GREAT Festivalinde Teknoloji Paneli Olacak

20-22 Mayıs'ta Düzenlenecek GREAT Festival kapsamında eknoloji Panelide olacak
GREAT Festivalinde Teknoloji Paneli Olacak

Teknoloji’de yükselen yıldızlar

20 uluslararası konuşmacı ve MUBİ CEO’su Efe Çakarel’in yanı sıra 4 Türk konuşmacının daha katılacağı, yeni teknolojiler ile inovasyonun ele alınacağı Teknoloji Paneli’nde katılımcılar, Birleşik Krallık’tan ve Türkiye’den bu sektörün yükselen yıldızı olan firmaların sunumlarını izleme ve Türkiye’deki girişimcilerin önündeki engelleri tartışma fırsatı bulacaklar.

BBC Küresel CEO’su Tim Davie ve BBC Doğal Tarih Bölümü Kreatif Direktörü Mike Gunton, teknoloji ve yeteneği birleştiren BBC belgesellerinin başarı hikayesini katılımcılara

aktarırken, Birleşik Krallık Bilim Müzesi’nde sürdürdüğü yaratıcı çalışmalarıyla yılın girişimcisi seçilen Mark Champkins’in katılımıyla gerçekleştirilecek masterclass çalışmasında fikirlerin iş fırsatlarına nasıl dönüştürülebileceği tartışılacak. Sanat ve bilim işbirliğinin müşterilere neler sunabileceği konusu ise Bilim Müzesi Direktörü Roger Highfield başkanlığındaki bir başka çalışmada ele alınacak. Sağlık alanında da DeMontfort Üniversitesi’nden Joan Taylor’un liderlik edeceği masterclass çalışmasında suni pankreas ve hastalıkların tedavisindeki rolü ele alınacak. 

Eğitim iş dünyası işbirliğinde uygulanabilir örnekler

Festivalde ayrıca, Central St Martins Üniversitesi’nden Carole Collet liderliğinde gerçekleştirilecek bir çalışmada tekstilde inovasyon, tekstilin geleceği, suyu temizleyen enzimler, giyilebilir teknoloji gibi konulara odaklanan “Tekstil’in Geleceği” başlıklı bir panel de gerçekleştirilecek. De Montfort Universitesi öğrencilerinin katılacağı “Konsept’ten Yaratım’a” başlıklı  etkinlikte ise öğrenciler lüks bir ayakkabının ortaya çıkma süreçlerini çizim, prototip üretimi ve son üretim olmak üzere izleyicilere sergileyecekleri bir çalışma gerçekleştirecekler. Yeme-İçme sektöründe de şefler ve gurme yazarları İngiliz ve Türk mutfaklarını karşılaştırarak değerlendirecekleri bir çalışma yapacaklar.

 

Interaktif sergi alanı

GREAT Yaratıcılık Festivali” süresince Festival alanında farklı sektörlerin yaratıcı ve inovatif çalışmaları da sergilenecek ve ziyaretçiler sergilenen bazı ürünleri ve projeleri deneyimleme olanağı da bulacak. Gravity filmindeki Görsel Efekleri ile BAFTA ödülü alan VFX stüdyosunun hazırladığı görseller, De Montfort Üniversitesi’nde görevli Prof. Martin Richardson tarafından geliştirilen Hologram teknolojisi, kör nokta sorununa çözüm getiren bisiklet ışıkları, renk değiştiren şırıngalar, yolcuları gökyüzünde atmosferin sınırına kadar götürüp getirecek kapsül gibi projeler de sergilenecek çalışmalar arasında yer alacak.

GREAT Yaratıcılık Festivali’nde katılımcılar masterclass çalışmaları ve panellerin yanı sıra Founders Forum, London Design Festival ve British Fashion Council gibi kurumlar tarafından düzenlenen networking seanslarına da katılabilecekler.

İstanbul’un ardından Great Yaratıcılık Festivali, 2014 yılında Hong-Kong ve 2015 yılında Şangay’da gerçekleştirilecek.

http://greatfestivalofcreativity.co.uk/


Paylaş:

HABERLER