Golfkent Ankara'ya 2 Bin 640 Konut Kazandıracak

Ankara'nın Ballıkuyumcu bölgesinde inşa edilen ve müteahhitliğini TURYAP'ın üstlendiği Golfkent, başkente 2 bin 640 adet konut kazandıracak.
Golfkent Ankara'ya 2 Bin 640 Konut Kazandıracak

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin toplu konut projelerini yürütmek üzere kurduğu PORTAŞ'ın arsa sahibi olduğu Golfkent, Eskişehir Yolu'nun 32. kilometresindeki Ballıkuyumcu bölgesinde yer alıyor. Projenin müteahhitliğini ise TURYAP üstleniyor.

Ballıkuyumcu bölgesinin ''vadi'' niteliği taşıyan alanlarının golfe uygunluğu, Golfkent projesinin temelini oluşturuyor. Üç etapta tamamlanması planlanan proje, Ankara'ya 2 bin 640 adet konut kazandıracak.

Golf konseptiyle bütünleşen konut alanlarının yanında dereler, göller, çarşılar, okullar, sosyal ve idari ünitelerle donatılan Golfkent, 1 milyon 260 bin metrekare arazi üzerinde projelendirildi. TOKİ Turkuaz, Yaşamkent, Konutkent gibi projelerin yanında çeşitli üniversiteler ve alışveriş merkezleriyle çevrelenen Golfkent; doğal yapıya uygun, yaya ulaşımının ağırlıkta olduğu, sosyal donatı dengesinin sağlandığı kendi kendine yeten bir proje olarak şekilleniyor.

Konsepti, Yüksek Mimar Turgut Cansever tarafından belirlenen projenin kentsel tasarım mimarlığını Ankara Gençlik Parkı'nın mimarı olarak tanınan Öner Tokcan üstleniyor. 2009 yılında vefat eden Cansever'in, kuruluş etabında tasarlanan ilk 157 villada imzası bulunuyor. Söz konusu villalar, ilk etapta satışa sunulacak olan konutlar arasında yer alıyor. Projenin ikinci etabında apartman şeklindeki konutların yapımına başlanılacak olup, dairelerin ön satışı için rezervasyon talebi toplanıyor.

Anaokulu, ilk ve orta öğretim tesisleri, sağlık ocağı, karakol ve caminin de yer alacağı Golfkent'e güney, doğu ve batıdan olmak üzere 3 noktadan bağlantı yollarıyla kolay ulaşım imkanı sağlanıyor.

Golfkent, 1 milyon 260 bin metrekare arazi üzerinde projelendirildi. 2 bin 640 adet konutun yer alacağı proje, 350 bin metrekare yeşil alana sahip. Projede 167 bin metrekare golf alanı, 45 bin metrekare eğitim alanı, 8 bin metrekare kapalı spor alanı ve 80 bin metrekare idari-ticari alan bulunuyor.

Proje detayları için tıklayın


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05