Gyoder Gelişen Kentler Zirvesi Samsun da

6-7 Kasım 2013 Gyoder Samsun'da
Gyoder Gelişen Kentler Zirvesi Samsun da

 Kuzey Anadolu'nun en büyük şehri, Karadeniz Havzası'nın en önemli ve en dinamik merkezlerinden biri olan Samsun; Türkiye'nin en büyük ve en verimli ovalarından ikisi olan Kızılırmak ve Yeşilırmak arasında, ılıman iklimi ve verimli topraklarıyla dikkat çeker.

     Yaklaşık 10.000 yıllık tarihsel geçmişi, jeostratejik ve jeoekonomik konumu, her tür ulaşım kolaylığı, tarımsal zenginliği, hızla gelişen sanayi faaliyetleri, turizm ve ticaret potansiyeli, nitelikli nüfus ve yetişmiş insan gücü, eğitim, sağlık, kültür ve diğer özellikleri ile her geçen gün yıldızı daha da parlayan Samsun, Anadolu'nun kuzeyinde en büyük ve en güvenilir liman kentidir.

     Samsun bir ticaret ve sanayi şehri olduğu kadar, denizi ve kumsalları, opera ve balesi, sinema ve tiyatroları, müzeleri, alışveriş merkezleri, spor ve diğer eğlence - dinlence imkânları ile yaşayanlarına her türlü sosyal ve kültürel imkânları sunan, Türkiye'nin önde gelen kentlerinden biridir.

     Samsun; ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vatanı kurtarmak için kurtuluşa giden yolda 19 Mayıs 1919'da ilk adımı attığı kenttir. Bu itibarla Samsun; Anadolu'nun kurtuluşu, yeni Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu için Atatürk'ü bağrına basan ilk şehirdir.


Gelişen Kentler Zirvesi'nin beşincisinde Samsun'da buluşuyoruz!


Paylaş:

HABERLER