Gyoder İmar Mevzuatı Eğitimi

Gyoder sektörel eğitimlere İmar Mevzuatı ile devam ediyor
Gyoder İmar Mevzuatı Eğitimi

İmar Mevzuatı “Gayrimenkul Geliştirmede Yeni Mevzuatın Getirdikleri”

Gülcemal Alhanlıoğlu, Soyak Yapı
İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi
Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No:90 Beyoğlu 34445 İstanbul
 

Eğitimin Amacı

Yeni mevzuatta oluşan son gelişmeler ve bu gelişmelerle beraber gelinen durumu değerlendirmek, gayrimenkul geliştirmede yeni mevzuatın getirdiklerini anlatmaktır.

 


Eğitimin İçeriği

Gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi sırasında, Bakanlıkça yeni yayınlanmış olan, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği ve İmar Kanunu’nun değerlendirilmesi, Kanunun proje geliştirme yaklaşımlarına etkileri ele alınacaktır.


Gülcemal Alhanlıoğlu Hakkında

Gülcemal Alhanlıoğlu, gayrimenkul sektöründe, pazarlama, satış ve proje geliştirme alanlarında 10 yıldan fazla bir tecrübeye sahiptir.

2000 yılında çalışma hayatına, Atelye T’de kent tasarımcısı olarak başlamış, gayrimenkul sektöründe çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesinde araştırma görevliliğiği yapmıştır. 2004 yılından itibaren Soyak Topluluğu Şirketlerinde, farklı görevler üstlenmiştir. 2004-2009 yılllıları arasında, Soyak Yapı şirketinde, önce pazarlama satış kurumsal iletişim departmanında ardından, Genel Müdür Asistanı olarak çalıştıktan sonra 2009 yılından 2012 yılına kadar, Soyak Holding’te, Ceo Asistanı olarak görev yapmıştır. 2012 yılından itibaren Soyak Yapı şirketinde İş Geliştirme Takım Lideri olarak görevine devam etmektedir.

Soyak topluluğu gayrimenkul grubu Strateji ve politikalar çerçevesinde, projelerin, arsaların, yeni iş alanlarının, mevcut iş yapış şekillerinin inovatif yaklaşımlarla ele alınması, bu konulardaki yasal, hukuki, uygulamaya yönelik her türlü yeniliklerin takibinin yapılarak, yeni iş ve projeler geliştirilmesi, projelendirilmesi, pazarlama satış stratejilerinin oluşturulmasında aktif görevler almaktadır.

Şirketin sürdürülebilirlik, enerji verimliliği ve yeşil bina geliştirme sertifikalandırılma süreçlerinden sorumludur.

Kentsel dönüşüm, enerji verimliliği ve tasarrufu ile uluslararası sertifikalandırma ve gayrimenkul sektörüne ilişkin yasal mevzuatsal konularda çalışmalar yapmaktadır.

Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı İşletmesi Yüksek Lisans Programında, Kadir Has Üniversitesinde, Gyoder’de eğitimler vermektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlaması bölümünden derece ile mezun olmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi, disiplinler arası kentsel tasarım yüksek lisansından sonra, Bilgi üniversitesinde işletme yüksek lisansını Alış Veriş merkezi sektörünün stratejik analizi konusunda yapmıştır. ABD Boston’daki Massachusetts Institute of Technology ve Harvard Üniversitesi’nde yer alan Gayrimenkul Enstitülerinden, enerji, ekonomi ve strateji konulu sertifiklaları bulunmaktadır.

GYODER üyesidir. GYODER’de Gayrimenkul Geliştirme Komitesi’nde aktif olarak çalışmaktadır.


Paylaş:

HABERLER