Gisp 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü Açıklaması

GİSP, ‘8 Kasım Dünya Şehircilik Günü’ ile ilgili “İstanbul’a hak ettiği değer verilmiyor” dedi.
Gisp 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü Açıklaması

GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) Başkan Yardımcısı Evrim Karayel, Kasım ayının 8’nci günü kutlanan ‘Dünya Şehircilik Günü’ ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“Dünya üzerinde 30’dan fazla ülkenin konferans ve paneller düzenleyerek kutladığı ‘Dünya Şehircilik Günü’nü, GİSP olarak biz de kutluyor ve önemsiyoruz. Şehirciliğin önemini vurgulayan, yaşanabilir bir toplum için yapılması gerekenlerin anlatıldığı bu gün, İstanbul gibi bir metropolün ‘şehircilik’ anlayışıyla olan ilişkisini masaya yatırmak istiyorum. ‘Gayrimenkul İçin Strateji Platformu’ olarak gerçekleştirdiğimiz tüm toplantılarda ‘şehircilik’ konusuyla ilgili görüşler bildirip, yapılan yanlışlıkları tespit ediyoruz. Gün geçtikçe gelişen ve dönüşen İstanbul’un özellikle bazı bölgelerinin nasıl bir şehircilik planı ile geliştiğini üzülerek gözlemliyoruz. Her yağmur yağdığında su basan ev, kaldırım ve yollar… Taşan nehirler… Çarpık yapılaşma… Yeşilden mahrum bırakan bina yığınları… Elektrik ve baz istasyonlarının konumlandırıldığı bölgeler… İskana açılan yerler… Örnekleri çoğaltmak mümkün…” diye konuşan Karayel, İstanbul’a gereken değerin tam anlamıyla verilmediğini savunarak, İstanbul ve diğer tüm şehirlerin hak ettiği değer ve önemi görmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

“Hangi bölgeye ne çeşit bir ağaç ya da çiçek dikileceği, karayolunun şehrin neresinden geçeceği, elektrik ve baz istasyonlarının nerede yer alacağı, hangi bölgelerin iskana açılacağı, hangi bölgelerin hizmet alanı olacağı gibi tüm unsurlar, o şehrin geleceğini de büyük ölçüde etkiliyor” şeklinde konuşan GİSP Başkan Yardımcısı Evrim Karayel, şehir planlama işlerinde kalabalık bir kadronun devamlı olarak çalıştığını söyledi. Karayel, GİSP olarak şehirlerin daha iyi planlanmasını arzu ettiklerini ve bu konuya destek verdiklerini sözlerine ekledi.


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05