Geliştiricilere Şehir Merkezinde Ofis

Gayrimenkul sektörünün yeni buluşma adresi olarak planlanan ve kuruluş hazırlıkları yoğun şekilde ilerleyen
Geliştiricilere Şehir Merkezinde Ofis

R’ESTATE CENTER (Gayrimenkul Tanıtım ve Satış Merkezi) Şubat  2014’te hizmete girmeye hazırlanıyor.

Gayrimenkul almak isteyenlerin birçok markalı emlak projesini bir arada görmelerini ve incelemelerini sağlayacak, karar vermelerinde yönlendirici olacak R’ESTATE CENTER, katılımcı kuruluşlar için bir tanıtım toplantısı düzenledi.

BESTE TAMAM GÜFTEYİ BEKLİYORUZ

Astoria’da düzenlenen toplantıya sektörden birçok önemli temsilci katılırken Onur Konuğu olarak Prof. Dr. Şükrü Kızılot’da görüşlerini bildirdi. Gayrimenkul sektörünün ekonomideki yerine değinen Kızılot R’ESTATE CENTER için beste tamam güfteyi bekliyoruz diyerek proje fikrini oldukça yenilikçi bulduğunu belirtti.

Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay ise projeyi  Konut ve ofis geliştirici-üreticilerine şehir merkezinde ofis olarak nitelendirdi.

Kuruluş amacı

Ziyaretçiler sadece gayrimenkul projelerini incelemekle kalmayacak, merkezde yer alacak banka şubelerinden kredi olanaklarını, ilgili birimlerden yasal mevzuata ilişkin bilgileri, satmak istedikleri gayrimenkulle ilgili değerleme ve satış kolaylıkları sağlanması gibi konularda yararlanacaklar.

Nerede?

R’ESTATE CENTER’ın, İstanbul’un prestijli yapılarından biri olan ASTORIA’da hizmet vermesi planlanmaktadır. Bina, lokasyon olarak İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakalarının buluşma noktası konumunda bir bölgede ŞİŞLİ, ESENTEPE’de yer almaktadır.

Metro, metrobüs ve otobüs gibi toplu ulaşım kolaylıkları bulunmaktadır. Katılımcı firmalar için değişik boyutlarda modern tanıtım stantları hazırlanmaktadır. Toplantı salonu, kafeterya, çocuk oyun alanı, danışma bankoları gibi birimlere projede yer verilmiştir. ASTORIA’nın diğer bölümlerinde yer alan mağazalar, restaurantlar, fitness salonu ve diğer bölümler binayı cazibe merkezi haline getirmektedir.

DIŞ TANITIM ve SATIŞ ÇALIŞMALARI

Uygulamaya konulmuş bulunan mütekabiliyet yasası doğrultusunda yabancıların Türkiye’den gayrimenkul alma eğilimi yükselmiştir. Özellikle İstanbul, Ege ve Akdeniz Bölgeleri, Yalova; Ortadoğu ve Körfez ülkeleri alıcıları için tercih edilen bölgelerdir. Yabancılara gayrimenkul satışı konusunda R’ESTATE CENTER’ın en önemli misyonunun katılımcı firmalar adına yabancı alıcılar nezdinde güven tesis etmek olacaktır. Bu alanda yapılacak çalışmaları kısaca şöyle özetleyebiliriz;

Tanıtım çalışmaları kapsamında, yurtdışında düzenlenen gayrimenkul fuarlarına (Cityscape, MIPIM, EXPOREAL vb.) katılarak R’ESTATE CENTER’ın geniş bir platformda tanıtımını sağlamak, söz konusu ülkelerin yazılı ve görsel medyalarında, sektörel yayınlarında editorial ve reklam sayfaları ile yer almak, sektörel sivil toplum kuruluşları ile ilişkileri geliştirmek gibi programlar hazırlanmıştır.

Yabancı alıcılarla ilişkiler açısından; hedeflenen ülkelerin tamamında gayrimenkul acenteleri ile ilişkileri geliştirmek, belirli aralıklarla guruplar halinde davetler yapılarak, katılımcı şirketlerimizle tanışmaları ve işbirliği yapmaları sağlanacaktır.

Aynı doğrultuda söz konusu ülkelerin seyahat acenteleri ile de ilişkiler kurulması planlanmıştır. Dünya genelinde güvenilir database firmaları ile ilişkiler kurulmuştur. Bu kaynaklar konut alma potansiyeli bulunan iş adamlarına, meslek sahiplerine, sanatçılara vb. doğrudan temas kurma imkanı sağlamaktadır. Bu şekilde bireysel ilişkilere ve davetlere de ağırlık verilecektir.

ZİYARETÇİLERİN KARAR VERDİKLERİ PROJELERE YÖNLENDİRİLMESİ

R’ESTATE CENTER’da tüm projeleri inceleyerek alacakları gayrimenkul konusunda karar veren ziyaretçilerin, inşaatları yerinde görmeleri, satış ofislerine ulaşımlarını sağlamak üzere, eğitimli sürüceler tarafından kullanılan araçlarla “Servis Hizmeti” oluşturulmuştur. Bu hizmeti arzu eden katılımcılar kendileri de verebileceklerdir.

YENİ PROJELERİN LANSMANI

Katılımcı kuruluşlar; devam eden projeleri veya tanıtacakları yeni projeleri için yapacakları lansman çalışmalarında R’ESTATE CENTER ziyaretçi portföyünün yararlanabileceklerdir. Merkezi ziyaret edecek ziyaretçilerin dolduracakları formlar zaman içinde zenginleşecek ve katılımcılar için önemli bir kaynak teşkil edecektir.

ETKİNLİKLER

ÖDÜL GÜNLERİ ile halkla ilişkiler faaliyetlerine katkı sağlanacaktır.

FIRSAT GÜNLERİ ile tüketicinin ilgisi arttırılacaktır.

EMLAK PAZARLAMA Sertifika-Lisans eğitimi ile mesleki personelin eğitimi.

EMLAK TAKAS ve mortgage sistemi ile “FİNANSMAN kolaylığı” sağlanması,

• Sektöre özgü konularda yarışmalar düzenlenmesi,

• Söyleşi ve konferanslar

gibi etkinlikler planlanmaktadır.

Kısaca; R’ESTATE CENTER, gayrimenkul sektörümüzün genel tanıtımına, katılımcı kuruluşların satışlarının geliştirilmesine, gayrimenkul almak isteyen yerli ve yabancı alıcılara kolaylıklar sağlanmasına önemli katkılarda bulunacak, gayrimenkul pazarına dinamizm kazandıracaktır.


Paylaş:

HABERLER