden çalışma hayatına başlamadan şantiye alanında bu tecrübeye sahip olmak oldukça kritik öneme sahip. Biz de öğrencilerimizi iş güvenliği kuralları kapsamında şantiyemizde ağırlayarak okulda okudukları konuların gerçek hayata geçirilme süreçlerine şahit olmalarına imkan tanıdık.” dedi.

Bu ay başında Kültür Üniversitesi’ni ağırlayan Soyak’ın İstanbul Merkez ofisinde ise öğrencilere satış ve pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tarık Ongun tarafından gayrimenkul alanındaki pazarlama uygulamalarına yönelik bilgiler paylaşıldı.

Gayrimenkul, enerji, çimento ve döküm sektörlerinde öncü projelere imza atan Soyak, İzmir’de Soyak Mavişehir Optimus’la günümüz insanının yaşam tarzına daha uygun olan 'ideal' büyüklüklerde konut konseptini yarattı. LEED sertifikası adayı Soyak Mavişehir Optimus tamamlandığında İzmir’in ilk yeşil sitesi olacak. İzmirlilere lüksle konforu bir arada sunan modern teknolojinin kullanıldığı Soyak Mavişehir Optimus, hayalleri süsleyen bahçeli ev konseptini de ulaşılabilir kılıyor. Adını ‘ideal’den alan Soyak Mavişehir Optimus’ta yaşam alanları ve daireler ismine yakışır şekilde ideal ölçülere ve yüksek standartlara sahip. Soyak’ın sürdürülebilir kalite anlayışı ile geliştirilen, en modern teknolojinin kullanıldığı projede, 24 saat kapalı devre güvenlik kamera sisteminin yanı sıra, elektrikli araçlar için şarj ünitesi, intercom sistemi ve dairelere kadar getirilen fiber kablo imkânıyla internet üzerinden yayın yapan IPTV hizmeti de bulunuyor.


Paylaş:

HABERLER