Golfkent Ankara'ya 2 Bin 640 Konut Kazandıracak

Ankara'nın Ballıkuyumcu bölgesinde inşa edilen ve müteahhitliğini TURYAP'ın üstlendiği Golfkent, başkente 2 bin 640 adet konut kazandıracak.
Golfkent Ankara'ya 2 Bin 640 Konut Kazandıracak

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin toplu konut projelerini yürütmek üzere kurduğu PORTAŞ'ın arsa sahibi olduğu Golfkent, Eskişehir Yolu'nun 32. kilometresindeki Ballıkuyumcu bölgesinde yer alıyor. Projenin müteahhitliğini ise TURYAP üstleniyor.

Ballıkuyumcu bölgesinin ''vadi'' niteliği taşıyan alanlarının golfe uygunluğu, Golfkent projesinin temelini oluşturuyor. Üç etapta tamamlanması planlanan proje, Ankara'ya 2 bin 640 adet konut kazandıracak.

Golf konseptiyle bütünleşen konut alanlarının yanında dereler, göller, çarşılar, okullar, sosyal ve idari ünitelerle donatılan Golfkent, 1 milyon 260 bin metrekare arazi üzerinde projelendirildi. TOKİ Turkuaz, Yaşamkent, Konutkent gibi projelerin yanında çeşitli üniversiteler ve alışveriş merkezleriyle çevrelenen Golfkent; doğal yapıya uygun, yaya ulaşımının ağırlıkta olduğu, sosyal donatı dengesinin sağlandığı kendi kendine yeten bir proje olarak şekilleniyor.

Konsepti, Yüksek Mimar Turgut Cansever tarafından belirlenen projenin kentsel tasarım mimarlığını Ankara Gençlik Parkı'nın mimarı olarak tanınan Öner Tokcan üstleniyor. 2009 yılında vefat eden Cansever'in, kuruluş etabında tasarlanan ilk 157 villada imzası bulunuyor. Söz konusu villalar, ilk etapta satışa sunulacak olan konutlar arasında yer alıyor. Projenin ikinci etabında apartman şeklindeki konutların yapımına başlanılacak olup, dairelerin ön satışı için rezervasyon talebi toplanıyor.

Anaokulu, ilk ve orta öğretim tesisleri, sağlık ocağı, karakol ve caminin de yer alacağı Golfkent'e güney, doğu ve batıdan olmak üzere 3 noktadan bağlantı yollarıyla kolay ulaşım imkanı sağlanıyor.

Golfkent, 1 milyon 260 bin metrekare arazi üzerinde projelendirildi. 2 bin 640 adet konutun yer alacağı proje, 350 bin metrekare yeşil alana sahip. Projede 167 bin metrekare golf alanı, 45 bin metrekare eğitim alanı, 8 bin metrekare kapalı spor alanı ve 80 bin metrekare idari-ticari alan bulunuyor.

Proje detayları için tıklayın


Paylaş:

HABERLER